Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 lutego 2023 imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Patent na Chełmiankę?

Adam Kułak   
piątek, 20 maja 2022 05:00

Patent na Chełmiankę?Przed nami trzydziesta kolejka w rozgrywkach czwartej grupy trzeciej ligi sezonu 2021/22. Rywalem radzyńskich Orląt na boisku przy Warszawskiej będzie zespół Chełmianki Chełm.

Drużyna gości w zimowej przerwie dokonała kosmetycznych zmian w kadrze. Właściwie doszło trzech juniorów; Kamil Duda (rocznik 2004) został pozyskany z Górnika II Łęczna, Daniel Mazurek i Michał Jeż (obaj rocznik 2003) zostali dokooptowani do kadry trzecioligowej z zespołu juniorów. Po dramatycznym marcowym apelu Zarządu Klubu drużyna otrzymała fundusze z miasta i może spokojnie kontynuować ligowe rozgrywki. Chełmianka zajmuje obecnie czwartą lokatę, tracąc do pierwszego miejsca trzy punkty.

W następnej kolejce dojdzie w Chełmie do meczu prawdy pomiędzy piłkarzami trenera Tomasza Złomańczuka a liderem Siarką Tarnobrzeg. Według Zarządu Klubu nie ma presji na awans, ale jeżeli drużyna zajmie pierwszą lokatę, to nie będzie rezygnacji z gry na wyższym poziomie. Złożono już dokumenty licencyjne na grę w drugiej i trzeciej lidze. Siedmiu zawodników najbliższego przeciwnika z sentymentem będzie traktowało występy na Warszawskiej. Swego czasu Michał Budzyński, Przemysław Kanarek, Krystian Wójcik, Michał Wołos, Łukasz Mazurek, Paweł Myśliwiecki i Kacper Wiatrak grali w Orlętach. Wiosną Chełmianka przegrała tylko dwa mecze. Najlepszym snajperem jest strzelec 15 goli zawodnik z Erytrei Ezana Kahsai, po 5 bramek zdobyli Paweł Myśliwiecki i Łukasz Mazurek. W poprzedniej kolejce ligowej Chełmianie pokonali 2: 1 drużynę Cracovii II. Jesienią nasi piłkarze po bramkach Arkadiusza Maja w 51 minucie i karnym Patryka Szymali w 90 minucie wygrali w Chełmie 0: 2.

Orlęta ostatnimi wynikami nie rozpieszczają swoich sympatyków. Przyczyny porażek są bardzo prozaiczne. O ile gra w polu jest w miarę poprawna, to piłkarze trenera Mikołaja Raczyńskiego tracą rezon w pobliżu pola karnego przeciwnika i nie mają recepty na pokonanie bramkarzy rywali. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy poirytowani ostatnimi niepowodzeniami pokażą futbol na wysokim poziomie i podtrzymają dobrą passę w spotkaniach z Chełmianką, inkasując trzy punkty. Nie ma złudzeń, będzie ciężko, bo goście mają solidną obronę, zgraną drużynę a ponadto dobrze grają na wyjazdach.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na ulicę Warszawską 77 w sobotę 21 maja. Początek meczu godzina 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionowykomentator1233 2022-05-20 07:15
Ja się pytam, gdzie jest apel o zadaszone trybuny????
Obijasz się "stadionowy" :D
 
 
#2 Apelstadionowy 2022-05-20 07:53
Władzo miejska,Radni miejscy!

Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#3 pustaki RadzynOstryZenek 2022-05-20 13:29
Władzo miejska,Radni miejscy!

Kilogram bananow, worek ziemniakow i srednia hawajska dla kazdego pilkarza!!!!
Pozlacane filce i srebrne trampki za remis, skrzynka burakow za przegrana.
 
 
#4 zadaszeniepaweł 2022-05-20 15:50
bez sztucznej murawy i zadaszonych trybun nawet nie mają chłopaki co wychodzić na boisko:)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.