Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Football, bloody hell...

Zbigniew Smółko   
wtorek, 29 czerwca 2021 06:00

Luka Modrić?Przypuszczam, że jutro wyjdą Morawiecki, Boniek i Sousa i powiedzą coś w stylu, że cała Europa pozazdrościła nam jakości gry w obronie...

XXX

Takie mecze jak Hiszpania – Chorwacja wymykają się normalnemu komentowaniu. Mecz prawie kompletny. Były gole piękne, był jeden kabaretowy, był schemat, że czarny charakter odkupuje grzechy i ratuje drużynę (tu nawet dwóch takich gagatków: bramkarz Unai i Morata!). Chorwaci z nieba do piekła, z piekła do nieba i z powrotem... Kiedyś do kompletu można było jeszcze dodać jakiś błąd sędziego, ale teraz VAR i trudno o jakieś poważniejsze świry. Cudo.

XXX

A potem wjeżdża Francja – Szwajcaria.

Szwajcarzy grali dobrze, trójkolorowi słabo i już przy 1:0 powoli mogli zacząć się pakować. Potem sędzia obejrzał VAR, podyktował karnego i część Francuzów zamawiała już Ubera na lotnisko. Lloris raz na dekadę broni jedenastkę, wyszło akurat dzisiaj, więc taksówki odwołali. Potem Benzema walnął dwie naraz i pakowali się Szwajcarzy. W końcówce karta się znowu odwróciła i w zasadzie było pewne, że jeśli jest sprawiedliwość na świecie, to jednak na lotnisko pojadą Francuzi. Ale świetną zmianę dał Coman, Szwajcarzy słabli, pewnie Francuzi myśleli, że jednak zostaną. A potem do piłki podszedł Mbappe...

Międzylądowanie mieli chyba we Frankfurcie.

XXX

Ale tak, szczerze mówiąc, to Francja – RFN 3:3 w 1982, Hiszpania – Jugosławia 4:3 w 2000 czy Czechy – Holandia 3:2 w 2004 (Holendrzy dla Czechów to chyba ulubieni klienci...) były kawał lepsze...

A najlepszy był Orzeł Czemierniki – Tornado Wohyń 6:3 w 2013. Dwa razy prowadzili goście, "Norek" robił cuda w bramce: bronił nie do obrony i puszczał farfocle, potem dostał niepotrzebnie czerwoną i się posypało... Orlęta – Stal Stalowa Wola 4:3 sprzed kilku tygodni tylko nieco gorszy: biało – zieloni grając w 10 pozwolili gościom wyciągnąć na 2:2, strzelili, znowu stracili i w doliczonym czasie Szymek Kamiński!

Ech, te wczorajsze to w zasadzie nuda była, żonie spaghetti w czasie dogrywki gotowałem. Z oliwą, czosnkiem, chilli i płatkami migdałowymi. Też ciekawe...

XXX

W ogóle ktoś umie jakoś uzasadnić, dlaczego w tym turnieju karne to jak krew w piach, ponad połowa zmarnowana?

XXX

Anglia – Niemcy potrwa dłużej niż półtora godziny. Trochę mnie to martwi, bo o 19.30 z chłopakami się umówiłem na poważniejsze granie na Orliku. Sami ligowcy, do okręgówki awansowali, trzeba uważać. Ale co do Anglia – Niemcy: chyba jednak Wyspiarze, niech mają...

Ukraina – Szwecja to chyba najtrudniejszy do typowania mecz w całej rundzie. Niby wiadomo, że awansują żółto – niebiescy, gotów jestem się założyć... 3:2 dla Ukrainy.

 
noimage
zboże
piątek, 19 kwietnia 2024
noimage
GLEBOGRYZARKA
czwartek, 11 kwietnia 2024