Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2024 imieniny: Iwony, Emilii

"RADZYŃ" 03/2010 - Wydanie świąteczne

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 28 marca 2010 22:48

RADZYŃ 3/2010Temat z okładki: życzenia świąteczne Posła na Sejm RP Jerzego Rębka, Zarządu i Członków Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Powiatu Radzyńskiego, radnych z klubu "Razem dla Radzynia", radnych powiatowych WSPiR i PiS, RaSIL oraz PiS.

Poza tym:

Fragmenty Sesji Rady Miasta, Podział miejskich pieniędzy na kulturę i sport, Podwyżka podatku rolnego w gminie Radzyń, Sesja Rady Powiatu, Wydawnictwa, które ukazały się nakładem RaSIL w 2009 roku, Radzyniacy najlepszymi krajoznawcami 50-lecia!, KKK, czyli Konfraternia Kozirynek Kobietom!, Zaproszenie na Powiatowy Konkurs Papieski "Jan Paweł II - mój serdeczny przyjaciel"

 

Tutaj przeczytasz "RADZYŃ" w wersji elektronicznej:


Jeśli używasz Internet Explorera i nie zobaczysz gazety, zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji (IE7, IE8) lub skorzystaj z innej: Firefox, Opera, Google Chrome.
 

Komentarze  

 
#1 Nie podoba mi sięGrzesiek 2010-03-30 17:12
Ze zdumieniem przeczytałem tekst komentarza na stronie 3. W wakacje uczestniczyłem w pokazach filmowych zorganizowanych przez "Stuk - Puk", a potem jeszcze film o historii Radzynia i słyszałem reportaż w Trójce. Mieszkam w Lublinie, choć jestem z Radzynia, i widzę stąd działania tego stowarzyszenia. Rasil też robi dużo rzeczy - pomógł mi katalog książek opublikowany na 5 stronie - ale to raczej takie małe, prywatne inicjatywy nie przekładające się na ilość uczestniczących osób i promocję Radzynia. Po co tak atakować, umniejszać innym ich dokonań? Panie Adamie - kiedyś myślałem, że inny z Pana człowiek - dzisiaj widzę, że oczy zaszły Panu za bardzo polityką i prywatnym interesem.
 
 
#2 Do Pana AdamaMichał 2010-04-02 16:58
Witam. To co przeczytałem mnie zadziwiło. Zawsze myślałem że jest Pan zwolennikiem wszelkich działań na rzecz kultury i rozwoju Radzynia jednak się myliłem:sad: . Pana tekst utwierdza mnie w przekonaniu że popiera Pan tylko te działania które sygnowane są Pana nazwiskiem. Bardzo Bardzo przykre :sad:
 
 
#3 Do Grześka i Mimiadamjan 2010-04-02 21:52
Witam. Zachęcam do przeczytania mojego tekstu z "Radzynia" raz jeszcze. Napisałem tam, że nie rozumiem dlaczego STUK-PUK dostało 5 razy więcej pieniędzy niż RaSIL, bo wg mnie RaSIL nie działa 5 razy gorzej od STUK-PUK (zajrzyjcie na stronę www RaSIL czy "Klatki"), spytałem po prostu o kryteria podziału marnych publicznych pieniędzy na kulturę, upomniałem się o FC Młodzieżówka i PTTK - i podpisałem się pod tym, bo nie jest mi wszystko jedno. I dowiaduję się, że jestem zerem, że dyskredytuję działania STUK-PUK, uprawiam prywatny polityczny interes i wspieram działania wyłącznie "sygnowane moim nazwiskiem". Wyjaśniam: członkiem RaSIL nie jestem (KOZIRYNEK, który musimy zwijać z braku kasy to tylko mały fragment działań RaSIL), piłkarzem FC Młodzieżówka tym bardziej. Ludzie, czytajcie dokładnie i bez uprzedzeń! Bardzo przykre :sad: Wesołych Świąt :-)
 
 
#4 I cóż, że nie ze Szwecjidrawer 2010-04-03 01:17
"Stuk-Puk" jest organizacją niepolityczną. Swoim tekstem wciąga je pan jednak w obszar brudnych rozgrywek lokalnej polityki, wykorzystuje jako narzędzie w swej walce, jak najbardziej politycznej. To podłe. Skoro dofinansowanie dla "S-P" jest tak niezrozumiałe to proszę przeczytać raz jeszcze pierwsze zdanie. Poza tym liczy się ilość odbiorców dla których kierowane są działania "S-P" i promocja Radzynia (vide: reportaże w Polskim Radiu, teksty w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej). Wszystko to i dalsze plany spowodowały, że mamy siedzibę, z której RaSIL również korzysta i korzystać może. Czy nie można działać razem? Współpracować? Kiedy RaSIL wydaje kalendarz z pracami Marka Leszczyńskiego to jest powód do dumy, a kiedy "S-P" chce wydać album z jego pracami (na to właśnie są 4 z 5,3 tys. przyznanej dotacji), to to się już RaSILowi nie podoba. Czy nie jest to myślenie tendencyjne? Z pewnością bowiem nie troska o Marka Leszczyńskiego. Z życzeniami Wesołych Świąt łączę życzenia aby więcej budować, a mniej dzielić. Zamknijmy temat, świętujmy, a później róbmy (razem?) rzeczy pożyteczniejsze niż ta dyskusja.
 
 
#5 rozpoczęła się kampaniaobserver 2010-04-03 13:11
Panie Adamie jak na "króla łgarzy" przystało sprytnie odwraca Pan "kota ogonem", miałem odpisać panu limerykiem...ale jeszcze mnie Pan skrytykuje i napiszę że tylko Pan ma patent na nie..., o ile mi czas pozwala bywam na imprezach kulturalnych robionych w radzyniu, jakoś tak się dziwnie składa że Pana na imprezach Stuk-Puka nie widziałem, więc niech Pan nie ocenia....tylko spojrzy wgłąb siebie....bo kiedyś był Pan po prostu lepszym człowiekiem"...z okazji Świąt Wielkiej Nocy..niech przesłanie z nich płymące skłoni i pana do refleksji...bo Radzyń to małe miasteczko, a ludzie pamiętliwi.
 
 
#6 adamjan 2010-04-03 14:52
Nie będę odpisywał przed świętami na te troskliwe kalumnie. Po świętach też przedrukuję tu cały mój tekst z Radzynia. Dla tych, którzy chcą się przekonać kto odwraca kota ogonem.
 
 
#7 A tak przy okazjiadamjan 2010-04-03 15:19
Tak przy okazji chciałbym spytać administratora strony, czy to normalne żeby anonimowy internauta sadził tu jakieś oceny moralne konkretnych ludzi? Gdyby się podpisał, to co innego. Wiedziałbym z kim mam do czynienia i czy np. zamieniłem kiedyś z tym człowiekiem parę zdań. No ale cóż, kiedyś byłem lepszym człowiekiem, teraz jestem gorszym, więc nie ma co się roztkliwiać...
 
 
#8 przy okazji....observer 2010-04-03 16:00
Pismo "Radzyń" w całości w wersji elektronicznej jest dostępne w tym artykule powyżej, Komentarz na str 3. każdy może przeczytać i to ze zrozumieniem. ...Niech Kultura łączy, integruje, skupia, a ...nie dzieli". a tak na margiginesie to szkoda że na kulturę było przeznaczone tylko ponad 20 tys.
 
 
#9 czy to normalne...Admin iledzisiaj.pl 2010-04-03 18:36
Czy to normalne? Nie wiem, ale ja się do tego już przyzwyczaiłem- każdy kto publikuje jakiś tekst podpisując go własnym nazwiskiem chyba musi liczyć się z tym, że zostanie poddany ocenie, czy to w liście do redakcji, czy w komentarzu na stronie internetowej
 
 
#10 Macie co chcecieMariolka 2010-04-04 00:38
Chłopcy tak właściwie to nie wiem kto jakich zabawek używa i w czyjej piaskownicy.Każdy prosi o nazwiska, a żadne nie pada. Kim jesteś Adamianie, Obserwerze, Drawerze, Mimi, Grześkuu? Na mój kobiecy rozum kampania wyborcza ruszyła. Tak więc podzielmy kulturę w Radzyniu na lepszą i gorszą, wszak kultura to tylko kawał czerwonego sukna, z którego każdy musi uszczknąć jak najwięcej dla siebie. Za rasilem stoi były burmistrz Józef Kor_lczyk za STUK-Pukiem chęć robienia czegoś fajnego, nowego, bez politycznej przeszłości... Przykro mi adamian... nie macie racji...
 
 
#11 Przeczytałam gazetkę wyborczą RA...dzyń, dzyńMariolka 2010-04-04 01:05
Widmo władzy wypala wam mózgi. Przeczytałam właśnie to coś... Radzyń . Nie tytłajcie imienia naszego miasta w swoje kampanie, lansidła, bo to przykre i żenujące. Nie macie pojęcia jak tworzyć pozytywne public-relations. Wasza gazeta prezentuje niższy poziom niż Wspólnota, opisywany przez was grot i radzyninianka razem wzięte. Witaj rynsztoku - pierwsza strona życzenia a następne wymiociny. Gratulacje. Zamiast wesołych życzę przemyślnych i pomyślnych Świąt Wielkiej Nocy. I niech posępne widmo WŁADZY nie wypali WAM trzeźwego postrzegania rzeczywistości.
 
 
#12 Adam, spokoPrzemas 2010-04-05 12:19
po co się przejmować... mnie też te komenty zdołowały tuż przed świętami, ale szkoda nerwów.

zaś do wszystkich, którzy tu krzyczą ostro w trosce o kulturę radzyńską: podziału na kulturę "gorszą" i "lepszą" w Radzyniu dokonała komisja w Urzedzie Miasta przyznając pieniądze na projekty według sobie tylko znanego systemu, dając jednym podmiotem więcej niż innym, a niektórym nie dając ANI GROSZA.
Według tych, ktorzy dostali - było sprawiedliwie, wg tych, ktorzy nie dostali nic - było niesprawidliwie. Każdy zostanie przy swoim, koniec i kropka.
Największym skandalem w tym wszystkim jest kwota, która była na kulturę. 20 tysięcy? To żalośnie mało.
Czy w Radzyniu odbiorców kultury jest 10 razy mniej niż ludzi czynnie uprawiających sport? Ciekawi mnie Wasze zdanie - czy to właściwe proporcje?
Nie chodzi o spór między ludźmi sympatyzującymi z Rasil, Klatką, UTW, StukPuk czy WSPR (czasem to te same osoby - pamietajcie o tym).
Chodzi o jaką elementarną rozwagę w dzieleniu tego tortu. A tego zabrakło.
 
 
#13 Ja jestem spokojnyadamjan 2010-04-05 23:40
B)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.