Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 kwietnia 2021 imieniny: Idy, Przemysława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Wspólne biesiadowanie zakończone użyciem noża

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 08 marca 2021 07:00

PolicjaRadzyńscy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała 56-letniego mieszkańca gminy Ulan-Majorat.

Jak ustalili funkcjonariusze podczas imprezy alkoholowej między mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny, w trakcie której 55-latek zranił nożem swojego starszego znajomego. W wyniku zdarzenia poszkodowany trafił do szpitala. Teraz o dalszym losie sprawcy zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia bieżącego roku w jednej z miejscowości w gminie Ulan-Majorat. Wówczas dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany przez lekarza dyżurnego, że do szpitala trafił mężczyzna z obrażeniami ciała, które wskazują na celowe zadanie ciosów.

Inne zdanie w tej sprawie miał sam pokrzywdzony, który twierdziła, że do urazu doszło w wyniku wywrócenia się na rowerze. Mundurowi nie dali wiary wyjaśnieniom 56-latka, mieszkańca gminy Ulan-Majorat.

Radzyńscy kryminalni wykonując czynności w tej sprawie ustalili, że feralnego dnia mężczyźni razem spożywali alkohol. Podczas imprezy alkoholowej między jej uczestnikami doszło do sprzeczki w trakcie, której 55-latek ranił nożem kompana od kieliszka. Poszkodowany zdał wrócić do miejsca zamieszkania o własnych siłach, skąd został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na szczęście odniesione rany nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

W czwartek mundurowi zatrzymali sprawcę tego zdarzenia, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec 55-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.