Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 czerwca 2024 imieniny: Antoniego, Lucjana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czemiernicka gala "Usta milczą, dusza śpiewa"

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 09 sierpnia 2010 23:36

"Usta milczą, dusza śpiewa" w Czemiernikach

Uczta dla oka, uczta dla ucha, uczta dla ducha...

Czemiernicki koncert "Usta milczą, dusza śpiewa" był wydarzeniem, które na długo zapamiętam. Piękno muzyki wykonywanej przez orkiestrę, połączone z doskonałością głosów solistów, przez blisko 2 godziny radowało moje zmysły. I chociaż nie jestem melomanem, i zawsze bliżej było mi do muzyki dyskotekowej, hip-hopu i rocka, to z wielką przyjemnością spędziłem niedzielny wieczór przed pałacem w Czemiernikach. Artyści udowodnili, że nie potrzeba elektroniki, tak modnej w dzisiejszych czasach, nie potrzeba szokujących strojów a'la Lady Gaga, by przyciągnąć publiczność i doskonale bawić ją swoim występem. A co najważniejsze- nie potrzeba playbacku...

To niezapomniane przeboje z oper i operetek, ponadczasowe dźwięki i potęga ludzkich umiejętności wprawiały publiczność w zachwyt. Talent, połączony z latami pracy, z przełamywaniem własnych słabości górował na czemiernickiej scenie. I niech żałują Ci, którzy uznali, że zobaczą i usłyszą w Czemiernikach to samo, co oglądali w Sylwestra w radzyńskiej hali widowiskowo- sportowej. Zupełnie inny repertuar, całkowicie nowi wykonawcy- zwycięzcy tegorocznego VIII Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego w Nałęczowie Belcanto 2010- ludzie młodzi, ale jakże uzdolnieni.  Jestem pełen podziwu dla daru jaki posiadają. Co ciekawe- czemiernicka publiczność była jedną z pierwszych jakie miały okazję zobaczyć te osoby na scenie. Połączone siły polsko- ukraińsko- białoruskie dały nam w niedzielę 8 sierpnia 2010r. przepiękny pokaz swoich wokalnych umiejętności.

Oto próbka tego, co usłyszeliśmy na koncercie w Czemiernikach:

{play}http://iledzisiaj.za.pl/belcanto-koncert.mp3{/play}

i przepiękny utwór "Oткровение" - Сергей Войтенко ("Objawienie" -  Siergiej Wojtenko) w wykonaniu Dymitrija Korsaka:

{play}http://iledzisiaj.za.pl/dimitrij-korsak.mp3{/play}

... i miała rację Anna Samson... wiatr przestał na chwilę wiać...

Więcej, jak zapowiedział poseł Tadeusz Sławecki, który na koncercie z rąk Anny Samson otrzymał tytuł Mecenasa Kultury Lubelskiego Klubu Biznesu - już w Sylwestra.

Wystąpili: Anna Samson, Kinga Karska, Ałła Gawrilina, Julia Żukowska, Karolina Wieczorek, Nina Załatnicka, Taisima Zasim, Anna Boublej, Sebastian Szumski, Seweryn Ropenga, Sebastian Marszałowicz, Piotr Halicki, Jakub Oczkowski, Maciej Sieczka, Witalij Onczulenko oraz Dymitrij Korsak.

Organizatorzy: Fundacja "Fortalicja Czemierniki"

"Jestem zauroczona tym miejscem. Jest to przepiękny budynek i wiemy, że już niedługo rozpoczynają tu państwo remont. Będzie tu przepięknie, bo to naprawdę jest imponujący obiekt. Jeżeli jeszcze będą się tutaj odbywały koncerty, w tym pięknym parku, to będzie to jedno z piękniejszych miejsc na Lubelszczyźnie. Być może zaproszą nas wtedy państwo, byśmy pokazali naszych laureatów, nasze młode głosy, bo muszę powiedzieć, że wykonawcy są w wieku 22 - 24 lat. To są bardzo młodzi ludzie. Co roku dobieramy nową grupę wykonawców. Czemierniki nie są bardzo dużą miejscowością, w której można liczyć na tysiące melomanów, jesteśmy jednak zaskoczeni tak dużą liczbą odbiorców."- powiedziała nam po koncercie Anna Samson- prowadząca czemiernicki koncert.

{morfeo 438} {morfeo 439}

 

Komentarze  

 
#1 Koncertowa Galaandrew015 2010-08-10 12:37
Popieram w całej rozciągłości :roll: super koncert,bez zbędnej elektroniki(chociaż nagłosnienie mogło być lepsze) w pięknej scenerii parku.Kto nie był niech żałuje ... ;-)
 
 
#2 SUPER KONCERTjanna56 2010-08-10 14:21
Brawa dla organizatorów. Sceneria przepiękna. Młodzi, utalentowani wykonawcy z towarzyszeniem orkiestry oraz publiczność bawili się świetnie. Bisom nie było końca!
 
 
#3 Koncert na miarę stolicy !Tadeusz Stycuła 2010-08-11 18:17
Piękny koncert. Czemierniki urosły do rangi mecenasa kultury. Chwała dla organizatorów. Jeżeli będą następne koncerty osobiście wypromuję Czemierniki wśród miłośników opery i operetki w Białej Podlaskiej.
Zamiast do Warszawy - do Czemiernik !
Pozdrawiam serdecznie mieszkańców gminy Czemierniki.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Rowerek 16cali
Rowerek 16cali
niedziela, 02 czerwca 2024
Zgrabiarka 6 gwiazdowa
Zgrabiarka 6 gwiazdowa
niedziela, 02 czerwca 2024
Volkswagen Passat 1.9TDI sedan
Volkswagen Passat 1.9TDI sedan
piątek, 07 czerwca 2024