Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 kwietnia 2021 imieniny: Idy, Przemysława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Najpierw rzucał pilotem, potem rzucał się do inspektorów

Mariusz Szczygieł   
piątek, 12 marca 2021 07:00

Policjanci pomogli uspokoić krewkiego kierowcęPostawieniem kierowcy zarzutów karnych zakończyła się sobotnia kontrola rosyjskiej ciężarówki. Na kontrolujących największe wrażenie zrobił jednak efektowny i efektywny rzut pilotem, wprost do przydrożnego lasu. 

W sobotę 6 marca br., około godziny 16:00 w Tchórzewie (DK 19), inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z naczepą należący do rosyjskiego przewoźnika.

Kontrola była podobna do setek innych kontroli, ale tylko do czasu.  W pewnym momencie inspektor zauważył, że na półce pod szybą znajduje się pilot, który często wykorzystywany jest podczas nielegalnych modyfikacji tachografów i zażądał od kierującego okazania tego urządzenia. Kierujący momentalnie schował urządzenie i odmówił jakiejkolwiek współpracy, również w zakresie opuszczenia kabiny pojazdu, przy czym stał się agresywny i starał się zmusić inspektora do zaniechania czynności służbowych.

Dopiero przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji, wyprowadzili  kierującego z pojazdu. W międzyczasie kierujący zdążył wyrzucić pilota do lasu, co było o tyle zaskakujące, że rzut był efektowny i efektywny, bo urządzenie przeleciało nad drogą krajową nr 19 i wpadło do lasu. Na szczęście poszukiwania pilota przyniosły efekt i został odnaleziony jeszcze przed zapadnięciem zmroku.

Z uwagi na przypuszczenie graniczące z pewnością, że pojazd jest wyposażony w niedozwolony wyłącznik tachografu, pojazd został odholowany do uprawnionego warsztatu, gdzie potwierdzono przeróbkę urządzenia rejestrującego. Główny bohater, niepozorny pilot, umożliwiał włączanie i wyłączanie urządzenia zgodnie z wolą kierowcy, a wbrew obowiązującym przepisom. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zmierzające do nałożenia kary pieniężnej za stwierdzone nieprawidłowości, za co grozi do 12.000 zł. Przewoźnik będzie musiał także pokryć koszty wymiany tachografu, holowania pojazdu i parkingu.

Wobec zatrzymanego kierowcy prowadzone jest postępowania karne w związku z naruszeniem art. 224 i 315 kodeksu karnego tj. wywieraniem wpływy na czynności urzędowe, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i fałszowaniu zalegalizowanego tachografu, za co grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2.

210312-pilot-01210312-pilot-02210312-pilot-04210312-pilot-05210312-pilot-06210312-pilot-07210312-pilot-08

 

Komentarze  

 
#1 RE: Najpierw rzucał pilotem, potem rzucał się do inspektorówgienekola 2021-03-12 23:01
to się Saszka dochrapał :lol: :lol:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.