Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 lutego 2024 imieniny: Cezarego, Wiktora

Na sportowo powitali lato

Robert Mazurek   
poniedziałek, 28 czerwca 2010 11:38

Na sportowo powitali lato21 czerwca na terenie parku w Woli Osowińskiej odbyła się I Zabawa na Orientację dla Najmłodszych.

Impreza, której organizatorami byli Uczniowski Klub Sportowy „Orient” przy Szkole Podstawowej w Woli Chomejowej oraz Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, zgromadziła na starcie 151 osób reprezentujących 7 szkół podstawowych z terenu Gminy Borki. Dodatkowo w zawodach uczestniczyli uczniowie radzyńskiej SP nr 2.

Impreza została przeprowadzona w formie krótkodystansowego biegu na orientację rozegranego w czterech kategoriach wiekowych. Zadaniem każdego uczestnika było odnalezienie sześciu miejsc na terenie parku, które określała specjalnie przygotowana mapa. Miejsca te zostały oznaczone lampionami wyposażonymi w perforatory, za pomocą których uczestnik potwierdzał swoją obecność. Pomysłodawcami imprezy byli Hanna Gołoś i Robert Mazurek, natomiast sędziowaniem zajęli się Małgorzata Mazurek i Piotr Żmuda.

W kategorii dziewcząt z klas I-IV zwyciężyła Gabriela Robak (SP Krasew), wyprzedzając Julię Sosnowską (SP Krasew) i Zuzannę Sergiel (SP Wola Chomejowa). Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Byli to kolejno: Dawid Latoch, Michał Skowron i Emil Gajda. W gronie dziewcząt z klas V-VI pierwsze miejsce zajęła Paulina Rogulska, drugie Anita Szydłowska a trzecie Andżelika Lis (wszystkie SP Wola Osowińska). W równoległej kategorii chłopców triumfowali Bartłomiej Kozieł (SP Wola Osowińska), Patryk Wawruch (SP Borki) i Arkadiusz Listos (SP Borki).

Przeprowadzenie imprezy możliwe było dzięki finansowemu wsparciu wielu firm i instytucji. Byli to: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Urząd Gminy w Borkach, Poseł na Sejm RP Jerzy Rębek, Bank Spółdzielczy oraz GS „Samopomoc Chłopska” w Borkach, Bogdan Smogorzewski - właściciel piekarni w Woli Osowińskiej oraz Marek Sergiel - właściciel przedsiębiorstwa Elektromechaniki Chłodniczej w Woli Chomejowej.

{morfeo 380}{morfeo 381}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Uslugi projektowe
piątek, 16 lutego 2024
noimage
Sprzedam mieszkanie
czwartek, 15 lutego 2024