Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Walczymy o ekstraklasę

Mariusz Szczygieł   
środa, 13 stycznia 2010 11:02

Mecz...Radzyńska drużyna tenisa stołowego "ALFA - Bank Spółdzielczy" ma bardzo duże szanse na dostanie się do ekstraklasy.

O dotychczasowych rozgrywkach i o szansach na wyższą ligę rozmawialiśmy z trenerem Alfy, p. Dariuszem Wierzchowskim:

"-Obecnie jesteśmy po trzeciej kolejce drugiej rundy rozgrywek w I lidze. Nasz bilans to 11 zwycięstw i jedna porażka. Zajmujemy w tabeli drugą pozycje, która daje nam na dzień dzisiejszy szanse gry w barażach o ekstraklasę. Nie będę ukrywał, że teoretycznie łatwiej byłoby grać z pierwszego miejsca. Wtedy naszym barażowym przeciwnikiem może być zespół z Działdowa lub Torunia. W obydwu przypadkach powinniśmy być faworytem. Natomiast zajęcie drugiego miejsca to pojedynek z drużyną z Grudziądza, gdzie gra obecny Mistrz Polski Artur Daniel. W tym meczu nie bylibyśmy bez szans, ale przekładając to na liczby to 1 miejsce daje 70% natomiast 2 miejsce 50% szans.

Uważam, ze mój zespół jest silna ekipą i w przypadku awansu jest w stanie utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek. Jak się sprawy potoczą zobaczymy już niedługo. Najbliższe spotkanie „Alfy – Bank Spółdzielczy" radzyńscy kibice będą mogli obejrzeć już w nadchodzącą sobotę o godz. 16 na hali przy ul. Sikorskiego. Tego dnia gościć będziemy zespół z Wrocławia, oraz w niedzielę o godz. 11 zagramy z drużyną z Tarnogrodu. Warto przyjść na halę w te dni gdyż niedzielny mecz będzie przedostatnim spotkaniem w Radzyniu w drugiej rundzie. Ostatni mecz zagramy z zespołem z Miechowic w kwietniu i liczę, że będzie to spotkanie decydujące o 1 miejscu w tabeli dla mojej drużyny."

 

Podczas obydwu spotkań na hali można będzie kupić bilety na majowy koncert Budki Suflera

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Prace biurowe i inne  w domu !
Prace biurowe i inne w domu !
czwartek, 16 maja 2024
noimage
Plytkarz/ Glazurnik
sobota, 18 maja 2024