Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym

Robert Mazurek   
sobota, 30 stycznia 2010 20:04

Rywalizacja była długa i momentami bardzo zacięta26 stycznia Powiatowy Szkolny Związek Sportowy był organizatorem Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Impreza rozegrana została w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych „LICEALIADA 2009/2010”. Miejscem rozgrywania zawodów była hala sportowa Zespołu Szkół w Borkach.

Do zmagań przystąpiło 10 drużyn, 5 w kategorii dziewcząt i 5 w kategorii chłopców. Byli to zwycięzcy finałów powiatowych czterech powiatów: łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego i bialskiego, a także miasta Biała Podlaska. Każdy zespół składał się z trzech osób, dwóch występujących w składzie podstawowym i jednej rezerwowej. Mecze były rozgrywane do trzech zwycięstw. Najpierw odbywały się gry pojedyncze, a następnie gra podwójna. Jeżeli w meczu nadal nie padło rozstrzygnięcie, to odbywały się kolejne gry pojedyncze. Rywalizacja przebiegała do trzech wygranych setów, z których każdy trwał do momentu, gdy jedna z osób zdobyła 11 punktów. Przy remisie 10:10 obowiązywała zasada uzyskania dwupunktowej przewagi.

W kategorii dziewcząt zwyciężyli przedstawiciele powiatu łukowskiego z kolei wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się nasi reprezentanci. Byli to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim (Mateusz Skowron, Maciej Skulimowski i Michał Wierzchowski) startujący pod okiem Roberta Mazurka.

Mistrzostwa były eliminacją do zawodów wojewódzkich, których finał odbędzie się 11 lutego w Chełmie. Już dzisiaj zaczynamy trzymać za naszych reprezentantów kciuki.

Licealiści z I LO w Radzyniu Podlaskim pojadą na finał wojewódzki (stoją od prawej: Michał Wierzchowski, Maciej Skulimowski, Mateusz Skowron i Robert Mazurek)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.