Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2020 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Krasomówcze zmagania młodzieży

Robert Mazurek   
środa, 13 października 2010 09:54

Organizatorzy oraz laureaci eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

 

12 października br. odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Organizatorami imprezy byli radzyński Oddział PTTK oraz Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne-PTTK nr 21 przy I LO a Radzyniu Podlaskim. Areną krasomówczych zmagań była radzyńska filia Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Patronat nad konkursem objął poseł Jerzy Rębek.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ziemi ojczystej, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, zamiłowania do języka ojczystego oraz zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania. Eliminacje te były również szkołą kształtowania umiejętności poprawnego, jasnego, logicznego i sugestywnego formułowania myśli.

Każdy uczestnik krasomówczych zmagań musiał przygotować wystąpienie prezentujące walory własnego regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ciekawych ludzi. Ponadto finaliści, tj. pięć najlepszych osób w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zobowiązani byli do wylosowania tematu i zaprezentowania go bez wcześniejszego przygotowania – powiedział nam Robert Mazurek, wiceprezes radzyńskiego Oddziału PTTK.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Olga Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Wśród gimnazjów bezkonkurencyjna okazała się Paula Karpiuk z Gimnazjum w Sosnówce, natomiast w gronie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Jaroszuk z I LO w Radzyniu Podlaskim. Fundatorem nagród było Radzyńskie Stowarzyszeni Inicjatyw Lokalnych z prezesem Józefem Korulczykiem na czele.

Awans do finału ogólnopolskiego konkursu uzyskało po dwóch laureatów z poszczególnych kategorii szkół wraz ze swoimi opiekunami. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej odbędzie się w Legnicy (4-7 listopada), natomiast Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Golubiu-Dobrzyniu (19-21 listopada).

{morfeo 504}

 

Komentarze  

 
#1 Przyszły Burmistrz w działaniugimlu 2010-10-13 10:38
Pan Poseł Rębek jako przyszły burmistrz w działaniu. Konkursy, recytacje, rajdy, dyplomiki. Jak tak ma wyglądać jego gospodarowanie to czeka nas nie wesoła przyszłość.
 
 
#2 Mazurek?kk 2010-10-13 19:24
Dziwne, że autorem zdjęcia grupowego jest Robert Mazurek, skoro jest on między innymi na fotografii. Ktoś tu sprytnie zakamuflował udział Szymańskiego w całym przedsięwzięciu
 
 
#3 Nikt nic nie kamuflowałpino430 2010-10-13 19:40
Nikt nic tutaj nie kamuflował. Po prostu Administrator sam dodał ten podpis pomimo tego, że w otrzymanych materiałach było napisane, że zdjęcia pochodzą z Archiwum Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim (zresztą nie pierwszy już raz, o co w żadnym momencie nie mam do niego pretensji). Autorem zdjęcia faktycznie jest Łukasz Szymański, który dodatkowo był członkiem jury całego konkursu.
Mam wrażenie, że ktoś tutaj szuka dziury w całym. Podobnie tyczy się to pierwszego komentarza. Jednak nie zamierzam niczego komentować i wchodzić w polemikę z anonimami.
Robert Mazurek
 
 
#4 edoorleta123 2010-10-14 12:04
Będzie sielsko i anielsko.Burmistrz R.uśmiechał się będzie do wszystkich,wtórował mu będzie pan S.i pan K.ze swym zabójczym uśmiechem organizując konkursy,gry i zabawy dla naszych małych miluśińskich a zadania gospodarcze zrealizyuą się same.A zapewne powstanie wyciąg orczykowy, standartowe zadanie z poprzedniej kampani wyborczej pana R.
 
 
#5 hahamoher 2010-10-14 12:59
a ty orleta kim jesteś panem X.? panem M.? panem komunistą czy wazeliniarzem pana komunisty kowalczyka? zaglosuj na R. a potem go rozlicz a nie wróżysz z fusów. Pozdrawia moherowa pani w srednim wieku
 
 
#6 orleta123orleta123 2010-10-14 20:17
Jednak mocher to mocher,wyznawca pana R.W którym zdaniu wazelinuję panu Kowalczykowi.Znam tego pana jako byłego gospodarza Simeny w której chyba pracował także kolega R.Proszę zasięgnąć informacji o dzisiejszej sytuacji w tejże Spldzielni.Zapyta pani swojego idola dlaczego tak krótko studiował po ukończeniu szkoły średniej.Ja nie będę go rozliczał ponieważ nie będzie z czego.Chyba,że będzie wyciąg orczykowy i uża skocznia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.