Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 czerwca 2024 imieniny: Bazylego, Waleriana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Policyjne kontrole „hałaśliwych kierowców”

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 29 sierpnia 2023 15:45

Kontrola pojazduPrawie 70 skontrolowanych pojazdów, 49 wykroczeń za które nałożono 42 mandaty karne oraz 16 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to efekty działań wymierzonych w kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego podczas patroli zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze, a także kierowców zakłócających spoczynek nocny.

Wzmożone kontrole „hałaśliwych kierowców” to jedno z wielu zadań realizowanych przez radzyńskich mundurowych. Tym razem policjanci z radzyńskiej drogówki prowadzili działania w miniony weekend.

Podczas pełnionej służby skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz głośność wydechów.

Policjanci podczas patroli skontrolowali prawie 70 pojazdów i ujawnili 49 wykroczeń za które nałożono 42 mandaty karne. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Za takie naruszenia w 16 przypadkach kierującym zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.

Wszyscy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza osoby, które swoim zachowaniem narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Nie ma pobłażania dla kierowców, którzy użytkując samochody w niewłaściwy sposób, ścigając się na ulicach, wprowadzając auto w niekontrolowany poślizg czy przekraczając dopuszczalną prędkość powodują zagrożenie dla siebie i innych.

Kontrola pojazdu

 

Komentarze  

 
#1 RE: Policyjne kontrole „hałaśliwych kierowców”tom14 2023-09-02 20:27
Brawo!!! W końcu policja zajęła się gówniarzami co nie pozwalają ludziom spać po nocy i gratami wariują. Na obwodnicy cmentarza nie da się nieraz wytrzymać w nocy po deszczu, albo jak jest śnieg. Do tej pory zawiadomienia na policję nie odnoszą skutku.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

TOYOTA COROLLA
TOYOTA COROLLA
wtorek, 04 czerwca 2024
noimage
Kultywator
niedziela, 02 czerwca 2024