Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 czerwca 2025 imieniny: Bogny, Florentyny

Folklor Ze Smakiem gamzy, czyli Kiermasz Sztuki Ludowej w Kolembrodach

POWIAT RADZYŃSKI
środa, 04 lipca 2012 07:30

Drewniane bociany cierpliwie prezentowały swe wdziękiPiękne kwiaty z bibuły, wystrugane bociany, sowy i inne ptaki, misternie wyhaftowane obrusy, wyroby wikliniarskie i promocyjne stoisko Radzyńskiej Krainy Serdeczności oraz wiele innych atrakcji czekało na turystów w Kolembrodach w Gminie Komarówka Podlaska.

1 lipca 2012, jak zawsze w pierwszą niedzielę wakacji, w Kolembrodach odbył się już po raz szósty Regionalny Kiermasz Sztuki Ludowej.

Na Kiermasz przybyli twórcy ludowi z całego regionu. Można było podziwiać i zakupić rzeźby o motywach sakralnych i świeckich, kwiaty papierowe i drewniane, haftowane: obrusy, bieżniki i serwetki, bukiety z suszonych kwiatów, kosze i koszyczki wiklinowe. Można też było skosztować miodu, pierogów, gamzy ziemnaczanej i pyzów. Było ciasto i kompot oraz wiele innych przysmaków. Na scenie koncertowały kapele i zespoły ludowe. Otwarta była też Gminna Izba Regionalna w Kolembrodach, w której eksponowane są narzędzia do obróbki lnu oraz warsztaty tkackie i przedmioty codziennego użytku, np. drewniany tornister.

Stoisko przygotował również Powiat Radzyński promując turystyczną markę - Radzyńską Krainę Serdeczności. Tym razem łączyliśmy się z twórcami i artystami, ponieważ Kiermasz to impreza odbywająca się w Radzyńskiej Krainie i reprezentująca produkt "Folklor Ze Smakiem". Na stoisku gościliśmy pasiekę "Pszczółka" z Planty – Pana Kazimierza Brudkowskiego z tegorocznymi miodami: rzepakowym i lipowym, oraz z gadżetami wykonanymi z pszczelego wosku. Każdy, kto nas odwiedził mógł zatem porozmawiać o Krainie Serdeczności, otrzymać materiały informacyjne i promocyjne, spróbować miodu i zaopatrzyć się w "pszczele" świeczki i breloczki.

Organizatorzy byli bardzo serdeczni jak na Krainę przystało a swojski i przyjazny klimat imprezy potwierdził trafność marki turystycznej, która wynika z gościnności mieszkańców powiatu radzyńskiego.

Kiermasz towarzyszył uroczystościom odpustowym w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolembrodach, której wizerunek ofiarował sam Król Jan III Sobieski.

Obecni na imprezie byli: Lucjan Kotwica Starosta Radzyński i Ireneusz Demianiuk Wójt Gminy Komarówka Podlaska.

Kto tam nie był – niech żałuje, a kto żałuje, że nie dotarł do Kolembród ma szansę zrobić to
w przyszłym roku – jak zawsze w pierwszą niedzielę wakacji.

Serdecznie zapraszamy!!!

VI Regionalny Kiermasz Sztuki Ludowej został zrealizowany przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.

Foto: Bogdan Sozoniuk

000102030405060708091011121314151617181920212223242526272828a2930313334

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.