Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lipca 2024 imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy

Tomasz Młynarczyk   
czwartek, 20 czerwca 2024 06:00

Wystawa LubarskiWystawa Mirosława Lubarskiego-"Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy", Rynek (obok fontanny) – Radzyń Podlaski.

Wystawę można oglądać od piątku 21 czerwca 2024 roku. Zaprasza Radzyński Ośrodek Kultury, współpraca Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Centrum Kultury w Lublinie.

Mirosław Lubarski, zainspirowany od dzieciństwa lekturami Fiedlera, Szklarskiego i Centkiewiczów, po studiach z geografii i krótkim epizodzie akademickim, zdecydował się na życie pełne podróży i fotografii. Pracując w Grupie Polskie Składy Budowlane, spełnia swoje marzenia o odkrywaniu świata, odwiedzając ponad 50 krajów i dokumentując ich przyrodę, krajobrazy, architekturę, sztukę i życie codzienne.

Zapraszamy na wystawę, która jest owocem jego pasji – podróży przez Bhutan, Iran i Sudan Południowy. Poznaj małe królestwo Bhutanu, z jego szczęśliwymi mieszkańcami żyjącymi w niemal niezmienionym od wieku stylu, Iran – kraj o bogatej historii i kulturze, oraz Sudan Południowy – najmłodsze państwo globu, bogate w unikatowe tradycje i kulturę klanową. Wystawa Mirosława Lubarskiego to nie tylko zbiór fotografii, to przestrzeń, w której globalizacja ujawnia swoje ludzkie oblicze. Przekraczając granice dominujących narracji, artysta zaprasza nas do odkrywania miejsc często pomijanych w globalnym dyskursie, ukazując ich unikalne piękno i bogactwo kulturowe. Jako świadomy kronikarz i mediator kulturowy, Mirosław Lubarski wywołuje refleksję nad wpływem turystyki na te odległe kultury. Jego prace to zaproszenie do zaangażowanego uczestnictwa i osobistego doświadczenia, oferując wgląd w życie społeczności, które, choć odległe, stają się namacalnie bliższe dzięki jego fotografii.  Dołącz do nas na tej wyjątkowej wystawie i zanurz się w światy Bhutanu, Iranu i Sudanu Południowego. Stań się częścią większej narracji ludzkości, gdzie fotografia staje się mostem międzykulturowym.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

dom parterowy
dom parterowy
wtorek, 09 lipca 2024
Wykrywacz metalu zÅota GP POINTER
Wykrywacz metalu złota GP POINTER
czwartek, 18 lipca 2024
noimage
Sprzedam słomę
niedziela, 21 lipca 2024