Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 maja 2025 imieniny: Zygmunta, Anastazego | 1864 - za udział w powstaniu styczniowym zostali rozstrzelani w Radzyniu: Balcer Tyślicz, Paweł Trofimow, Franciszek Patek, Grzegorz Iwanow i Leopold Dąbrowski * 1942 - zmarł ks. infuat Tadeusz Mateusz Osiński, proboszcz i dziekan parafii radzyńskiej

Już niedługo


"Dworskie Opowieści" - Aukcja w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, 10.05.2025, 18:00, PAŁAC POTOCKICH
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Europejski Tydzień Sportu w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy!

Drukuj

Zawody w KąkolewnicyW piątek, 9 września o godz. 10.00 na Stadionie Gminnym w Kąkolewnicy odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci i Młodzieży zorganizowane w ramach „Europejskiego Tygodnia Sportu”.

Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

Zosia Klepacka, Jerzy Janowicz, Oktawia Nowacka, Czesław Lang, Marta Domachowska, Maciej Lepiato, Justyna Kozdryk i Artur Siódmiak - to ambasadorowie Europejskiego Tygodnia Sportu, którzy zachęcają do aktywności fizycznej. Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli, dlatego nauczyciele wychowania fizycznego: Krzysztof Brygoła i Jacek Karwowski przygotowali i zorganizowali we współpracy z dyrekcją Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy Igrzyska Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży.

Do udziału w Igrzyskach zgłosili się niemal wszyscy uczniowie Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak biegi, skoki i rzuty.

Wręczenia nagród dokonał wójt gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny, dyrektor Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy Witold Lipski, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kąkolewnicy Iwona Sadło oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Kąkolewnicy Arkadiusz Cap.

Jacek Karwowski zadbał o to aby wszyscy uczestnicy Igrzysk otrzymali nagrody rzeczowe i upominki, które zostały ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

160918-sport-01160918-sport-02160918-sport-03160918-sport-04160918-sport-05160918-sport-06160918-sport-07160918-sport-08160918-sport-09160918-sport-10160918-sport-11160918-sport-12160918-sport-13160918-sport-14160918-sport-15160918-sport-16

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Praca Radzyn
piątek, 25 kwietnia 2025
noimage
GLEBOGRYZARKA
czwartek, 24 kwietnia 2025