Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 września 2023 imieniny: Justyny, Cypriana

Już niedługo

XII Dni z Aniołami image
XII Dni z Aniołami, 29.09.2023, 10:30, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miał 3 promile i dożywotni zakaz kierowania. Zatrzymał go dzielnicowy

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 31 sierpnia 2023 16:00

Tym oplem jechał pijany mężczyznaNiemal 3 promile alkoholu miał w organizmie 39-latek, który w takim stanie kierował osobowym oplem. 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:40 w miejscowości Przegaliny Małe, w gminie Komarówka Podlaska. Dzielnicowy z radzyńskiej komendy podczas pełnionego obchodu zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra, którego styl jazdy kierującego wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny woń alkoholu.

Po przebadaniu 39-latka, mieszkańca gminy Komarówka Podlaska okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł również fakt, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 39-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

rower dla dziecka
rower dla dziecka
wtorek, 19 września 2023