Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 marca 2023 imieniny: Benedykta, Filemona, Ludomira

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czego brakuje w Radzyniu?

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 24 marca 2014 19:52

"Pijany" bocianMijają dni i lata - mieszkamy w Radzyniu, w zasadzie jest w porządku, ale...

Czy czegoś brakuje nam w naszym mieście? Na to pytanie starali się odpowiedzieć w ubiegły piątek goście przybyli na spotkanie Klubu Republikańskiego. Wbrew pozorom odpowiedzi nie były oczywiste. Oto krótkie wnioski.

1. Kina. W Radzyniu brakuje kina - nowoczesnego, bo Oranżerię mamy, ale jej okres świetności minął już dawno niestety. Dzisiaj marzy nam się kino cyfrowe - takie, jakie niedawno powstało w Łukowie (znowu w tym Łukowie...), na kilkadziesiąt miejsc, z doskonałą jakością, świetnym dźwiękiem i seansem w dniu premiery.

2. Wyboru. Brakuje nam wyboru w sklepach, a jeśli już coś upatrzymy w naszym miasteczku to chcielibyśmy za to zapłacić kartą płatniczą. Chodzić, wybierać, przymierzać ciuchy znanych marek - takich miejsc zdaniem Klubowiczów jest wciąż za mało. Duża galeria handlowa - to chyba to, czego chcieliby niektórzy. Co do kart płatniczych - jeszcze w wielu punktach zostaniemy odesłani do bankomatu i zawsze lepiej tu mieć parę złotych w kieszeni. Być może wprowadzony w tym roku ustawą spadek prowizji za płatności "plastikiem" do 0,5%, zachęci sprzedawców do umożliwienia tej formy zapłaty swoim klientom.

3. Pracy. W Radzyniu brakuje pracy. Młodzi ludzie, szczególnie z wyższym wykształceniem, niechętnie, ale z konieczności muszą szukać chleba poza granicami naszego miasta. Lublin, Warszawa... o tych lokalizacjach w zasadzie nie wspomina się w rozmowach. Na topie są inne kraje... 300 nowych miejsc pracy w Braunie za dwa lata też raczej nie daje nadziei na przyszłe zatrudnienie w Radzyniu młodym ludziom z tytułem magistra.

4. Rozrywki. Miejsc i imprez dla szerszego grona. Mamy w Radzyniu niszowe konkursy i koncerty - raczej dla elity. Potrzeba rzeczy prostych, łatwych i przyjemnych.

5. W Radzyniu brakuje prywatnej, dobrej szkoły, która kształciałby młodzież na właściwym poziomie. Brakuje też miejsc, w których na kilka godzin można byłoby zostawić po pracy swoje pociechy. (uzupełnione po komentrzu opaopa... widziałem, że o czymś zapomniałem...)

Czego brakuje Waszym zdaniem w naszym mieście? Piszcie.

 

Komentarze  

 
#21 brak........nameSPe 2014-03-25 15:55
Brakuje nam konstruktywnej opozycji. Nie będę tłumaczył co to oznacza, sami zrozumiecie, gdy takowa już będzie.
 
 
#22 RE: Czego brakuje w Radzyniu?Neta 2014-03-25 16:18
Normalności i moralności.
 
 
#23 do olciawikDyziu 2014-03-25 17:11
Niestety, ale muszę się odnieść do komentarza, bo mnie Twój komentarz rozbawił na resztę dnia. Jacy turyści byli i bywają w Radzyniu się pytam, jacy turyści? Gdzie byli lub są ci turyści? Jak żyję, a żyję już trochę lat to nie udało mi się w Radzyniu żadnego ani spotkać osobiście ani ujrzeć na ulicy. Co najwyżej pielgrzymi raz w roku, ale ich do turystów to raczej zaliczyć nie można.
 
 
#24 Hola holaolo 2014-03-25 18:06
bo za chwilę ten obiecująco zaczynający się koncert życzeń zamieni się zwykłą kłótnię. A tak może ktoś to przeczyta i rozważy choćby te rozsądniejsze pomysły.
Ja osobiście popieram szczególnie te związane z wodą szumnie zwaną "zalewem".
 
 
#25 pracy i tylko pracy!waluś 2014-03-25 18:42
normalnej pracy,w mirę godziwych zarobków i jak naj mniej wujków przy przyjęciach a pozostałe rzeczy powstaną same(ludziom nie brakuje zapału ) jeśli nie będą gnębieni prze wszelkiej maści biurowych przeważnie stołkowych
 
 
#26 RE: Czego brakuje w Radzyniu?enter 2014-03-25 19:04
Cytuję Dyziu:
Niestety, ale muszę się odnieść do komentarza, bo mnie Twój komentarz rozbawił na resztę dnia. Jacy turyści byli i bywają w Radzyniu się pytam, jacy turyści? Gdzie byli lub są ci turyści? Jak żyję, a żyję już trochę lat to nie udało mi się w Radzyniu żadnego ani spotkać osobiście ani ujrzeć na ulicy. Co najwyżej pielgrzymi raz w roku, ale ich do turystów to raczej zaliczyć nie można.

Ja może żyję krócej , ale widziałem już kilka wycieczek przed pałacem , szkoda , że nie mogli wejść do środka . To , że pałac Potockich widnieje na monecie też o czymś świadczy . Poza tym uważam , że należy patrzeć na Radzyń przez pryzmat powiatu i naprawdę wielu atrakcji , fakt , że głównie historycznych , które tu są . No chyba , że tych kilka urzędów typu Sąd , ZUS czy banki , które "ściągają" ludzi , to też jakiś aspekt życia miasta .Generalnie choćby dlatego , że jesteśmy wschodnią ścianą płaczu/brak pracy , zarobki,infrastruktura/ ważne jest żebyśmy nie byli zaściankiem braku operatywności .Każda dobra myśl na rozwój tego regionu jest godna pochwały , oczywiście pod małym warunkiem, że za słowem pójdzie czyn , inaczej psu na budę cała ta dysputa.
 
 
#27 galerii handlowej??JJ 2014-03-25 19:42
o jakiej galerii handlowej jest mowa? i niby z jakim asortymentem? w Radzyniu króluje targowisko i odzież słabej jakości w niskiej cenie. Kto miałby kupować droższe rzeczy w naszym mieście? Radzyń ma dziwnych mieszkańców, narzekają że czegoś brakuje ale jak coś już powstanie, jest to tylko narzekają... była "kurtyna wodna" w lecie narzekali że to zwykły strażacki wąż, była choinka to od razu milion komentarzy po co ten płotek itp itd więc ani kino ani galeria w naszym mieście nie ma szans...
 
 
#28 parkkylo79 2014-03-25 19:45
A mi brakuje konkretnego parku z rownymi alejkami (zeby rowerem pojezdzic mozna bylo bo teraz to masakra) , zadbana zielen , miejsca do zabawy jak i posiedzenia w spokoju. Teraz to co mamy to las a nie park
 
 
#29 RE: Czego brakuje w Radzyniu?JJ 2014-03-25 19:46
tak jak autor napisał: chodzić, wybierać przymierzać ciuchy znanych marek... ale ich nie kupować bo portfele raczej puste...
 
 
#30 RE: Czego brakuje w Radzyniu?luisa 2014-03-26 17:46
gdyby było prawdziwe kino,to na bank znaleźli by się ludzie którzy by korzystali z niego,teraz takich nie ma,bo nikt nie chce wywalać kasy,aby siedzieć na niewygodnych siedzeniach,oglądać film który się zacina itd,na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby tez zrobienie na skrzyżowaniu obok nadleśnictwa ronda...wyjechać z tego skrzyżowania to masakra
 
 
#31 RE: Czego brakuje w Radzyniu?snajper116 2014-03-28 00:35
Mieszkam od kilku lat w Warszawie i śmiać mi się chce z tych Waszych komentarzy
1) światła a raczej brak sygnalizacji świetlnej na ulicach - nauczcie się najpierw JEŹDZIĆ i parkować bo za to co widuję w niedzielę pod Kościołem lub w środę jak 2 razy w roku jestem na Rynku to po prostu powinno się mandaty wystawiać i odholowywać samochody - jestem przekonany że znajdzie sie wielu "kierowców" którzy nie będą umieli ruszac na "zielonym"
2) Galerie handlowe - niedawno uruchomiono sklep RESERVED w Radzyniu i jakoś tłumów nie widać może za mało ekskluzywny ten sklep??
3. Prawdziwe kino cyfrowe - ilu z Was wyda 30 zł na bilet w takim NORMALNYM kinie?? Biznesowo nikt nie wybuduje w miasteczku czegoś co nie będzie chociaż zarabiało na siebie (już się marzył niektórym MCDONALD ilu ludzi chodziłoby tam kupować kanapki po 10 zł??
4. Możliwość płacenia kartą - uwaga hurra Biedronka od 1 lipca wprowadza możliwość płacenia kartą - kupicie wszystko co potrzebne i zapłacicie kartą .
 
 
#32 RE: Czego brakuje w Radzyniu?snajper116 2014-03-28 01:02
jeszcze LOTNISKO by się w Radzyniu przydało?? (mamy Maryn wystarczy je rozbudować) Żeby bezpośrednio do Londynu latać :-(
Jeden z moich poprzedników napisął "Kręgle są ekstra, ale ceny są warszawskie więc dziękuję" - chcecie Warszawy w Radzyniu a nie możecie zaakceptować warszawskich cen?? To czego Wy chcecie?? Co obsługa takiej kręgielni na przykład wybudowanie toru konserwacja urządzeń zatrudnienie personelu mniej kosztuje w Radzyniu niż w Warszawie??
Zgodzę się że brakuje połączenia Radzynia z większymi miastami (NASZYM PKSEM bo firmy prywatne typu AFARBUS mają po kilka połączeń dziennie i się opłaca PKSowi nie) i przede wszystkim brakuje PRACY w Radzyniu.
 
 
#33 RE: Czego brakuje w Radzyniu?patriota mimo wszystko 2014-03-28 02:15
Może jeszcze: skocznie narciarskie, wieża Eiffla, Luwr i port rzeczny obsługujący statki wycieczkowe. Pomyślcie, co miastu jest niezbędne, a nie to, co wy byście chcieli w mieście mieć, bo chodzi o to, żeby poziomem życia, edukacją, infrastrukturą (przede wszystkim brak mieszkań), skomunikowaniem, życiem kulturalnym itd. dorównywało do innych miast powiatowych i żeby po prostu łatwiej się żyło, a na multipleksy, galerie handlowe, kręgielnie itp. itd. ewen. przyjdzie czas później. Ludzie, pomyślcie realnie o nepotyzmie, jaki panuje w powiecie i że przez to nie macie ani pracy ani perspektyw ani nie ma inwestycji, które mogłyby być zrealizowane, ale mogą nie być komuś na rękę i dlatego z miasta migrujecie.
Na marginesie powiem tyle, że czytam sobie komentarze i tak sobie myślę, że jednej rzeczy nikt nie wymienił, a mianowicie cyrku. A dlaczego? A no dlatego, że cyrk to jest i to permanentnie.
 
 
#34 RE: Czego brakuje w Radzyniu?GEORGE1984 2014-03-29 19:54
PPPPRRRRAAAACCCCYYYY!!!!!!!!!! !!!!!
 
 
#35 a kto...?cogito 2014-09-20 16:47
pyta ???

czyżby startujący (-a) do wyborów, żeby odpowiedź przerobić na "kiełbasę wyboczą" ??? hę...

pozdro PeEzEl :D
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.