Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Sukces drużyny piłkarskiej I LO w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
środa, 05 marca 2014 08:00

Mateusz Łakomy (kapitan drużyny) z trofeum za zajęcie trzeciego miejsca w woj. lubelskimDrużyna piłkarska I LO w Radzyniu Podlaskim reprezentowała rejon bialski (obejmujący swoim zasięgiem powiaty: bialski, łukowski, parczewski i radzyński) w finale wojewódzkim halowej piłki nożnej rozgrywanym w ramach „Licealiady 2013/2014”. Podopieczni Roberta Mazurka nie zwiedli zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach. Zawody odbyły się 25 lutego w Chełmie.

Przypomnijmy, że w drodze do finału wojewódzkiego radzyńscy licealiści zwyciężyli najpierw w eliminacjach powiatowych (12 lutego) oraz rejonu bialskiego (17 lutego). W drugim z wymienionych turniejów uczniowie I LO zdeklasowali rywali z Białej Podlaskiej, Janowa Podlaskiego, Parczewa i Łukowa.

Finał wojewódzki „Licealiady 2013/2014” w halowej piłce nożnej odbył się 25 lutego w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie. Obok licealistów do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Lublina, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego, Lubartowa i Chełma.

Turniej finałowy rozegrano z podziałem na dwie rundy. W pierwszej – grupowej, radzyńscy licealiści ulegli drużynie Zespołu Szkół nr 2 z Lubartowa (3:4) oraz zwyciężyli ekipę Zespołu Szkół nr 3 z Hrubieszowa (3:2). Tylko gorszy bilans bramek zadecydował, że radzyniacy nie awansowali do finału. Na pocieszenie został im udział w meczu o trzecie miejsce. Tutaj spotkali się z drużyną Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie, z którą zwyciężyli 3:2. Tym samym zdobyli tytuł trzeciej drużyny piłkarskiej województwa lubelskiego w sezonie 2013/2014. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Hrubieszowa, która w fazie grupowej musiała uznać wyższość radzyniaków.

 

Reprezentacja I LO w Radzyniu Podlaskim

Reprezentacja I LO w Radzyniu Podlaskim: (u dołu od prawej) Jakub Wierzchowski, Dominik Struk, Marek Witkowski, Mateusz Łakomy (kapitan) i Hubert Lecyk. (u góry od prawej) Bartosz Mitura, Kuba Marciniak, Wojciech Kot, Mateusz Zarzycki, Jakub Kot i Robert Mazurek (trener)

 

Komentarze  

 
#1 RE: Sukces drużyny piłkarskiej I LO w Radzyniu Podlaskimzawieja 2014-03-05 17:36
Chciałbym się dowiedzieć, kiedy pan trener tak nauczył kopać w piłkę tych chłopaków. Wydaje mi się, że większość to wychowankowie Orląt.
 
 
#2 ooooyety 2014-03-05 19:57
Jak rok temu chłopcy z ZSP zdobyli v-ce mistrzostwo to nikt nie wspomniał...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.