Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2022 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Nadzieja umiera ostatnia

Adam Kułak   
piątek, 04 czerwca 2021 15:00

Przed meczem ze StaląMinorowe nastroje zapanowały wśród najwierniejszych sympatyków Orląt Radzyń. Ostatnie wyniki biało zielonych zbliżają drużynę do gry w czwartej lidze. Wprawdzie poprzedzający nas Lewart Lubartów nie oddala się, ale wyprzedza radzyńską drużynę o dwa punkty, co zapewnia ligowy byt.

Kolejnym przeciwnikiem Orląt będzie zajmująca trzecie miejsce w tabeli Stal Stalowa Wola. Pomimo że drużyny z czołówki tabeli walczą o przysłowiową pietruszkę to bardzo trudno wywalczyć z nimi jakiekolwiek punkty. Zespół ze Stalowej Woli w zimowej przerwie opuściło kilku dobrych graczy i wydawało się, że trener Damian Skakuj będzie miał problemy z budową silnej drużyny.

Najbardziej skuteczny napastnik Michał Fidziukiewicz powędrował do Garbarni Kraków, kolejny piłkarz z ataku Kacper Śpiewak odszedł do Bruk-Bet Termalika Nieciecza, bramkarz Mattew Korziewicz wybrał KSZO Ostrowiec, odeszło trzech pomocników „nasz” Piotr Zmorzyński do Hutnika Kraków, Michał Płonka do Polonii Bytom a Rafał Surmiak do Podhala N.T, zaś do Olimpii Grudziądz powędrował obrońca Szymon Jarosz. Okazało się, że ubytki kadrowe nie wpłynęły na pogorszenie jakości gry i piłkarze ze Stalowej woli należą do ścisłej czołówki ligowej. W ostatnim meczu Stal zremisowała u siebie z Sokołem Sieniawa 0: 0. Jesienią w Stalowej Woli po golu Macieja Filipowicza w 43 minucie Orlęta prowadziły, ale ostatecznie trafienia dwóch Michałów - Fidziukiewicza 48' i Mistrzyka 64' sprawiły, że gospodarze wygrali 2 : 1.

Co może zrobić drużyna Mikołaja Raczyńskiego w niełatwej sytuacji, aby pozostać w trzeciej lidze. Recepta jest prosta, wygrać dwa pozostałe spotkania. Jednak to może być za mało, bo równoczesnym warunkiem, ale już niezależnym od piłkarzy Orląt są porażki Lewartu lub Podlasia. Można również zakładać, że jakaś drużyna nie uzyska licencji na grę w trzeciej lidze, jednak wtedy trzeba zachować szesnastą pozycję, co według ostatnich wyników spotkań ligowych może okazać się niemożliwe. Niezbędnym warunkiem, aby śnić o utrzymaniu, jest pokonanie Stali Stalowa Wola.

Zapraszamy na stadion przy Warszawskiej 77 w niedzielę 6 czerwca godzina 18.oo.

Przed meczem ze Stalą

 

Komentarze  

 
#1 RE: Nadzieja umiera ostatniaKamx 2021-06-04 17:17
Gdzie jest koleś od sztucznej trawy i zadaszenia trybun?

Zaorać to wszystko i zrobić stadion lekkoatletyczny więcej dyscyplin, wiecej młodych będzie korzystało wieksza szansa na sukces, na drugim boisku kort do tenisa, boisko do siatkówki. Miasto niepotrzebnie przez lata marnuje pieniądze a efektów nie ma żadnych.
 
 
#2 Do kamxHdhdjdh 2021-06-04 20:03
Specjalnie dla ciebie założyłem konto, bo obok takich bzdur nie można przejść bez komentarza, otóż miasto daje kasę tylko i wyłącznie na drużyny młodzieżowe, ani złotówka nie idzie na seniorów, a inna sprawa jest taka, że w Orletach trenuje kilkaset osób, pewnie więcej niż osoby uprawiające inne sporty, więc po jakiego grzyba przeznaczyć stadion popularny wśród wielu osób na miejsce uprawiania sportów mniej popularnych niż piłka nożna... Ty kamx pewnie znasz odpowiedź ale pytanie jest oczywiście retoryczne.
 
 
#3 Zaorać to dziadostwogustaw75 2021-06-04 21:14
I postawić zadaszone stragany z cebulą.
 
 
#4 malkontencizimny 2021-06-04 21:58
jak w każdej dziedzinie, najwięcej do powiedzenia mają najmniej zorientowani. Nie zmieni tego autor wpisu #2. Wpis #1 - efektów nie ma żadnych?. - mierz siły na zamiary. Mała mieścina bez przemysłu utrzymuje drużynę III ligową, organizuje czas, rozwija sportowo setki dzieci i młodzieży. To mało?. Doprowadź do upadku to co te dzieci będą robiły, gdzie trafi ta młodzież? Zamierzasz mieć efekty przy tych samych nakładach w sportach niszowych?. Zrozumiałbym narzekanie, że III liga to za wysokie progi, brak silnego własnego zaplecza więc konieczność opłacenia obcych. Problem w tym, że jak zabraknie entuzjastów organizujących tę 3 ligę to to wszystko może się posypać a z powodów wyżej podanych, szkoda. #3 bez odpowiedzi - cebularzami się nie interesuję.
 
 
#5 brak zaplecza?uppage 2021-06-04 23:39
Do Orląt z kasy Miasta trafia ok 300 tys. rocznie. Tylko część z tej kwoty idzie na szkolenie dzieci i młodzieży, a jak napisał Zimny w Orlętach jest "brak silnego własnego zaplecza więc konieczność opłacania obcych". To chyba to szkolenie szwankuje, skoro Radzyń nie może utrzymać się w lidze, rywalizując z takimi potęgami, jak Sieniawa, Wólka Pełkińska, Łagów, Wiązownica czy Giebułtów?Inne radzyńskie kluby sportowe otrzymują od 1 tys. do 10 tys. zł i osiągają większe sukcesy. Kamx ma rację, że należy zainwestować w lekką atletykę, bo to od niej młody człowiek powinien zaczynać przygodę ze sportem.
 
 
#6 Stadion miejskistadionowy 2021-06-05 01:41
Czas na modernizacje stadionu miejskiego!!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#7 do uppagemelasa 2021-06-05 06:27
jakie 300 tysięcy? 230 tysięcy z czego na młodzież prawie wszystko, na seniorów zostają ochłapy, przykładowo grające w tej samej lidze Podlasie Biała Podlaska dostało od miasta 450 tysięcy na samych seniorów, cud że tyle lat Orlęta funkcjonują przy znikomym wsparciu miasta, żal tylko że 100 lecie klubu coraz bliżej a nie ma paru złotych więcej aby wesprzeć co by nie było wizytówkę miasta
 
 
#8 kurczakiOstryZenek 2021-06-05 10:07
Czas zaorac te swiatynie wstydu i postawic w tym miejscu cos co przyniesie miastu korzysci!
 
 
#9 do melasaPaolo Borsellino 2021-06-05 15:51
do 230k pln, dodaj 2 etaty które utrzymuje UM, czyli ponad 100k pln, plus ileśtam tysięcy za wynajem stadionu, a jest użyczony bezpłatnie... Grubo ponad 500 tysięcy razem.
 
 
#10 do Paolo BorsellinoP.K. 2021-06-05 20:17
dwóch etatów to nie ma już dawno, widać słabo zorientowany jesteś, a skoro tak dobrze tam płacą to chyba złożę CV, jesteś kolejny co mało wie a dużo gada
 
 
#11 4 ligazenek44 2021-06-05 20:42
Drodzy internauci jeżeli interesujecie się przyszłością Orląt, to nie wypisujcie bzdur. Po spadku trzeba zacząć budować zespół , który będzie w stanie skutecznie walczyć o powrót do 3 ligi.Trzeba jasno powiedzieć ,panu który sprowadzał nieudolnych zawodników dziękujemy.
 
 
#12 RE: Nadzieja umiera ostatniarobix73 2021-06-05 20:54
Euro sie zbliza bedziemy cos typowac pozdrawiam
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.