Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zignorował znak STOP i uderzył w pociąg

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 11 września 2023 06:00

Bus na przejeździe„O tej godzinie nigdy nie jechał żaden pociąg” - to słowa jakimi tłumaczył się 36-latek, który kierując busem marki Mercedes wjechał na przejazd kolejowy uderzając w nadjeżdżający pociąg. 

Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut po godzinie 6:00 w miejscowości Bojanówka, gmina Wohyń. Z ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że 36-letni mieszkaniec gminy Czemierniki, nie zastosował się do znaku „B-20 STOP”. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy nie udzielając pierwszeństwa nadjeżdżającemu pociągowi.

W zderzeniu auta z pojazdem szynowym na szczęście nikt nie ucierpiał.

Skończyło się jedynie na strachu i uszkodzeniu samochodu. Kierujący byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem.

Funkcjonariusze 36-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi tłumaczył, że jeździ tą drogą bardzo często i „nigdy o tej godzinie nie jechał żaden pociąg”. Teraz o dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd.

Pamiętajmy, że przejazd kolejowy to jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc. Dojeżdżając do takiego miejsca w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, wzmożoną koncentrację i uwagę.

Bus po zderzeniu z pociągiem

 

Komentarze  

 
#1 Andrzej Kotyłaakotyla 2023-09-12 06:37
Jak już ten myśliciel odzyska prawo jazdy, powinien zmienić porę przekraczania tego przejazdu- po prostu zsynchronizować ją dokładniej z rozkładem jazdy pociągów. A jak się jaki pociąg opóźni, to zawsze można trochę poczekać. Albo inaczej: zatrzymać idiocie prawko dożywotnio.
 
 
#2 deb.lMESJASZ_999 2023-09-12 11:22
Jemu nigdy nie powinni oddac prawa jazdy
 
 
#3 brak słówcason 2023-09-12 12:52
To już lepiej jakby się tłumaczył tym, że po prostu był zaspany i jechał na półśnie niż wprost pokazywać swoją skrajną głupotę.
 
 
#4 nie sprawdzą jego telefonemenemsik 2023-09-13 09:38
bo albo debil jest ślepy i głuchy - maszynista widząc bęcwała dojeżdżającego do przejazdu włącza syrenę, więc nie widzieć i nie słyszeć pociągu się nie da!!!! - albo bęcwał "siedział" na komórce i w dooopie miał drogę. a i tak miał szczęście, że nie nastąpiła naturalna eliminacja dzbana.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Usługi hydrauliczno-gazowe
sobota, 11 maja 2024
Sprzedam pasy Claas matator
Sprzedam pasy Claas matator
niedziela, 12 maja 2024