Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Młodzież poznawała swoją Ojcowiznę

Robert Mazurek   
wtorek, 22 czerwca 2010 08:41

Młodzież poznawała swoją Ojcowiznę18 czerwca w radzyńskim I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się podsumowanie I Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

W konkursie zorganizowanym przez nauczycieli informatyki oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 wzięło udział 26 osób. Młodzież przygotowała prezentacje multimedialne na temat swojego miejsca zamieszkania, jego historii i teraźniejszości.

Głównym celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej poprzez dostrzeganie i prezentowanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Forma konkursu pozwala na rozbudzanie pasji w młodych ludziach do pięknego pokazywania swoich rodzinnych stron.

Jury konkursu w składzie Robert Mazurek (przewodniczący), Monika Kowalik, Małgorzata Mazurek, Tadeusz Pietras, Anna Tracz i Piotr Żmuda, zapoznało się z 22 prezentacjami 26 autorów. Ocena prac uwzględniała treść, sposób przedstawienia oraz staranność wykonania. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły Izabela Komoń i Majka Mierzwińska z klasy I e, które przygotowały prezentację pt. „Kąkolewnica”, drugie Paulina Hawryluk z klasy I f za prezentację pt. „Zwyczaje i obrzędy letnie ludu międzyrzecczyzny”, natomiast trzecie Karolina Fijałek z klasy I e za prezentację pt. „KRASEW – moje miejsce na ziemi”. Jednocześnie opiekun SKKT PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim przyznał nagrodę specjalną Agnieszce Kowalik z klasy I f za prezentację pt. „Turystyka w moim liceum”.

{morfeo 370}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Kurs "Operator wózków widÅowych"
Kurs "Operator wózków widłowych"
poniedziałek, 08 kwietnia 2024
noimage
Wyposżenie mieszkania .
poniedziałek, 08 kwietnia 2024