Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Ostatni mecz rundy jesiennej w Radzyniu

Adam Kułak   
piątek, 10 listopada 2017 19:47

Na mecz!Do zakończenia jesiennej rundy trzecioligowych rozgrywek w grupie 4 pozostały dwie kolejki. Gościem Orląt w ostatnim meczu na swoim boisku będzie zespół Karpaty Krosno.

Najbliższy przeciwnik naszej drużyny w obecnej rundzie rozgrywkowej spisuje się słabiutko. Po piętnastu meczach zgromadził 12 punktów i plasuje się na 16 miejscu. Piłkarze z Krosna strzelili tylko14 goli, najwięcej Dawid Cempa 5, stracili 33 bramki, wygrali trzy mecze, trzy zremisowali, dziewięć razy musieli uznać wyższość przeciwnika. Latem z drużyny Karpat odeszło wielu zawodników, m.in. pomocnicy: Adrian Buszta i Jaromir Skiba — obaj do Stali Rzeszów oraz bramkarz Mariusz Stępień do Unii Oświęcim.

Trener Adam Fedoruk zaczął tworzyć nowy zespół, którego celem jest utrzymanie się w 3 lidze. Pozyskano dwóch obrońców z JKS Jarosław – Michała Dudka i wychowanka Lublinianki Marcina Świecha, dwóch piłkarzy z Cosmosu Nowotaniec – bramkarza Mateusza Krawczyka i pomocnika Łukasza Krzysztonia. Kadrę uzupełnili: obrońca Kamil Wawoczny — Piast II Gliwice, napastnik Michał Stasz — Polonia Warszawa i wychowanek Norwich City FC grający w pomocy Sebastian Białasik. W zespole z Krosna jest również leczący przewlekłą kontuzję były zawodnik Orląt Kamil Groborz. Ostatni mecz ligowy Karpaty przegrały na swoim boisku z Wólczanką Wólka Pełkińska 0 : 3.

Zespół Orląt powinien szybko zapomnieć o bolesnym doświadczeniu na Arenie Lublin. Najlepszym lekarstwem na powrót do właściwego poziomu może być zwycięstwo w najbliższym spotkaniu. Sobotni mecz będzie siedemnastym pojedynkiem pomiędzy Orlętami i Karpatami. Dotychczas radzyńska drużyna wygrywała pięć razy, siedem spotkań kończyło się remisowo, cztery mecze wygrały Karpaty. W ostatnim sezonie oba pojedynki kończyły się remisami, w Krośnie było 2 : 2, w Radzyniu 1 : 1. Pierwszego gola w historii spotkań z Karpatami strzelił dla Orląt na boisku przy Warszawskiej w sezonie 2008/09 obecny trener Damian Panek 57'. Mecz zakończył się wynikiem 1 : 1.

Klub Sportowy Karpaty Krosno powstał w 1928 roku. Barwy biało niebieskie. Prezesem zarządu klubu jest Bogdan Józefowicz, funkcję trenera pełni Adam Fedoruk.

Wszystkich sympatyków radzyńskiego zespołu zapraszamy w sobotę 11 listopada 2017 roku, godzina 13.00 na ostatni przed zimową przerwą mecz przy Warszawskiej 77.