Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lutego 2024 imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa

Krasomówcze zmagania młodzieży

Robert Mazurek   
środa, 13 października 2010 09:54

Organizatorzy oraz laureaci eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

 

12 października br. odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Organizatorami imprezy byli radzyński Oddział PTTK oraz Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne-PTTK nr 21 przy I LO a Radzyniu Podlaskim. Areną krasomówczych zmagań była radzyńska filia Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Patronat nad konkursem objął poseł Jerzy Rębek.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ziemi ojczystej, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, zamiłowania do języka ojczystego oraz zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania. Eliminacje te były również szkołą kształtowania umiejętności poprawnego, jasnego, logicznego i sugestywnego formułowania myśli.

Każdy uczestnik krasomówczych zmagań musiał przygotować wystąpienie prezentujące walory własnego regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ciekawych ludzi. Ponadto finaliści, tj. pięć najlepszych osób w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zobowiązani byli do wylosowania tematu i zaprezentowania go bez wcześniejszego przygotowania – powiedział nam Robert Mazurek, wiceprezes radzyńskiego Oddziału PTTK.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Olga Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Wśród gimnazjów bezkonkurencyjna okazała się Paula Karpiuk z Gimnazjum w Sosnówce, natomiast w gronie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Jaroszuk z I LO w Radzyniu Podlaskim. Fundatorem nagród było Radzyńskie Stowarzyszeni Inicjatyw Lokalnych z prezesem Józefem Korulczykiem na czele.

Awans do finału ogólnopolskiego konkursu uzyskało po dwóch laureatów z poszczególnych kategorii szkół wraz ze swoimi opiekunami. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej odbędzie się w Legnicy (4-7 listopada), natomiast Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Golubiu-Dobrzyniu (19-21 listopada).

{morfeo 504}

 

Komentarze  

 
#1 Przyszły Burmistrz w działaniugimlu 2010-10-13 10:38
Pan Poseł Rębek jako przyszły burmistrz w działaniu. Konkursy, recytacje, rajdy, dyplomiki. Jak tak ma wyglądać jego gospodarowanie to czeka nas nie wesoła przyszłość.
 
 
#2 Mazurek?kk 2010-10-13 19:24
Dziwne, że autorem zdjęcia grupowego jest Robert Mazurek, skoro jest on między innymi na fotografii. Ktoś tu sprytnie zakamuflował udział Szymańskiego w całym przedsięwzięciu
 
 
#3 Nikt nic nie kamuflowałpino430 2010-10-13 19:40
Nikt nic tutaj nie kamuflował. Po prostu Administrator sam dodał ten podpis pomimo tego, że w otrzymanych materiałach było napisane, że zdjęcia pochodzą z Archiwum Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim (zresztą nie pierwszy już raz, o co w żadnym momencie nie mam do niego pretensji). Autorem zdjęcia faktycznie jest Łukasz Szymański, który dodatkowo był członkiem jury całego konkursu.
Mam wrażenie, że ktoś tutaj szuka dziury w całym. Podobnie tyczy się to pierwszego komentarza. Jednak nie zamierzam niczego komentować i wchodzić w polemikę z anonimami.
Robert Mazurek
 
 
#4 edoorleta123 2010-10-14 12:04
Będzie sielsko i anielsko.Burmistrz R.uśmiechał się będzie do wszystkich,wtórował mu będzie pan S.i pan K.ze swym zabójczym uśmiechem organizując konkursy,gry i zabawy dla naszych małych miluśińskich a zadania gospodarcze zrealizyuą się same.A zapewne powstanie wyciąg orczykowy, standartowe zadanie z poprzedniej kampani wyborczej pana R.
 
 
#5 hahamoher 2010-10-14 12:59
a ty orleta kim jesteś panem X.? panem M.? panem komunistą czy wazeliniarzem pana komunisty kowalczyka? zaglosuj na R. a potem go rozlicz a nie wróżysz z fusów. Pozdrawia moherowa pani w srednim wieku
 
 
#6 orleta123orleta123 2010-10-14 20:17
Jednak mocher to mocher,wyznawca pana R.W którym zdaniu wazelinuję panu Kowalczykowi.Znam tego pana jako byłego gospodarza Simeny w której chyba pracował także kolega R.Proszę zasięgnąć informacji o dzisiejszej sytuacji w tejże Spldzielni.Zapyta pani swojego idola dlaczego tak krótko studiował po ukończeniu szkoły średniej.Ja nie będę go rozliczał ponieważ nie będzie z czego.Chyba,że będzie wyciąg orczykowy i uża skocznia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

YAMAHA VIRAGO XV 125
YAMAHA VIRAGO XV 125
niedziela, 18 lutego 2024
noimage
Sprzedam mieszkanie
piątek, 16 lutego 2024
Opryskiwacze 2szt sprzedam
Opryskiwacze 2szt sprzedam
poniedziałek, 19 lutego 2024