Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 czerwca 2018 imieniny: Wandy, Józefa - DZIEŃ OJCA

Już niedługo

Piknik Rodzinny Naturalnie Zdrowi 2018 image
Piknik Rodzinny Naturalnie Zdrowi 2018, 24.06.2018, 09:00, Plac przy ZSP
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Niepowtarzalne wydarzenie kulturalne w Radzyniu Podlaskim

Tomasz Mańko - Koordynator Projektu   
środa, 13 września 2017 07:00

FotografiaW sobotę 16 września 2017 r. w sali Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej” odbędzie się:

– godz. 15.00-17.00: wystawa „Protestanci Lublina” połączona z wystawą starych monet,

godz.17.00-18.00 koncert Chóru Parafii Ewangelicko–Luterańskiej im. św. Trójcy w Lublinie.

Wystawa „Protestanci Lublina składa się z kilkunastu plansz, które dokumentują wkład protestantów w rozwój Lublina w różnych okresach. W 2017 roku wystawa była eksponowana w atrium Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wystawa „Protestanci Lublina” została zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Lublin.  Po wystawie oprowadzi Ks. dr Grzegorz Brudny, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Luterańskiej im. św. Trójcy w Lublinie.

Wystawa monet - ekspozycja dotyczy monet z rożnych epok i krajów, na których uwidoczniona jest podobizna Marcina Lutra.

Koncert Chóru Parafii Ewangelicko - Luterańskiej im. św. Trójcy w Lublinie.

Chór Parafii Ewangelicko - Luterańskiej św. Trójcy w Lublinie powstał w 2007 roku i składa się z kilkunastu osób. Zespół ma charakter ekumeniczny. Dyrygentem jest kantor parafii, dr Adam Załęski. Chór współtworzy muzyczną oprawę nabożeństw, ale także prowadzi działalność koncertową, występując m. in. podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan czy festiwalu Wielokulturowy Lublin. Ma na swoim koncie występy m. in. na Zamku Lubelskim, w Filharmonii Lubelskiej czy Bazylice Ojców Dominikanów w Lublinie. W repertuarze chóru znajdują się utwory różnych epok, od muzyki XVI-wiecznej po współczesną. Chór współpracuje z innymi chórami i zespołami muzycznymi. W tym roku chór wystąpił na Ekumenicznym Zjeździe Chórów – święcie muzyki na 700-lecie Lublina i 500-lecie Reformacji. Patronat honorowy Zjazdu objął prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, a także marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Wydarzenie związane jest z realizacją projektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej” przez Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Radzyński.

Wstęp wolny!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.