Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

„Na moje oko spotkanie było wyjątkowe!”

Michał Maliszewski   
środa, 22 lutego 2017 08:00

Podczas spotkania17 lutego 2017r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie z radzyńskim fotografikiem Tomaszem Młynarczykiem oraz promocja albumu „Na moje oko”.

To wyjątkowe wydarzenie było okazją, by bliżej poznać dotychczasowe osiągnięcia artystyczne gościa wieczoru, a także jego zawodowe plany na przyszłość. Tomasz Młynarczyk jest autorem licznych wystaw i publikacji. Jest założycielem Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”, a od 2015r. jego prezesem. Współtworzył Grupę Twórczą MOTYCZ. Został m.in. „Fotografem Roku 2003” Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz „Radzyńskim Bakałarzem 2014”. Od 2016r. należy do Związku Polskich Artystów  Fotografików.

Cykl „Na moje oko” to głęboki ukłon w stronę radzyńskich twórców… Radzyń ma swoisty koloryt…”. Publikacja ta jest zbiorem fotografii ludzi, reprezentujących radzyński świat kultury, dla których to miasto jest nie tylko miejscem zamieszkania, ale „małą ojczyzną”,  w której się żyje, tworzy i do której się powraca.

Gość wieczoru zajmuje się głównie szeroko rozumianą fotografią społeczną. Utrwala to, co ulotne, co przywołuje wspomnienia i co już trudno odtworzyć, a za czym tęsknimy. O swojej pasji fotografowania mieszkańców naszego miasta, twórców, wydarzeń, a także budowli opowiadał w sposób refleksyjny i z wielkim szacunkiem.

Spotkaniu towarzyszyły różne wystawy: wystawa fotografii wykonanych przez autora specjalnie dla radzyńskiej biblioteki (wyeksponowanych na sztalugach), wystawa książek o  tematyce fotografii (zbiory biblioteki), wystawa starych bibliotecznych fotografii, wystawa starego sprzętu fotograficznego oraz "Galeria na schodach” - zbiór czarno-białych fotografii autorstwa Młynarczyka na stałe umieszczona w bibliotece, do której oglądania zapraszamy codziennie.

170221-mlynar-01170221-mlynar-02170221-mlynar-03170221-mlynar-04170221-mlynar-05170221-mlynar-06170221-mlynar-07

 

Komentarze  

 
#1 Chapeau bas...emenemsik 2017-02-22 10:58
Bociek :lol:
To tak od byłego sąsiada :-)
Pozdrawiam.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Opony 205/55R16 komplet
wtorek, 09 kwietnia 2024
Żyrandol
Żyrandol
piątek, 12 kwietnia 2024