Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2024 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

"RADZYŃ" 03/2010 - Wydanie świąteczne

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 28 marca 2010 22:48

RADZYŃ 3/2010Temat z okładki: życzenia świąteczne Posła na Sejm RP Jerzego Rębka, Zarządu i Członków Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Powiatu Radzyńskiego, radnych z klubu "Razem dla Radzynia", radnych powiatowych WSPiR i PiS, RaSIL oraz PiS.

Poza tym:

Fragmenty Sesji Rady Miasta, Podział miejskich pieniędzy na kulturę i sport, Podwyżka podatku rolnego w gminie Radzyń, Sesja Rady Powiatu, Wydawnictwa, które ukazały się nakładem RaSIL w 2009 roku, Radzyniacy najlepszymi krajoznawcami 50-lecia!, KKK, czyli Konfraternia Kozirynek Kobietom!, Zaproszenie na Powiatowy Konkurs Papieski "Jan Paweł II - mój serdeczny przyjaciel"

 

Tutaj przeczytasz "RADZYŃ" w wersji elektronicznej:


Jeśli używasz Internet Explorera i nie zobaczysz gazety, zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji (IE7, IE8) lub skorzystaj z innej: Firefox, Opera, Google Chrome.
 

Komentarze  

 
#1 Nie podoba mi sięGrzesiek 2010-03-30 17:12
Ze zdumieniem przeczytałem tekst komentarza na stronie 3. W wakacje uczestniczyłem w pokazach filmowych zorganizowanych przez "Stuk - Puk", a potem jeszcze film o historii Radzynia i słyszałem reportaż w Trójce. Mieszkam w Lublinie, choć jestem z Radzynia, i widzę stąd działania tego stowarzyszenia. Rasil też robi dużo rzeczy - pomógł mi katalog książek opublikowany na 5 stronie - ale to raczej takie małe, prywatne inicjatywy nie przekładające się na ilość uczestniczących osób i promocję Radzynia. Po co tak atakować, umniejszać innym ich dokonań? Panie Adamie - kiedyś myślałem, że inny z Pana człowiek - dzisiaj widzę, że oczy zaszły Panu za bardzo polityką i prywatnym interesem.
 
 
#2 Do Pana AdamaMichał 2010-04-02 16:58
Witam. To co przeczytałem mnie zadziwiło. Zawsze myślałem że jest Pan zwolennikiem wszelkich działań na rzecz kultury i rozwoju Radzynia jednak się myliłem:sad: . Pana tekst utwierdza mnie w przekonaniu że popiera Pan tylko te działania które sygnowane są Pana nazwiskiem. Bardzo Bardzo przykre :sad:
 
 
#3 Do Grześka i Mimiadamjan 2010-04-02 21:52
Witam. Zachęcam do przeczytania mojego tekstu z "Radzynia" raz jeszcze. Napisałem tam, że nie rozumiem dlaczego STUK-PUK dostało 5 razy więcej pieniędzy niż RaSIL, bo wg mnie RaSIL nie działa 5 razy gorzej od STUK-PUK (zajrzyjcie na stronę www RaSIL czy "Klatki"), spytałem po prostu o kryteria podziału marnych publicznych pieniędzy na kulturę, upomniałem się o FC Młodzieżówka i PTTK - i podpisałem się pod tym, bo nie jest mi wszystko jedno. I dowiaduję się, że jestem zerem, że dyskredytuję działania STUK-PUK, uprawiam prywatny polityczny interes i wspieram działania wyłącznie "sygnowane moim nazwiskiem". Wyjaśniam: członkiem RaSIL nie jestem (KOZIRYNEK, który musimy zwijać z braku kasy to tylko mały fragment działań RaSIL), piłkarzem FC Młodzieżówka tym bardziej. Ludzie, czytajcie dokładnie i bez uprzedzeń! Bardzo przykre :sad: Wesołych Świąt :-)
 
 
#4 I cóż, że nie ze Szwecjidrawer 2010-04-03 01:17
"Stuk-Puk" jest organizacją niepolityczną. Swoim tekstem wciąga je pan jednak w obszar brudnych rozgrywek lokalnej polityki, wykorzystuje jako narzędzie w swej walce, jak najbardziej politycznej. To podłe. Skoro dofinansowanie dla "S-P" jest tak niezrozumiałe to proszę przeczytać raz jeszcze pierwsze zdanie. Poza tym liczy się ilość odbiorców dla których kierowane są działania "S-P" i promocja Radzynia (vide: reportaże w Polskim Radiu, teksty w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej). Wszystko to i dalsze plany spowodowały, że mamy siedzibę, z której RaSIL również korzysta i korzystać może. Czy nie można działać razem? Współpracować? Kiedy RaSIL wydaje kalendarz z pracami Marka Leszczyńskiego to jest powód do dumy, a kiedy "S-P" chce wydać album z jego pracami (na to właśnie są 4 z 5,3 tys. przyznanej dotacji), to to się już RaSILowi nie podoba. Czy nie jest to myślenie tendencyjne? Z pewnością bowiem nie troska o Marka Leszczyńskiego. Z życzeniami Wesołych Świąt łączę życzenia aby więcej budować, a mniej dzielić. Zamknijmy temat, świętujmy, a później róbmy (razem?) rzeczy pożyteczniejsze niż ta dyskusja.
 
 
#5 rozpoczęła się kampaniaobserver 2010-04-03 13:11
Panie Adamie jak na "króla łgarzy" przystało sprytnie odwraca Pan "kota ogonem", miałem odpisać panu limerykiem...ale jeszcze mnie Pan skrytykuje i napiszę że tylko Pan ma patent na nie..., o ile mi czas pozwala bywam na imprezach kulturalnych robionych w radzyniu, jakoś tak się dziwnie składa że Pana na imprezach Stuk-Puka nie widziałem, więc niech Pan nie ocenia....tylko spojrzy wgłąb siebie....bo kiedyś był Pan po prostu lepszym człowiekiem"...z okazji Świąt Wielkiej Nocy..niech przesłanie z nich płymące skłoni i pana do refleksji...bo Radzyń to małe miasteczko, a ludzie pamiętliwi.
 
 
#6 adamjan 2010-04-03 14:52
Nie będę odpisywał przed świętami na te troskliwe kalumnie. Po świętach też przedrukuję tu cały mój tekst z Radzynia. Dla tych, którzy chcą się przekonać kto odwraca kota ogonem.
 
 
#7 A tak przy okazjiadamjan 2010-04-03 15:19
Tak przy okazji chciałbym spytać administratora strony, czy to normalne żeby anonimowy internauta sadził tu jakieś oceny moralne konkretnych ludzi? Gdyby się podpisał, to co innego. Wiedziałbym z kim mam do czynienia i czy np. zamieniłem kiedyś z tym człowiekiem parę zdań. No ale cóż, kiedyś byłem lepszym człowiekiem, teraz jestem gorszym, więc nie ma co się roztkliwiać...
 
 
#8 przy okazji....observer 2010-04-03 16:00
Pismo "Radzyń" w całości w wersji elektronicznej jest dostępne w tym artykule powyżej, Komentarz na str 3. każdy może przeczytać i to ze zrozumieniem. ...Niech Kultura łączy, integruje, skupia, a ...nie dzieli". a tak na margiginesie to szkoda że na kulturę było przeznaczone tylko ponad 20 tys.
 
 
#9 czy to normalne...Admin iledzisiaj.pl 2010-04-03 18:36
Czy to normalne? Nie wiem, ale ja się do tego już przyzwyczaiłem- każdy kto publikuje jakiś tekst podpisując go własnym nazwiskiem chyba musi liczyć się z tym, że zostanie poddany ocenie, czy to w liście do redakcji, czy w komentarzu na stronie internetowej
 
 
#10 Macie co chcecieMariolka 2010-04-04 00:38
Chłopcy tak właściwie to nie wiem kto jakich zabawek używa i w czyjej piaskownicy.Każdy prosi o nazwiska, a żadne nie pada. Kim jesteś Adamianie, Obserwerze, Drawerze, Mimi, Grześkuu? Na mój kobiecy rozum kampania wyborcza ruszyła. Tak więc podzielmy kulturę w Radzyniu na lepszą i gorszą, wszak kultura to tylko kawał czerwonego sukna, z którego każdy musi uszczknąć jak najwięcej dla siebie. Za rasilem stoi były burmistrz Józef Kor_lczyk za STUK-Pukiem chęć robienia czegoś fajnego, nowego, bez politycznej przeszłości... Przykro mi adamian... nie macie racji...
 
 
#11 Przeczytałam gazetkę wyborczą RA...dzyń, dzyńMariolka 2010-04-04 01:05
Widmo władzy wypala wam mózgi. Przeczytałam właśnie to coś... Radzyń . Nie tytłajcie imienia naszego miasta w swoje kampanie, lansidła, bo to przykre i żenujące. Nie macie pojęcia jak tworzyć pozytywne public-relations. Wasza gazeta prezentuje niższy poziom niż Wspólnota, opisywany przez was grot i radzyninianka razem wzięte. Witaj rynsztoku - pierwsza strona życzenia a następne wymiociny. Gratulacje. Zamiast wesołych życzę przemyślnych i pomyślnych Świąt Wielkiej Nocy. I niech posępne widmo WŁADZY nie wypali WAM trzeźwego postrzegania rzeczywistości.
 
 
#12 Adam, spokoPrzemas 2010-04-05 12:19
po co się przejmować... mnie też te komenty zdołowały tuż przed świętami, ale szkoda nerwów.

zaś do wszystkich, którzy tu krzyczą ostro w trosce o kulturę radzyńską: podziału na kulturę "gorszą" i "lepszą" w Radzyniu dokonała komisja w Urzedzie Miasta przyznając pieniądze na projekty według sobie tylko znanego systemu, dając jednym podmiotem więcej niż innym, a niektórym nie dając ANI GROSZA.
Według tych, ktorzy dostali - było sprawiedliwie, wg tych, ktorzy nie dostali nic - było niesprawidliwie. Każdy zostanie przy swoim, koniec i kropka.
Największym skandalem w tym wszystkim jest kwota, która była na kulturę. 20 tysięcy? To żalośnie mało.
Czy w Radzyniu odbiorców kultury jest 10 razy mniej niż ludzi czynnie uprawiających sport? Ciekawi mnie Wasze zdanie - czy to właściwe proporcje?
Nie chodzi o spór między ludźmi sympatyzującymi z Rasil, Klatką, UTW, StukPuk czy WSPR (czasem to te same osoby - pamietajcie o tym).
Chodzi o jaką elementarną rozwagę w dzieleniu tego tortu. A tego zabrakło.
 
 
#13 Ja jestem spokojnyadamjan 2010-04-05 23:40
B)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Do wynajecia lokal
piątek, 07 czerwca 2024
noimage
Sprzedam mieszkanie
czwartek, 06 czerwca 2024
Sprzedam
Sprzedam
czwartek, 06 czerwca 2024