Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Konno na orientację

Mariusz Szczygieł   
sobota, 16 października 2010 18:28

Znaczek rajdu16 października 2010 r. odbył się III Konny Rajd na Orientację.

Organizatorami imprezy byli Stajnia Agnieszki i Romana Borysiuków w Głównem oraz Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Radzyniu Podlaskim. Uczestnicy rajdu zmagali się o puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Radzyńskiego.

"Na starcie imprezy, w Stajni Borysiuk w Głównym, stawiło się 26 jeźdźców. Każdy z nich miał do pokonania dziesięciokilometrową trasę, na której należało odnaleźć i potwierdzić 6 punktów kontrolnych" – powiedział nam Robert Mazurek, autor trasy a zarazem sędzia główny rajdu.

Ostatecznie w III Konnym Rajdzie na Orientację zwyciężyła drużyna w składzie Anna Robak, Andrzej Nowak i Marek Olędzki wyprzedzając Karolinę Kamińską, Andrzeja Śledzia i Albina Grzywacza, a także Angelikę Dynek, Daniela Lubeckiego i Jacka Samociuka.

W zgodnej opinii uczestników rajd można zaliczyć do udanych. W towarzystwie słonecznej pogody konna jazda po lesie mogła dać wiele przyjemności. Wielu jeźdźców obiecywało, że za rok na pewno tutaj powrócą.

{morfeo 507}

Mapa rajdu

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.