Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

"Ramole" po raz trzeci. Co po nich zostało?

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 23 sierpnia 2010 22:06

"Ramole"Wosk płynął z rozgrzanych świec i noc się skrzyła tysiącem gwiazd, a w dole setki oczu wpatrzone w migocący ekran pozwalały ustom na salwy niepohamowanego śmiechu.

Pałac, który widział już niejedno przez wieki, kolejny raz przyjął tę roześmianą gawiedź do swego odartego czasem serca. Znowu zrobiło się gwarno, ktoś oparł się o ścianę, znów było słychać oklaski. I młodzi, i starsi- razem. Dla jednych abstrakcja, dla drugich wspomnienia, dla innych kicz, dla romantyków- marzenia... Przez tydzień ten wehikuł czasu przenosił ciekawe wspomnień oczy w odległe czasy, pokazując wszystko, co sam już kiedyś przeżył. Ramole mówicie... niech będą "Ramole" moje dzieci... Po raz trzeci.

No i były...

Były gwiazdy i chmury, ciepło, zimno i... komary też były. Były odrapane, pałacowe mury, świeczki, filmy i ludzie. Dopisało wszystko. Deszcz także tradycyjnie dopisał. Tym razem nie na kolorowym filmie, jak to było w dwóch poprzednich latach, ale nie zapomniał jednak postraszyć zebranych. Za trzecim razem było też trochę inaczej. Oprócz wyświetlania starych filmów, na trzecich "Ramolach" nakręcono też zupełnie nowe, pięciominutowe etiudy opisujące nasz Radzyń. I dobrze się stało, bo zobaczyliśmy jak młodzi ludzie widzą swoje miasto. Idąc z duchem czasu, filmy te nakręcono telefonami komórkowymi.

"Ramole" za każdym razem są coraz dojrzalsze. Pierwsze zaskakiwały pomysłem na przegląd, drugie rozwijały go i wprowadzały nowe doznania artystyczne, trzecie pozostawiły po sobie namacalny ślad w postaci czterech etiud. Jakie będą czwarte? Czas pokaże...

Tak było... Galeria zdjęć i "Ramolowe" etiudy. (czytaj do końca)

{morfeo 446}

 

Miejsce 1. "Bumerang". W głosowaniu publiczności zdobył 53 głosy.

Autorzy: Patrycja Nikończuk, Jacek Rosiński, Klaudia Sulej, Katarzyna Góralska

http://www.youtube.com/watch?v=WL_E5WOu5Ik

 

Miejsce 2. "Koszmary". W głosowaniu publiczności zdobył 32 głosy.

Autorzy: Damian Maksymiuk, Hubert Warzywoda

http://www.youtube.com/watch?v=QOkTysP-UEA

 

Miejsce 3. "W Sam Raz". W głosowaniu publiczności zdobył 29 głosów.

Autorzy: Agnieszka Kozieł, Emilia Oworuszko, Zuzanna Matysiewicz, Kamil Kuna, Kaja Szymańska

http://www.youtube.com/watch?v=noKspP4m-dM

 

Miejsce 4. "Nasz nowy pas, nasz nowy dom". W głosowaniu publiczności zdobył 18 głosów.

Autorzy: Dawid Łukaszczuk, Klaudiusz Tarasiuk, Karol Chacewicz

http://www.youtube.com/watch?v=5NURYkvGbVs

 

Instruktorzy: Jakub Jakubowski, Dariusz Siemieński


III Radzyński Przegląd Old Filmów "Ramole" to cykliczna impreza, w trakcie której wyświetlane są stare polskie komedie. Organizatorem przeglądu jest Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk", które swoją siedzibę mieści w Pałacu Potockich. Przegląd trwa 7 dni. Tegoroczne "Ramole" odbywały się w okresie 16-22 sierpnia 2010r. Codziennie seanse gromadziły blisko setkę widzów. W tym roku odbywały się także warsztaty skierowane do młodzieży, która po zajęciach teoretycznych, telefonami komórkowymi, nakręciła 4 etiudy o tematyce związanej z Radzyniem Podlaskim. Prace te zostały wyświetlone w trakcie finałowej projekcji. Obejrzało je 132 osoby, które wzięły udział w głosowaniu na najlepszy film. Zwycięzcy- autorzy filmów, otrzymali nagrody w postaci odtwarzaczy mp4. Pozostałe grupy zostały nagrodzone pendrivami, koszulkami oraz płytami z filmami. Organizatorzy zorganizowali również zabawę dla publiczności. Codziennie na programie przeglądu przystawiano pieczęć stowarzyszenia. Najwytrwalsi, którzy zebrali największą liczbę pieczęci, wzięli udział w quizie, w którym zostali obdarowani pamiątkowymi koszulkami "Ramoli". Wszyscy zebrani otrzymali znaczki przeglądu.

Tegoroczny przegląd sponsorowali: Aktywna Wiosna, Fundacja Pro Bono, Miasto Radzyń Podlaski oraz Gabinet Weterynaryjny "Hau-Miau" Dominika Sozoniuk.

 

Więcej o "Ramolach" przeczytasz na stronie internetowej Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury "Stuk-Puk" - http://stuk-puk.art.pl

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Pompy Ciepła
wtorek, 18 czerwca 2024
noimage
Alternator
niedziela, 09 czerwca 2024
noimage
Praca
poniedziałek, 17 czerwca 2024