Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

I LO w finale rejonowym Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 18 stycznia 2010 12:56

Licealiści z I LO w Radzyniu Podlaskim okazali się bezkonkurencyjni14 stycznia br. Powiatowy Szkolny Związek Sportowy był organizatorem Drużynowych Mistrzostw Powiatu Radzyńskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Impreza rozegrana została w ramach powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych „LICEALIADA 2009/2010”. Zawody odbyły się na bazie ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Do zmagań przystąpiło 6 drużyn, 3 w kategorii dziewcząt i 3 wśród chłopców. Każdy zespół składał się z trzech osób, z czego dwie występowały w składzie podstawowym a jedna była rezerwowa. Mecze były rozgrywane do trzech zwycięstw. Najpierw odbywały się gry pojedyncze, a następnie gra podwójna. Jeżeli w meczu nadal nie padło rozstrzygnięcie, to odbywały się kolejne gry pojedyncze. Rywalizacja przebiegała do trzech wygranych setów, z których każdy trwał do momentu, gdy jedna z osób zdobyła 11 punktów. Przy remisie 10:10 obowiązywała zasada uzyskania dwupunktowej przewagi.

Rywalizacja była długa i bardzo zaciętaW kategorii dziewcząt zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim (Małgorzata Pękała, Elżbieta Sochal i Joanna Korulczyk) wyprzedzając Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim i Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się również uczniowie I LO w Radzyniu Podlaskim (Maciej Skulimowski, Mateusz Skowron i Jakub Wierzchowski) przed drużynami ZSR w Woli Osowińskiej i ZSP w Radzyniu Podlaskim.

„Mistrzostwa były eliminacją do zawodów rejonowych, które zaplanowane są na koniec stycznia. Mam nadzieję, że nasz występ na tych zawodach, podobnie jak dzisiejszy, będziemy mogli zaliczyć do bardzo udanych” – powiedział po zakończeniu zawodów Robert Mazurek, opiekun zwycięskich drużyn.

Zwycięska drużyna dziewcząt wraz z opiekunem, Robertem Mazurkiem

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.