Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lutego 2024 imieniny: Małgorzaty, Marty * 1810 - Narodziny Fryderyka Chopina

Pierwszym rywalem u siebie Unia Tarnów

Adam Kułak   
piątek, 12 sierpnia 2022 05:00

Przed meczem z TarnowemTrzecioligowe rozgrywki zespół Orląt rozpoczął tydzień temu wygraną w Wiązownicy. Rywalem radzyńskiej drużyny w drugiej kolejce na stadionie w Radzyniu będzie ZKS Unia Tarnów.

Zespół gości sezon 2021/22 zakończył na 9 miejscu. Obecne rozgrywki piłkarze trenera Radosława Jacka rozpoczęli od falstartu z Sokołem Sieniawa. Być może wpływ na słabe rozpoczęcie sezonu miały zmiany przeprowadzone w kadrze. Drużynę z Tarnowa na Hutnika Kraków zamienił latem Sebastian Jacak. Kolejnych dwóch pomocników również rozstało się z Unią, Kacper Mytko odszedł do Czarnych Połaniec, a Kacper Ostrowski do Gorlic. Hitem jest transfer osiemnastoletniego obrońcy Wiktora Matyjewicza do włoskiej młodzieżowej drużyny Hellas Werona FC.

Pozostał w Unii najlepszy snajper drużyny w sezonie 2021/22 Artur Biały. W miejsce tych zawodników pozyskano z Wisły Kraków U-19 bramkarza Piotra Zagórowskiego, pomocnika Piotra Ciurusia z Garbarni Kraków oraz uczestnika futsalowych mistrzostw Europy U-19 napastnika Tomasza Palonka – Wisłoka Dębica.

Drużyna Orląt w letniej przerwie również dokonała roszad kadrowych. Najbardziej znaczące straty odnotowano w obronie. Mateusz Chyła, Norbert Myszka, Paweł Koncewicz Żyłka i Piotr Bryja niewątpliwie stanowili o sile tej formacji. Adrian Duchnowski ze Znicza Biała Piska, Jakub Zając z POM Piotrowice oraz Tafara Aleksander Madembo wypożyczony z Wisły Kraków będą starali się uzupełnić braki w obronie. Odejście Przemysława Zdybowicza zrekompensują piłkarze ofensywni Arkadiusz Maj i Sebastian Sowisz z Orląt Łuków. Na miejsce bramkarza Maksa Ciołka wypożyczono Kacpra Kołotyło z Wisły Puławy. Na tę pozycję zakontraktowano również pochodzącego z Ukrainy Andriya Bubentsowa. Zmiany ocenimy po rundzie jesiennej, mecz w Wiązownicy pokazał, że drużyna nie została zbyt osłabiona.

Dwa mecze poprzedniego sezonu przemawiają na korzyść Unii Tarnów, która wygrała w Radzyniu 0: 2, wyjazdowy mecz biało zieloni zakończyli remisem 3: 3 (bramki Sebastian Kaczyński dwie i Przemysław Zdybowicz). Zespół trenera Mikołaja Raczyńskiego będzie walczył, o trzy punkty, które są w zasięgu naszej drużyny.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na ulicę Warszawską 77 w sobotę 13 sierpnia. Początek meczu godzina 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2022-08-12 06:28
Władzo miejska,Radni miejscy!

Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu. Zadaszoną Zadaszoną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#2 do stadionowygenerał34 2022-08-12 08:27
Ty stadionowy mózg sobie zmodernizuj!!!
 
 
#3 ;]OstryZenek 2022-08-12 11:27
;]
 
 
#4 2 i 3stadionowy 2022-08-12 17:42
Wy nie tylko mózg musicie:)Pozdrawiam chłopcy;]
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Polski koŠzimnokrwisty/typ sokólski
Polski koń zimnokrwisty/typ sokólski
poniedziałek, 19 lutego 2024
noimage
Remonty mieszkań
środa, 14 lutego 2024
noimage
Silosy zbożowe
wtorek, 20 lutego 2024