Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Turnieje nr 8 i 9 to Bedlno i Płudy Priv

Jakub Płecha   
sobota, 19 sierpnia 2017 07:00

Turniej Priv w PłudachCykl wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej powoli zmierza do końca. Z jedenastu zaplanowanych turniejów pozostało do rozegrania tylko dwa.

W miniony weekend sporo się działo, zarówno w niedzielę, jak i we wtorek „plażówkowicze” nie mieli czasu na odpoczynek. W niedzielę 13 sierpnia rozegrano turniej w Bedlnie. Deszczowa pogoda i gwałtowne ochłodzenie nie sprzyjały tej zabawie, a do zawodów zgłosiło się tylko 10 drużyn. Z drugiej strony można było przez to pozwolić sobie na dłuższe mecze, więc nie ma tego złego…

Najlepszymi okazali się Jakub Siłka i Łukasz Rozenkiewicz wyprzedzając Mateusza Wiącka i Bartosza Oleśkiewicza, Łukasza Ostropolskiego i Arkadiusza Mańko oraz Mateusza Pękałę i Grzegorza Wróblewskiego.

Nagrody dla najlepszych drużyn wręczyli wójt Wiesław Mazurek, wicewójt Ireneusz Bogusz oraz Przewodnicząca RG Anna Grochoła. Organizatorami turnieju była OSP w Bedlnie, a serdeczne podziękowania za przygotowanie i nadzór nad całym turniejowym „bałaganem” należą się Łukaszowi Ostropolskiemu i Pawłowi Niebrzegowskiemu. Zareagowali błyskawicznie nawet w chwili, gdy złamał się słupek do siatki, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii rozgrywek.

We wtorek 15 sierpnia natomiast po 6-letniej przerwie turniej zawitał w gospodarstwie agroturystycznym Ryszarda Cybuli w Płudach. Organizatorami Turnieju Priv (bo tak nazwano go oficjalnie) był wspomniany wcześniej właściciel gospodarstwa oraz Andrzej Zakrzewski, którym udało się także „namówić” do współpracy Składy Budowlane Adept Damiana Dudy. Dzięki temu wszyscy zawodnicy grający w zawodach mogli liczyć na pamiątkową koszulkę.

Turniej Priv był rekordowym, jeśli chodzi o frekwencję, bo zagrało w nim 19 drużyn, a zawody trwały 7 godzin. Zwyciężyli Oliwia Kosmowska i Rafał Wójcik przed Bartkiem Bojarczukiem i Łukaszem Mazurkiem, Markiem Wierzbickim i Wojciechem Rzepką. Puchary dla najlepszych wręczyli organizatorzy turnieju. Wszystkim zawodnikom turniej bardzo przypadł do gustu, a tak „na szybko” udało się wspólnie zadecydować, że data 15 sierpnia co roku będzie zarezerwowana właśnie na Turniej Priv w Płudach.

Jak będzie, zobaczymy za rok, ale jeśli tak się stanie, to za kilka lat turniej ten może być szlagierem rozgrywek.

Najbliższe, przedostatnie już zawody plażówki cyklu Beach Volleyball Radzyń 2017 odbędą się w najbliższą niedzielę w Paszkach Dużych. Organizatorami turnieju będą Wójt Gminy Radzyń oraz Klub Sportowy Paszki. Niedziela 20 sierpnia, godz. 10.00

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Mazda 6 2.0 diesel 2004r HAK sprzedam
Mazda 6 2.0 diesel 2004r HAK sprzedam
czwartek, 18 kwietnia 2024
noimage
Praca
poniedziałek, 15 kwietnia 2024