Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 maja 2025 imieniny: Floriana, Moniki | 1942 - w obozie koncentracyjnym w Dachau został zamordowany ks. Franciszek Drelowiec, wikary parafii radzyńskiej

Reklama

KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. OLKO Andrzej

OLKO Andrzej

 

Andrzej OLKO

 

Lat 51, zam. w Radzyniu Podlaskim,

wykształcenie wyższe ekonomiczne,

zatrudniony w Agencji Restrukturyzacjii Modernizacji Rolnictwa na stanowisku

Kierownika Biura Powiatowego

w Radzyniu Podlaskim.

 

 

2. KOTWICA Lucjan Jan

KOTWICA Lucjan Jan

 

 

Lucjan Jan KOTWICA

 

Lista Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pozycja nr 2

Lucjan Jan Kotwica; lat 49

mieszkaniec Radzynia Podlaskiego

4 dzieci (2 ukończyło studia, 2 w trakcie studiów)

 

3. CZARNIAK Cezary

CZARNIAK Cezary

 

Cezary CZARNIAK

 

50 lat, żona Katarzyna – pedagog szkolny, syn Piotr – student, córka Anna – uczennica II klasy liceum, nauczyciel dyplomowany informatyki, mgr ekonomii, od 1992 roku dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Dba o wizerunek szkoły w środowisku, stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów. Otacza opieką zarówno tych wychowanków, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce czy sporcie, jak i tych, którzy potrzebują opieki i wsparcia.

Pielęgnując dobre tradycje Szkoły Podstawowej nr 2, jednocześnie jest otwarty na innowacje, co wpływa na rozwój placówki i jej unowocześnienie. Praca w szkole pozwala mu na ścisły kontakt z problemami, z jakimi borykają się mieszkańcy Radzynia. Stara się pomagać w ich rozwiązaniu, mając szczególnie na uwadze ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

 

4. DEMCZUK Piotr

DEMCZUK Piotr

 

Piotr DEMCZUK

 

kandydat do Rady Powiatu

w Radzyniu Podlaskim z listy PSL pozycja nr 4.

 

Dotychczasowe życie

Z Radzyniem Podlaskim związany jestem od kilkudziesięciu lat, tutaj mieszkałem kiedy byłem uczniem Technikum Mechanicznego i mieszkam do dnia dzisiejszego. Przerwę miałem tylko na okres studiów na Politechnice Warszawskiej, na której ukończyłem wydział Samochodów i Maszyn Roboczych. W Radzyniu Podl. wychowywali się moje dzieci (Aleksandra, Agnieszka, Maciej), obecnie córki po ukończeniu studiów usamodzielniły się, natomiast syn jest studentem czwartego roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W przeszłości pracowałem w Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Radzyniu Podlaskim oraz w Wojewódzkim Zakładzie Transportu Mleczarskiego w Radzyniu Podlaskim, od 1986 r. jestem pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy.

 

5. DZIDA Grażyna

DZIDA Grażyna

 

Grażyna DZIDA

 

43 lata, zam. Radzyń Podlaski,

tytuł naukowy: doktor,

wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podl.,

nauczyciel akademicki Akademii Podlaskiej w Siedlcach

 

6. HAŁAJKO Henryk Jan

HAŁAJKO Henryk

Henryk Jan HAŁAJKO

 

54 lata, żonaty, troje dzieci.

Absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie. Prowadzi wspólnie z żoną Przedsiębiorstwo Polesie sp.j., eksportują głównie produkty żywnościowe do kilkunastu krajów Europy, Azji i Afryki.

Firma otrzymała za 2009 rok Lubelski Orzeł Biznesu w kategorii eksporter.

 

Bez kolorów - liczy się tylko rzeczywistość.

 

7. KOTYŁA Andrzej Marek

7. KOTYŁA Andrzej

 

Andrzej Marek KOTYŁA


 lat 52, nauczyciel dyplomowany języka polskiego w SP w Żabikowie, dziennikarz prasy lokalnej, animator kultury, konferansjer, wykładowca UTW, korektor tekstów, doświadczony samorządowiec. Absolwent Wydz. Hum. UMCS w Lublinie, Studium Podyplomowego w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej – menedżer oświaty.

Współzałożyciel i sekretarz Zarządu RTM im. Karola Lipińskiego, autor dwóch książek o Dniach Karola Lipińskiego, redaktor licznych folderów i wydawnictw promujących miasto, gminę, powiat i region – znawca problemu. Od dwóch kadencji członek Rady Nadzorczej RSM. Odznaczony Medalem KEN.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa


 

8. KUŁAK Mirosław Józef

KUŁAK Mirosław

 

Mirosław KUŁAK

 

żonaty, troje dzieci (dwóch synów i córka).

Wykształcenie wyższe – studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji UMCS,

studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej

Od 28 lat pracownik Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim.

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa


 

9. KUSZPA Jan Stanisław

KUSZPA JanJan KUSZPA


Urodzony w Radzyniu Podlaskim, lat 58, magister, absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na KUL-u Jana Pawła II w Lublinie.

Praca w samorządzie:

1994 - 1998 radny Rady Miasta,

1998 - 2002 radny Rady Powiatu,

2003 - 2008 zastępca Burmistrza Miasta,

Obecnie Komendant Straży Miejskiej w Radzyniu Podlaskim.

Społecznie - Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Radzyniu.

 

10. SZCZĘCH Andrzej

Mariusz Szczygieł   

Andrzej SZCZĘCH

 

Andrzej Szczęch

 

55 lat. Wykształcenie wyższe, studia podyplomowe na Wydziale Ekonomicznym UMCS - Prawo Gospodarcze i Handlowe, studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UMCS - Zarządzanie w Administracji Publicznej

Inspektor w MOPS Radzyń Podlaski.

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa


 

KUŁAK Jerzy Lesław

Jerzy Lesław KUŁAK

 

Jerzy Lesław KUŁAK

 

Kandydat do Rady Powiatu Radzyńskiego

 

Szanowni Państwo!

Dobiega końca trzecia kadencja Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim. 21 listopada wybierzemy skład tego gremium na kolejną czwartą kadencję. Dzięki uprzejmości i życzliwości wielu z Państwa, dane mi było być radnym Rady Powiatu przez trzy kadencje, a z woli radnych trzykrotnie zostałem wybrany starostą radzyńskim, za co serdecznie wszystkim dziękuję.

W dniu 5 maja br. złożyłem rezygnację z zaszczytnej, ale bardzo odpowiedzialnej funkcji starosty radzyńskiego, przyjmując nie mniej odpowiedzialną funkcję prezesa zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego. Do moich obowiązków należy przygotowanie budowy zakładu, następnie jego uruchomienie i prowadzenie bieżącej działalności. Funkcję starosty pełniłem zawsze odpowiedzialnie i z największym zaangażowaniem. Wespół z radnymi i kolejnymi zarządami powiatu budowaliśmy w zgodzie i spokoju, bez kłótni, awantur, skandali, afer i napięć społecznych, zręby powiatu, jego struktury, realizowali liczne inwestycje, dobrze wykorzystując środki finansowe samorządu i te pochodzące z dotacji Unii Europejskiej.

Wielkość tych środków przeznaczonych na projekty realizowane przez samorząd powiatu i z udziałem samorządu powiatu jako partnera to bardzo znacząca kwota   93 miliony zł.