Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Walczymy o ekstraklasę

Mariusz Szczygieł   
środa, 13 stycznia 2010 11:02

Mecz...Radzyńska drużyna tenisa stołowego "ALFA - Bank Spółdzielczy" ma bardzo duże szanse na dostanie się do ekstraklasy.

O dotychczasowych rozgrywkach i o szansach na wyższą ligę rozmawialiśmy z trenerem Alfy, p. Dariuszem Wierzchowskim:

"-Obecnie jesteśmy po trzeciej kolejce drugiej rundy rozgrywek w I lidze. Nasz bilans to 11 zwycięstw i jedna porażka. Zajmujemy w tabeli drugą pozycje, która daje nam na dzień dzisiejszy szanse gry w barażach o ekstraklasę. Nie będę ukrywał, że teoretycznie łatwiej byłoby grać z pierwszego miejsca. Wtedy naszym barażowym przeciwnikiem może być zespół z Działdowa lub Torunia. W obydwu przypadkach powinniśmy być faworytem. Natomiast zajęcie drugiego miejsca to pojedynek z drużyną z Grudziądza, gdzie gra obecny Mistrz Polski Artur Daniel. W tym meczu nie bylibyśmy bez szans, ale przekładając to na liczby to 1 miejsce daje 70% natomiast 2 miejsce 50% szans.

Uważam, ze mój zespół jest silna ekipą i w przypadku awansu jest w stanie utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek. Jak się sprawy potoczą zobaczymy już niedługo. Najbliższe spotkanie „Alfy – Bank Spółdzielczy" radzyńscy kibice będą mogli obejrzeć już w nadchodzącą sobotę o godz. 16 na hali przy ul. Sikorskiego. Tego dnia gościć będziemy zespół z Wrocławia, oraz w niedzielę o godz. 11 zagramy z drużyną z Tarnogrodu. Warto przyjść na halę w te dni gdyż niedzielny mecz będzie przedostatnim spotkaniem w Radzyniu w drugiej rundzie. Ostatni mecz zagramy z zespołem z Miechowic w kwietniu i liczę, że będzie to spotkanie decydujące o 1 miejscu w tabeli dla mojej drużyny."

 

Podczas obydwu spotkań na hali można będzie kupić bilety na majowy koncert Budki Suflera

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.