Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 grudnia 2023 imieniny: Waldemar, Damazy

Czy hiszpński byk rozdepcze francuską żabę?

Mariusz Szczygieł   
sobota, 23 czerwca 2012 10:58

Groźna bestia, czy byczek Fernando? Zobaczymy wieczoremCoraz lepsze te mecze.

Niemiecka lokomotywa rozpędza się coraz bardziej i wczoraj pokazała nam wszystkim do czego jest zdolna, a Grecy... - Grecy pokazali dzisiaj wszystkim, jakie są skutki, gdy ukłuje się w d... tygrysa. A Niemcom z całego serca życzę mistrzostwa Europy. Należy im się to - napisał wczoraj po meczu redaktor Michał Szczygielski. Ma chłop całkowitą rację... Myślałem momentami, że dostaną z 7, może 8 do 1 (bo ten karny to wiecie... tak trochę na osłodę chyba, żeby głupio wynik nie wyglądał).

Hiszpania czy Francja? Młody zespół francuski, targany fochami zawodników, będzie musiał się trochę napocić, by ujarzmić hiszpańskiego byka. Chyba, że... dzisiaj na murawę wyjdzie byczek Fernando - z kwiatkiem w nosie i piłką w... W loży typerów mamy dzisiaj dobrze znanego wam jegomościa. Autor wielu książek, felietonista, dziennikarz, znakomity kucharz, wielbiciel trunków wszelakich - szczególnie nalewek, trener drużyny piłkarskiej, radny powiatowy, prowadzący typera na naszej stronie - Zbigniew Smółko! Przegrał wczoraj walkę z pszczołą i patrzy dzisiaj na świat z przymrużeniem oka, przykładając kompresy na obolałą powiekę. 

Tako rzecze Zbyniek:

Zbyszek SmółkoHiszpania – Francja: 2-1. Francuzi są trochę nieobliczalni, mogą zagrać jak z Ukrainą a mogą jak ze Szwecją. Hiszpanie zaś na pewno będą męczyć kota tysiącem podań i czekać na każdą drobną niedokładność w kryciu. Doczekają się kilka razy i to wystarczy do zwycięstwa. 

Trzy szybkie do rozgrywającego

1. Dlaczego Polacy nie wyszli z grupy?

Odwieczne pytanie: kto jest groźniejszy: armia baranów dowodzona przez lwa czy armia lwów z baranem na czele. Oceniam, że badaliśmy drugi wariant, bo personalnie ta drużyna była mocniejsza niż Czesi i Grecy. Dość powiedzieć, że systemem z trzema defensywnymi pomocnikami ta budowana ponoć od dwóch lat ekipa pierwszy raz zagrała w meczu z Rosją. Z szatni po przerwie wychodzili głupsi niż do niej wchodzili. To nie były jakieś niefortunne zdarzenia, tylko konsekwencja tego, że Smuda od początku sobie nie radził, a kolesie z PZPN udawali, że wszystko jest ok. Przecież przy takiej imprezie  nie zatrudnia się naturszczyka, tylko wykłada nawet i kilka milionów euro na kogoś z elity światowej. Bo drugiej szansy nie będzie. Leśne dziadki zatrudniły Smudę. Tedy im zaśpiewamy na trybunach znaną pieśń romantyczną o uczuciach wobec ich zacnej organizacji. 

2. Największe zaskoczenie na mistrzostwach to?

Sportowo specjalnie nic – no, może poza porażką Rusów z Grekami i słabością Holendrów. Sam siebie trochę zaskoczyłem, bo znowu, po raz setny, dałem się nabrać jak ta głupia, że jakoś to będzie i coś tam nagramy. 

3. Gdybyś miał porównać Euro do swojego stołu, to co by się na nim znalazło?

Miała być uczta, a tu dostaliśmy tylko galaretę z nóżek w drugiej połowie meczu z Grecją, niedojedzone ruskie i filet z leszcza po czesku. Zabrakło móżdżku po polsku i jaj. Za to ewidentnie nadmiar baraniny.

Ponadto:

Kotka Regina: Sądząc po intensywności wszamiania żarcia, wszystko rozstrzygnie się na korzyść drużyny hiszpańskiej w 90 minutach.

Mariusz Szczygieł: Hiszpania 1:0, chociaż byłoby lepiej gdyby wygrali Francuzi, bo już jedną czerwoną koszulkę Portugalii mamy... Przydałaby się teraz w innym kolorze.

 

Komentarze  

 
#1 Żaba czy byk?George 2012-06-23 15:21
Bardzo trafne spostrzeżenia i ocena tego co zdarzyło się w naszej grupie,na naszej ziemi,przy naszym współudziale.Takich zawiedzionych kibiców,którzy bardziej patrzyli sercem,a mniej oceniali to w realu było więcej.Do tej grupy zaliczyłbym wszystkich,którzy dobrze życzyli naszej drużynie.Po ostatnim gwizdku wielu,nie mogło się pozbierać i ocenić poprawnie co się stało i dlaczego tak się ułożyło.To zdarzenie popsuło polskim kibicom to wspaniałe święto futbolu.Dla wielu od tamtej chwili te mistrzostwa są już inne.Piękne pod względem piłkarskim,ale bez takich emocji jak grają nasi.Ta oprawa meczu,hymn śpiewany przez tyle gardeł,piękne stroje narodowe,polska gościnność - to jest bezcenne - to zostaje w głowach i sercach do końca życia.Tej atmosfery i tej chwili nie kupi się w żadnym sklepie i za żadne pieniądze.Dlatego od tamtej pory nie typuję wyników i nie skorzystałem z pańskiego zaproszenia do loży typerów.To była typowa reakcja kibica na "chorobę" swojej drużyny.Oceniając to z dystansu czasu - na chłodno w terminologii kowbojskiej -konie do dyliżansu nie były najlepiej dobrane i woźnica,który nie potrafił w porę zareagować na grożące po drodze niebezpieczeństwa.Czytałem w prasie wypowiedzi dawnych reprezentantów kraju i chciałem między innymi przytoczyć wątek finansowy.Grę dla reprezentacji traktowaliśmy jako prestiż,honor,a pieniądze zarabialiśmy w klubach zagranicznych.Obecnie kwota startowego była ważniejsza jak premia za wyjście z grupy.Moim faworytem jest Hiszpania.
 
 
#2 Byk czy Żaba?Mar Pol 2012-06-23 18:11
Pokonać w typowaniach Mariusza? (marzenie)
Panu Zbyszkowi bliżej do Hiszpanii? (ma zarezerwowane wczasy) ale po drodze ma Francję (WITAMY)

Panie Zbyszku -nic nie musisz?
( ze zdjęcia)

musisz przyznać ...
np.Tytoń jest bardzo dobry...
(Przemek Tytoń)

P.S.Czekamy niecierpliwie na kolejne ,,Smółko we'' pomysły ...
 
 
#3 NagrodaAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-23 21:39
Gdyby nie ten karny, to miałbym dzisiaj 5 punktów... ale gdyby babcia miała wąsy...
Przez losowanie wygrywa dzisiaj iru. Był jednym z 16 osób, które zdobyły 5 punktów. Gratulacje!
 
 
#4 Pytanie.Bartek 2012-06-24 07:07
Pytanie do admina.Za co przyznaje się trzy punkty w rankingu dnia.Pozycja 16 i 17. Według mnie powinno być za bezbłędny typ 5 pkt.,za zwycięstwo 2 pkt.
 
 
#5 ad 2012zbynieks 2012-06-24 07:10
przypuszczam, że ktoś obstawił np. 2-1 dla Hiszpanii, ale w toto zaznaczył remis.
 
 
#6 ad 2012zbynieks 2012-06-24 07:10
2-0 dla Hiszpanii oczywiście.
 
 
#7 Pytanie - odpowiedźAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-24 09:33
Za bezbłędny typ - 5 pkt
za zwycięstwo - 3 pkt
za toto - 2 pkt
Pozycja 16 = zwycięstwo + toto (3+2=5)
Pozycja 17 = zwycięstwo i BRAK toto 3 pkt
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.