Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

16-latek został potrącony przez samochód

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 06 lipca 2023 15:30

Peugeot

Wczoraj kilka minut przed godziną 15 doszło do potrącenia młodego rowerzysty.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 16-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jadąc rowerem po chodniku dla pieszych nagle wjechał na przejazd dla rowerów, gdzie został potrącony przez poruszający się ulicą Jana Pawła II samochód osobowy peugeot. Samochodem kierował 40-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego.

W wyniku wypadku cyklista doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości.

Radzyńska policja wyjaśnia wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

PeugeotMiejsce potrącenia rowerzysty

 

Komentarze  

 
#1 RE: 16-latek został potrącony przez samochódpioter 2023-07-06 21:09
Te znaki stopu dla rowerzystów są za małe. Trzeba postawić pełnowymiarowe i przed przejazdem przez ulicę na chodniku trzeba napisać STOP.
 
 
#2 Znakipitlit 2023-07-07 06:52
Rowerzysta jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien mieć pierwszeństwo na skrzyżowaniu drogi/szosy, ze ścieżką rowerową. Te znaki to jest jakiś absurd, nie trzeba ich zmieniać tylko wyrzucić. Czy pieszy na przejściu dla pieszych nie ma pierwszeństwa?
 
 
#3 PitteSPe 2023-07-07 07:34
Pierwszeństwo powinien mieć rozum, a nie przepisy.
 
 
#4 ZAMIESZANIEAdnim 2023-07-07 09:01
Wklejcie sobie zdani w wyszukiwarce:
,,kierujący zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów,,
Te znaki stop wprowadziły w błąd radzyńskich kierowców że mają 100% pierwszeństwa zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów. Znaki stop raczej są dla rowerzystów ostrzeżeniem przed pędzącymi samochodami.
Temat raczej nadaje się do programu motoryzacyjnego,,Absurdy drogowe,, lub podobnego.
 
 
#5 uwaga, będzie długo...emenemsik 2023-07-07 10:16
...zarówno o kierowcach jak i rowerzystach.
Sam jestem kierowcą pokonującym naście tys.km rocznie ale jednocześnie zapalonym rowerzystą przejeżdżającym ponad 5 tys. km rocznie.
Jeżeli potwierdzą się wstępne ustalenia opisane w artykule to winnym jest tu dzieciak, który na rympał, bezrozumnie wjechał na przejazd. Jeszcze żeby się nie okazało, że z komórą w łapie jak robi to 90% z nich.
Rowerzyści w naszym mieście przepisy mają w miejscu, tuż pod którym znajduje się siodełko roweru - to fakt. Jazdę w kasku - tam samo. Ale i duża część kierowców niestety traktuje rowerzystów jak przeszkodę, którą należy niemalże rozjechać - wyprzedzanie na grubość kartki papieru to niestety norma. Tu też wychodzi nieznajomość przepisów o bezpiecznym wyprzedzaniu rowerzysty - minimum 1 m odstępu. A jest nagminnie wymijanie przy jadącym z naprzeciwka samochodzie. Niektórzy debile za kółkiem - bo inaczej ich nazwać nie można - nawet na pustej drodze poza miastem, przy prędkości 100-120 km/h wyprzedzają "na kartkę" - jakie to ryzyko i uczucie dla rowerzysty to debil nie pomyśli - wystarczy małe wahnięcie i trup gotowy.
Brak szacunku dla rowerzystów jest tu normą - to takie nasze zaściankowe podejście. I najgorsze jest to, że policjanci też mają to tuż nad siodełkiem - prościej stanąć z suszarką.
Dopóki obie strony nie pójdą po rozum do głowy - będzie tylko gorzej. Ale w to, że uczestnicy ruchu drogowego zmądrzeją niestety nie wierzę. Nasze drogi niestety coraz bardziej przypominają hardkorowy tor przeszkód rodem zza wschodniej granicy.
 
 
#6 nieważne ktobzien 2023-07-07 10:49
To straszne jak zachowują się kierujący samochodami przed przejściami dla pieszych bo nawet na czerwonych światłach a dla pieszego zielonych potrafią się nie zatrzymać . Wczoraj tj, 6.07. 23 godzina 14,15, 14,45 dokładnie nie pamiętam. przechodziłam przez przejście dla pieszych po wcześniejszym włączeniu sygnalizacji świetlnej dla przechodzących przez jezdnie obol Nadleśnictwa z ulicy Kockiej. Byłam na środka przejścia, gdy dwa kolejne samochody jadące prawą stroną w kierunku Lublina nie zatrzymały się tylko przejechały mi przed nosem i gdyby trzeci się nie zatrzymał to zostałabym na środku przejście bo już skończył się mój czas na przejście. Nie ma żadnej kary dla kierowców za takie zachowania bo nawet jak zabije człowieka na przejściu dla pieszych a jest trzeźwy to jeździ dalej. Jeśli est monitoring to opisaną przeze mnie sytuację można sprawdzić. Przed przejściem dla pieszych mało kto się zatrzymuje. Trzeba czekać i czekać.
 
 
#7 RE: 16-latek został potrącony przez samochódKamx 2023-07-07 16:48
W tej sytuacji sprawa jest chyba jasna, wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd i tyle. ALE co do nowych znaków to jest głupota w czystej postaci, chyba znajomy miał na zbyciu i trzeba było dać zarobić koledze. Znaki wprowadzają w błąd i są zbyteczne. Rowerzysta ma ustąpić pierwszeństwa przed przejazdem co nie znaczy że ma się bezwzględnie zatrzymać, mnóstwo razy dochodzi do sytuacji że dojeżdżam rowerem do przejazdu i kierowca się zatrzymuje, więc głupotą byłoby abym ja również się zatrzymywał. Poza tym jadąc od PKS w stronę miasta widoczność na ścieżkę z lewej i prawej strony jest zerowa, zasłaniają krzaki i barierka mostu.
 
 
#8 o winie, nie przesądzajmyzimny 2023-07-07 17:05
Kierowca powinien patrzeć na znaki na jego drodze, a te umieszczone na ścieżce nie powinny go interesować. A on ma informację o drodze dla rowerów i poziome oznakowanie tej drogi w poprzek swojej. W art. 27 KD ma zaś przepis jak ma się zachować. Wielkość znaków określa zaś rozporządzenie MI. W wersji mini, średnica znaków zakazu i nakazu ma wynosić 400mm. Czy te na ścieżce tyle mają, nie mierzyłem. Prawdopodobnie zeznania o tym jak rowerzysta się poruszał przed wjazdem na przejazd dla rowerów zadecydują o jego winie.
 
 
#9 ponownie do policjizimny 2023-07-07 17:13
Nie dalej jak miesiąc, góra dwa miesiące temu apelowałem, by patrole zwracały uwagę na zachowania rowerzystów, szczególnie przy szkołach. Nagminny przejazd przez przejścia dla pieszych, bezkarność i szydera z kierowców. Policja za bardzo się nie przejęła bo widocznie jest do celów wyższych. Ten wypadek wydarzył się chyba przy lub na ścieżce, ale wspólnym jest brak rozsądku i brak kar, który ten rozsądek przywróci.
 
 
#10 Chodnik to nie ścieżka rowerowaeSPe 2023-07-07 20:10
Nie usprawiedliwiam kierowcy, ale gdyby jechał ulicą, a nie po chodniku, do wypadku by nie doszło. Jadąc chodnikiem, wprowadza w błąd kierowcę, bo on nie wie czy rowerzysta minie zjazd na ścieżkę rowerową i dalej nielegalnie będzie jechał chodnikiem, czy jednak skręci na ścieżkę rowerową. W tym przypadku powinien jednak się zatrzymać i zasygnalizować zamiar wjazdu na ścieżkę.
 
 
#11 pierwszeństwopaweł 2023-07-07 21:22
Od początku wprowadzenia przepisów o pierwszeństwie pieszego nad jadącym pojazdem uważałem za głupotę i nadal tak myślę. Czy nie łatwiej/bezpieczniej zatrzymać się rowerzyście czy pieszemu, rozejrzeć się jak uczyli kiedyś w szkole czy jednak lepiej to zrobić kierowcy auta, wytracić prędkość , zatrzymać się, znowu ruszyć- ekonomia, ekologia ,spalanie???. Piesi i rowerzyści nauczyli się przez te przepisy włazić na jezdnię jak na swoje podwórko, nie bacząc na konsekwencje , bo przecież kierowca ma się zatrzymać. W dużym mieście gdzie na skrzyżowaniach są światła to jeszcze nie jest tak uciążliwe ale jadąc, np. Wyszyńskiego mozemy co chwila hamować bo na każdym przejściu ktoś sobie przechodzi.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
środa, 19 czerwca 2024