Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 marca 2024 imieniny: Kunegundy, Maryny, Tycjana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Piękny mamy pałac...

Mariusz Szczygieł   
sobota, 27 grudnia 2008 22:51

{xtypo_dropcap}Piękny{/xtypo_dropcap} mamy pałac w naszym mieście... oj piękny... szczególnie teraz, kiedy zakończono prace remontowe nad północną stroną tego wiekowego budynku.

 

{morfeo 13}

 

Przypomnijmy, że na remont ściany uzyskano 1 700 000 zł z MKiDN. To wprost niewyobrażalna dla zwykłego śmiertelnika kwota pieniędzy - wyobrażalne jednak efekty wydania tych funduszy, kiedy spojrzy się na efekt, szczególnie w nocnym świetle.

 

Boję się jednak jednego... tego, że pieniądze te mogą "pójść w błoto" jeśli za chwilę znajdzie się ktoś, kto postanowi dodać do całego efektu jeszcze coś od siebie...

 

Mieszkamy w tym małym miasteczku na wschodzie Polski, narzekamy na to, że nic się tutaj nie dzieje, czekamy, aż ktoś zniesie nam złote jajo i pozwoli nam o nie zadbać. My takie jajo już mamy w Radzyniu - to właśnie nasz pałac, który ktoś setki lat przed nami postanowił wznieść na tych ziemiach. To nasza "perła", o którą musimy dbać, jeśli chcemy coś w przyszłości zyskać dla siebie. Ta "perła" to całe nasze miasto, bo czym będzie piękny Pałac Potockich, jeśli postawimy go na śmietniku? Musimy więc dbać o nasze miasto, bo kto zadba o nie, jeśli nie my sami?

 

Nie wszyscy wyjedziemy do Warszawy, nie wszyscy będziemy szukali drugiej Irlandii - mówię to w szczególności do ludzi, którzy dzisiaj szukają swojej drogi życiowej - wielu z Was tutaj pozostanie, będzie mieszkać, pracować, żyć. To Wy będziecie patrzeć na Radzyń, na to w jakim stanie pozostawiliście go dzisiaj. Będą na to patrzeć również nasi goście, pytanie tylko - jak patrzeć? Czy z podziwem, czy z litością? Dzisiaj podejmujemy decyzję o naszej przyszłości.

 

Uszanujmy pracę rekonstruktorów - nieprędko ktoś znowu zechce dać Radzyniowi 1 700 000 zł.

 

Komentarze  

 
#1 Radzyń PodlaskiAdam 2008-12-28 15:41
Pałac wygląda bardzo ładnie. Teraz od nas samych zależy jak długo będziemy się cieszyć jego świetnością. A dla spray'owych "artystów" proponuję postawić w Radzyniu solidną ściankę gdzie każdy "artysta" będzie się mógł w dowolny sposób wyrazić. Własnym kosztem. :!:
 
 
#2 Marcin 2008-12-30 10:44
Też podziwiam nową odsłonę części Pałacu- miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się wyremontować kolejną stronę naszej radzyńskiej chluby ;-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Dom w Radzyniu Podlaskim
środa, 28 lutego 2024
noimage
Piec
poniedziałek, 19 lutego 2024