Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym

Robert Mazurek   
sobota, 30 stycznia 2010 20:04

Rywalizacja była długa i momentami bardzo zacięta26 stycznia Powiatowy Szkolny Związek Sportowy był organizatorem Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Impreza rozegrana została w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych „LICEALIADA 2009/2010”. Miejscem rozgrywania zawodów była hala sportowa Zespołu Szkół w Borkach.

Do zmagań przystąpiło 10 drużyn, 5 w kategorii dziewcząt i 5 w kategorii chłopców. Byli to zwycięzcy finałów powiatowych czterech powiatów: łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego i bialskiego, a także miasta Biała Podlaska. Każdy zespół składał się z trzech osób, dwóch występujących w składzie podstawowym i jednej rezerwowej. Mecze były rozgrywane do trzech zwycięstw. Najpierw odbywały się gry pojedyncze, a następnie gra podwójna. Jeżeli w meczu nadal nie padło rozstrzygnięcie, to odbywały się kolejne gry pojedyncze. Rywalizacja przebiegała do trzech wygranych setów, z których każdy trwał do momentu, gdy jedna z osób zdobyła 11 punktów. Przy remisie 10:10 obowiązywała zasada uzyskania dwupunktowej przewagi.

W kategorii dziewcząt zwyciężyli przedstawiciele powiatu łukowskiego z kolei wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się nasi reprezentanci. Byli to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim (Mateusz Skowron, Maciej Skulimowski i Michał Wierzchowski) startujący pod okiem Roberta Mazurka.

Mistrzostwa były eliminacją do zawodów wojewódzkich, których finał odbędzie się 11 lutego w Chełmie. Już dzisiaj zaczynamy trzymać za naszych reprezentantów kciuki.

Licealiści z I LO w Radzyniu Podlaskim pojadą na finał wojewódzki (stoją od prawej: Michał Wierzchowski, Maciej Skulimowski, Mateusz Skowron i Robert Mazurek)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Mieszkanie zamienię na dom.
piątek, 17 maja 2024
noimage
opryskiwacz
wtorek, 21 maja 2024
noimage
Audi a4 b7 1.8T LPG
czwartek, 23 maja 2024