Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Liga typerów - dzień dziesiąty - Mamy dla Was kolejną nagrodę!

Zbigniew Smółko   
niedziela, 20 czerwca 2010 08:16

Dariusz WierzchowskiDarek Wierzchowski to największy specjalista od piłki w całym powiecie. Wprawdzie ping-pongowej, ale patrząc na dotychczasowe wyniki w typowaniu specjalistów od nożnej, myślę, że skutecznością wcale nie odbiegnie… I ogólnie to bardzo dobry chłop jest, więc trzymamy kciuki!

Faworyci dojdą do formy

Przyznam się szczerze, że nigdy dotąd nie postawiłem 1 zł w zakładach bukmacherskich.  I to nie z racji  zamiłowania do nieco mniejszej - 40 mm piłeczki, ale z  braku przekonania do zakładów. Zabawa proponowana przez Was jest jednak ciekawa i spróbuję, może się uda. Myślę, że mniej więcej  - ze wskazaniem na mniej - moja znajomość tematu okaże się wystarczająca, co stwierdzimy  po rozegraniu typowanych spotkań. W dotychczasowych pojedynkach padło kilka niespodzianek, ale to jest turniej, który rządzi się nieco innymi prawami niż liga i potyczki w pojedynczych meczach. Tu należy zespół przygotować w nieco inny sposób. Myślę, że zespoły uchodzące za faworytów w tych Mistrzostwach powinny i będą rozkręcały się z meczu na mecz. Natomiast ci, którzy marzą jedynie o wyjściu z grupy pełną parą  grają od początku. Stąd i niespodzianki. Drużyny, które kilkanaście lub kilka lat temu niewiele znaczyły, dziś stawiają opór najlepszym.

Ale podobnie jak w moim tenisie lepszym nie jest ten, kto ogra mistrza w tego typu imprezie, ale ten, kto zwycięży większość spotkań turniejowych. Jestem przekonany, że światowi faworyci pokażą, na co ich stać i na podium niespodzianek nie będzie. Co do dzisiejszych meczów zaryzykuję i postawię konkretne wyniki. Tak więc Włochy – Nowa Zelandia 2-1, Słowacja-Paragwaj 0-1, Brazylia – Wyb. Kości Słoniowej 2-0.

Chcąc dołączyć się do zabawy jako osoba zajmująca się sportem w Radzyniu Podlaskim, chciałbym dołożyć kolejną nagrodę. Nie będzie to tak wspaniała piłka jak ta, którą oferują organizatorzy zabawy, czyli portal iledzisiaj.pl i Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, ale piłka wyprodukowana przez tę samą firmę co „Jabulani”. Do dyspozycji organizatorów pozostawiam sposób jej przekazania.

 Dariusz Wierzchowski

PS. W imieniu wszystkich uczestników zabawy dziękuję Darkowi za udział w grze i wspaniały prezent. Przez chwilę z Ojcem Naczelnym musimy zastanowić się, co z nią zrobić. Jeżeli ktoś ma jakąś fajną propozycję, to proszę w komentach…

 

 

 

 

 
noimage
Sprzedam
niedziela, 14 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam mieszkanie
wtorek, 16 kwietnia 2024
noimage
owijarka do bel
wtorek, 16 kwietnia 2024