Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 stycznia 2022 imieniny: Fabian, Sebastian

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 21.-25.01.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 21.-25.01.2022, 21.01.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 11 marca 2021 06:00

PolicjaNajbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 55-latek podejrzany o znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna zatrzymany został po awanturze domowej, w trakcie której uderzył kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. 

W minioną niedzielę dyżurny radzyńskiej jednostki powiadomiony został o awanturującym się mieszkańcu gminy Radzyń Podlaski. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mąż będąc pod wpływem alkoholu jest wobec niej agresywny. Skierowani na miejsce interwencji policjanci potwierdzili zgłoszenie kobiety.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, w trakcie której zaczął szarpać oraz bić kobietę, a także groził jej pozbawieniem życia. Jego agresja skierowana była również do dzieci. Oprócz przemocy fizycznej 55-latek stosował również przemoc psychiczną poprzez poniżanie i wyzywanie swoich najbliższych.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku Policji i Prokuratora stosując wobec 55-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione czyny, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.