Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

„Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska” – Promocja książki Dominiki Leszczyńskiej

Michał Maliszewski   
środa, 20 marca 2019 08:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na promocję książki Dominiki Leszczyńskiej „CZYŻEWSCY, HARBIN I KOLEJ WSCHODNIOCHIŃSKA”.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 16:00 w Czytelni MBP, przy ulicy Armii Krajowej 5. Dominika Leszczyńska – absolwentka historii sztuki (KUL) i muzealnictwa (Ecole du Louvre), autorka i redaktorka wielu publikacji z zakresu historii i kultury, stypendystka rządu francuskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; obecnie pracuje w Stacji Muzeum w Warszawie.

„CZYŻEWSCY, HARBIN I KOLEJ WSCHODNIOCHIŃSKA” niniejsza książka inauguruje serię wydawniczą „HISTORIE KOLEJOWE”. Idea wyrosła z potrzeby wydobywania z niepamięci i utrwalania nieznanych losów polskich kolejarzy i ich rodzin. Opisywane wydarzenia rozgrywają się zwykle w odległych „czasach pary”, a historie snują ostatni świadkowie. Sięgamy do rodzinnych przekazów, wspomnień, dokumentów, starych fotografii. Z niebytu wyłaniają się sylwetki budowniczych kolei, inżynierów, urzędników kolejowych, maszynistów, konduktorów, całych rodzin i pokoleń, których życie i byt materialny wiązał szeroki, normalny albo wąski tor.

Podczas spotkania będą Państwo mogli nabyć własny egzemplarz książki.

Wstęp wolny.

190319-leszczyn-1190319-leszczyn-2190319-leszczyn-3190319-leszczyn-4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.