Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 grudnia 2019 imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

Już niedługo

Raper na Kozimrynku image
Raper na Kozimrynku, 14.12.2019, 18:00, PAŁAC POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Natalia Dyjak wystąpiła w „Jesiennym Koncercie Poetyckim” na Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie

Sławomir Żyłka   
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

Natalia DyjakW Lubelskim Centrum Kultury w kameralnym nastroju, któremu sprzyjała Sala Czarna CK, odbył się koncert finałowy i podsumowanie 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorzy szacują, że w eliminacjach szkolnych, środowiskowych, gminnych i powiatowych Konkursu wzięło udział około tysiąca osób a w eliminacjach wojewódzkich stu recytatorów. Jury pod przewodnictwem Grażyny Jakubeckiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wyłoniło 29 laureatów spośród reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i dorosłych z województwa lubelskiego.

Przewodnicząca komisji artystycznej wyraziła radość z faktu, że ruch recytatorski na Lubelszczyźnie zaczyna się odradzać. Podkreśliła znaczący w tym udział organizatorów, instruktorów, rodziców a przede wszystkim dzieci i recytującej młodzieży.  To właśnie młode pokolenie jest coraz bardziej kreatywne w obszarze słowa.  W koncercie galowym 12 grudnia 2017 roku wystąpiło dziesięcioro recytatorów.  Scenariusz i reżyseria koncertu to dzieło Patryka Pawelca z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. edną z uczestniczek Jesiennego Koncertu na Sali Czarnej CK w Lublinie była Natalia Dyjak reprezentująca  Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. „Ballada dziadowska” Bolesława Leśmiana  w wykonaniu Natalii zabrzmiała bardzo dojrzale i nastrojowo. 

Po koncercie odczytano protokół z którego wynika, że Natalka zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych, o czym z przyjemnością informujemy. Nagrody i wyróżnienia wręczał  laureatom Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Artur Sępoch w asyście Grażyny Jakubeckiej, Anny Kistelskiej z WOK i Anny Krawczyk  - członka jury, a jednocześnie reprezentantki gospodarzy. To wydarzenie było przeżyciem duchowym dla recytatorów, ich krewnych, przyjaciół oraz instruktorów ceniących wagę słowa i artystycznych emocji związanych z pracą nad wyborem i interpretacją wartościowej literatury. W obecnych, medialnych czasach to właśnie słowo używane w dobrej wierze i z artystycznym zamiarem, jest darem bezcennym w kontaktach międzyludzkich.

Gratulujemy naszej „mistrzyni słowa”.

171214-ulan-01171214-ulan-02171214-ulan-03171214-ulan-04

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.