Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 grudnia 2021 imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

Robert Mazurek   
czwartek, 01 maja 2014 06:00

Rowerowy tor przeszkód wymagał od uczestników dobrego przygotowaniaW dniach 25-26 kwietnia br. w Białej k. Radzynia Podlaskiego odbył się finał oddziałowy XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Uczestnikami zawodów były 3-osobowe drużyny startujące w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. – Tegoroczna edycja turnieju realizowana jest w ramach Roku Szkoły w Ruchu, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest jednym z koalicjantów tej akcji – powiedział podczas rozpoczęcia imprezy Bogdan Fijałek, prezes Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim.


Celem turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury wycieczkowania i rozwijanie sprawności fizycznej. Organizatorem eliminacji był Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim przy współudziale Zespołu Szkół w Białej. Wsparcia finansowego imprezie udzieliły: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim oraz Urząd Gminy Radzyń Podlaski.
Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Odbył się test wiedzy, obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono też turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód oray turystyczne ABC. Ostatnią z wymienionych konkurencji tworzyły: rzut do celu, pokonywanie przeszkody terenowej, rozpoznawanie tropów zwierząt oraz atrakcji turystycznych woj. lubelskiego. Turniejowej ocenie podlegały również zdobyte przez uczestników odznaki i uprawnienia PTTK.
W klasyfikacji generalnej turnieju, w kategorii szkół podstawowych, na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej w składzie Izabela Skowron, Julia Żurawska i Dawid Latoch (opiekun Hanna Gołoś). Wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim w składzie Dominika Gomółka, Julia Jankowska i Karolina Staroń (opiekun Dorota Staroń). Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się zespół I LO w Radzyniu Podlaskim w składzie Michał Kołodziej, Przemysław Musiatowicz i Michał Wierzchowski (opiekun Robert Mazurek).
Najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej będą reprezentowały radzyński Oddział PTTK w finale wojewódzkim turnieju, który odbędzie się w dniach 16-17 maja.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://iledzisiaj.pl/images/stories/sport/pttk/140501-pttkturn

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.