Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 lutego 2023 imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Liga typerów – dzień jedenasty

Zbigniew Smółko   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 10:19

Koko koko Euro spoko...Ależ nas wczoraj zabawili Holendrzy , Portugalczycy, Niemcy i Dunowie! Cios za cios, mistrzowie na mistrzów!

My oczywiście złośliwie udajemy głupich, że niby to fajnie,  bo osiągnęliśmy na EURO lepszy wynik niż Holandia, ale prawda jest inna.  Teraz mamy lekką traumę, ale przecież dopiero skutki ćwierćfinałowej konfrontacji z rozpędzonymi Niemcami byłyby niebezpieczne dla zdrowia narodu.

Dzisiaj naszym gościem jest Dariusz Wierzchowski.  Specjalista do piłeczki mniejszej niż futbolowa, twórca i lider pingpongowej Alfy Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski, która w tym roku znakomicie prezentowała się w rozgrywkach Ekstraklasy. Darek realizuje się również w samorządzie miejskim, gdzie jest radnym i przewodniczącym komisji sportu.

Tako rzeczy Dariusz Wierzchowski:

Dariusz WierzchowskiWłochy – Irlandia: Włosi wygrają, bo mają lepszą drużynę a Irlandczycy już nie mają szans na awans, jednak moje serce będą przy Wyspiarzach, nie tyle nawet przy piłkarzach co przy absolutnie fantastycznych kibicach

Hiszpania – Chorwacja: obstawiam Hiszpanów, to jednak wielcy mistrzowie…

Trzy szybkie do radnego:

Co najbardziej zapamiętasz z tego Euro?

Jak już wspomniałem chyba kibiców Irlandii. Drużyna przegrywa 4-0 a oni w 87 minucie śpiewają na 30 tysięcy gardeł i pomagają im do końca. I to jak śpiewają! Zupełnie niespotykana sprawa. Zero agresji, złości, frustracji, wielkie oddanie drużynie. Po prostu wielki szacunek!

Darku, prowadzisz w małym miasteczku drużynę grającą w najwyższej lidze. Czy sądzisz, że budowanie wielkich projektów sportowych w innych, być może popularniejszych dyscyplinach niż tenis stołowy, w małych ośrodkach ma sens?

Jest trudne i uzależnione przede wszystkim od kibiców. Dam przykład. W Niemczech na rozgrywki tenisowej Bundesligi chodzi  po kilka tysięcy ludzi.  W momencie rozpoczęcia gry ustaje sprzedaż biletów i można wejść za darmo. Wszyscy jednak przychodzą wcześniej. U nas raczej byłoby inaczej. A dochody z biletów to powinno być 40% budżetu.

Więc dopłacać do zawodowców ma samorząd? To kontrowersyjne…

Samorząd nie powinien oczywiście dopłacać do profesjonalistów i u nas tak się na szczęście nie dzieje. Płace graczy pokrywają sponsorzy, z pieniędzy otrzymywanych w konkursach organizuje się mecze, opłaca przejazdy, szkoli młodych. Nie może być też wątpliwości, ze sport jest jedną z najtańszych i najskuteczniejszych metod promocji miasta i regionu.

Ponadto:

Kotka Regina: Chorwacja – Hiszpania remis, wygrana Włochów.

Mariusz Szczygieł: Hiszpania - 2:1, Włochy 2:0

Zbyszek Smółko: Hiszpania – Chorwacja 2-2, Włochy –Irlandia 0-1.

 

Komentarze  

 
#1 NagrodaAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-18 22:03
11 typerów z 10 punktami i tylko 1 zwycięzca: polleuro146. Gratulacje! Nagrody funduje Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.