Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 grudnia 2022 imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria  09.-11.12.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 09.-11.12.2022, 09.12.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONII

Andrzej Kotyła   
niedziela, 14 października 2012 10:21

WawelDrogie Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Wam wszystkiego najlepszego: najlepszych szefów, najlepszych uczniów, najlepszych pensji, najlepszych programów nauczania, najlepszych wizytatorów z Kuratorium Oświaty (kiedyś było: "i Wychowania"), najlepszych rodziców Waszych uczniów, najlepszych papierów do napisania i wypełnienia, najlepszych Organów (Nadzoru Pedagogicznego), najlepszych matek, żon i... czego tam sobie życzycie, najlepszych ciucholandów, najlepszych psychiatrów, którzy w wielu wypadkach nie wyłączając mojego mogą, po trzydziestu latach w zawodzie, być pomocni, najlepszych emerytur, najlepszych cmentarzy, najlepszych – sami sobie dopiszcie!

Acha, jeszcze życzę Wam, aby zawód Wasz nie był dla Was zawodem (ale dużo zaimków, co nie?).

Kochajcie swoich uczniów, udzielajcie im fachowej i prawidłowo udokumentowanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, kochajcie wszystko: PiS, PO, PSL, RP, SP, PJN, SLD, nie zapominając o: KPN, UW, UD, PC, Samoobronie RP, LPR, SdRP, SdPL, LiD, PK, KL-D, PD, ZChN, AWS, UP, UPR.

Bądźcie zatem wzorami pluralizmu politycznego, a najlepiej bądźcie – jeżeli to się da – apolityczni.

Na koniec zostawiłem najważniejsze: UCZCIE PATRIOTYZMU, a zatem: uczcie niezakłamanej historii.

Uczcie o tym jak przerżnęliśmy wszystkie powstania narodowe włącznie z warszawskim, obronę Westerplatte i kto naprawdę tam dowodził, gdzie w rzeczywistości zaczęła się II wojna światowa, ile żon i kochanek miał Józef Piłsudski oraz w co wierzył, jak długo po 1989 r. rządzili w Polsce prawdziwi i jedyni patrioci i dlaczego tylko chwilę, na czym polegała i polega polska tolerancja, religijność, waleczność, a więc np. o tym, jak „szli z bagnetem na czołgi żelazne, ale przeszyły, zdeptały na miazgę" (a co miały zrobić???).

Róbcie wycieczki krajoznawcze po regionie i całym kraju, a zwłaszcza zawieźcie dzieci na Wawel, żeby rodzice sami nie byli zmuszeni ich tam wozić. Pokazujcie polską przyrodę, zabytki, wielokulturowość i zróżnicowanie etniczne obywateli RP.

Post scriptum:

No i koniecznie wytłumaczcie swoim uczniom, dlaczego w mediach tak często występuje Stefan Niesiołowski, bo dorośli już wiedzą, a dzieci jeszcze nie.

 

Komentarze  

 
#1 prawdziwe życzeniaJan Zdziarski 2012-10-14 11:10
Nie chcę się wypowiadać za Pana eSPe, ale tej wypowiedzi "duszy" nie można odmówić. Bardzo interesujące jest nawiązanie w ostatnim zdaniu do znanego kulturoznawcy z Radzynia, obecnie na wygnaniu w Kocku, jednego z bardziej znanych specjalistów od żywota Pana Niesiołowskiego. Jakie to dziwne, że w dzisiejszych czasach, buda wypowiada się na temat psa, a nie odwrotnie.
 
 
#2 wezwany do tablicy przez pana j-zdziarskiegoeSPe 2012-10-14 12:19
Nieuprawnione użycie zaimka "wam" Panie A Kotyła. Z tekstu spłodzonego pana ręką promieniuje jedno wielkie szyderstwo. Nie dość że jako nauczyciel stosując zaimek "WAM", podkreśla pan, że tematyka poruszona w pana wystąpieniu nie dotyczy pana, ( Ładniej by brzmiało "NAM" - życzę nam, nam nauczycielom....)to ponadto nie zrozumiałe jest, czy w końcu nauczyciele mają kochać wszelkiej maści partie, czy też być apolityczni? I co do tego wszystkiego ma Niesiołowski, notabene też nauczyciel. Mam nadzieję że śniadanie równie smaczne było jak wczorajsza kolacja. Wszystkim nauczycielom ja mimo wszystkiego życzę zrozumienia naszej młodzieży i powodzenia w życiu prywatnym.
 
 
#3 Pouczające Panie AndrzejuMar Pol 2012-10-14 14:25
a Post scriptum - świetnie dobrane słowa cytuję ,,bo dorośli już wiedzą, a dzieci jeszcze nie''
 
 
#4 teraz ja nie rozumiem panaJan Zdziarski 2012-10-14 14:41
panie eSPe. Brak duszy - krytyka, dusza - jest, też krytyka. Reprezentuje Pan jakieś środowisko? Bo tak to wygląda. Temat dna warty dyskusji! Tylko pytanie - czyje stado nakazuje mówić tak, a nie inaczej? Jest Pan młodym człowiekiem, i nie rozumie, że spotykając się kiedyś w ważnych gremiach, słowo "wam" było świadectwem dbałości o przyjaciół. "To wam się należy, nie mi". Dzisiaj czasy się zmieniły, i zauważa Pan, że "wam" nie wypada, a szkoda, bo właśnie kiedyś wypadało. Niech mi Pan uwierzy - wypada. O brak szacunku dla kogokolwiek, Pana Kotyły proszę nie posądzać. Nie lubimy się wszyscy wyłącznie dlatego, bo nie umiemy odczytywać czyichś przekazów, własne przekazy też są czasami mizernie wyartykułowane /sam wiem po sobie/.
 
 
#5 RE: NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONIIMar Pol 2012-10-14 15:56
Panie. eSPe - Pan A. Kotyła pisze (nie płodzi tekstu, nie kopiuje, pisze swoje przemyślenia, nie obraża, ma szeroką wiedzę o tym co pisze, szanuje to, co myślą na temat Jego tekstów inni)
Panie Andrzeju Kotyła!
Proszę pisać - proszę mówić, proszę być Andrzejem Kotyłą,, ponieważ Andrzejów Kotyłów ( błąd w odmianie?) nam brakuje.
Z wyrazami szacunku - Mar Pol
 
 
#6 RE: NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONIIczarna mamba 2012-10-14 19:35
Przerost formy nad treścią. Coś NAM/WAM się autor dziś nie postarał. Może to skutki świętowania DEN? ;) Smutnym dla autora tekstu (i dającym do myślenia) powinien być fakt, że komentarze są dużo bardziej interesujące.
 
 
#7 Z wyjątkiem ostatniego...akotyla 2012-10-14 20:05
...a insynuacje proszę sobie darować. Nieładnie!
 
 
#8 a mi się ten tekst podobaJan Zdziarski 2012-10-14 21:18
i trzymam z Panem. Pewnie co niektórych zadziwi, skąd moje skoki po ludzkiej sympatyji. Ano stąd, że każdy z nas ma torebkę pełną cukierków, tylko nie chce się nimi dzielić. Dlatego sam wyjmuję cukiereczka i nim się rozkoszuję, będąc pełen podziwu dla każdego tu piszącego /te kłamstwa kiedyś mnie zgubią!/. Dosyć! Ku prawdziwemu mojemu obliczu zmierzajmy /cholerny, dziwny język/.Insynuacje dotyczące świętowania, są świadectwem, że niektórzy czarni, nawet na jabola nie mają, stąd zazdrość ich zżera. Do opieki społecznej proszę się zgłosić. Tam pomogą, nie tylko mambie, ale i rodzinie mamby. I wtedy NAM będzie lepiej, a i WAM się polepszy, nie wspominając o NAS. Sam jestem ostatnim skubańcem tego dziwnego świata /zaraz po fantastycznym Czesławie Niemenie/, ale Pani mambo, tak na przyszłość, proszę oszczędzać ludzi, bo jak ktoś się dowie co czarna mamba robiła/robił w przeszłości, to ja o tym nie chcę słyszeć. Miłego dnia, jaki by nie był.
 
 
#9 a jednak mnie sprowokowałyzzum 2012-10-15 08:32
a niech sobie pan Kotyła pisze co chce, nie interesowałyby mnie wynurzenia członka byłej gadzinowskiej partii( wiadomość dla dzieci SD partia w PRL dla tych którzy chcieli robić karierę a nie mieli na tyle "odwagi" aby wstąpić do PZPR), ale czemu ten pan szydzi z patriotyzmu. Tego pojąć nie mogę czyżby zwietrzył w tym jakowyś, ano czas pokaże
 
 
#10 taaak...akotyla 2012-10-15 14:29
...a w przedszkolu należałem do Klubu Wielbicieli Walentyny Tiereszkowej...
 
 
#11 RE: NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONIIczarna mamba 2012-10-15 15:23
Hipokryzją zaleciało...
 
 
#12 ojej...aśka 2012-10-16 15:26
Z całym szacunkiem, ale ahapisze się przez samo h. Widzę też kilka zdań, w których powinien być przecinek, a go nie ma...
Mam nadzieję, że to przez nieuwagę. Pozdrawiam. ;-)
 
 
#13 Ach!akotyla 2012-10-16 20:24
Ze skruchą przyznaję rację! Aha rzeczywiście napisałem błędnie i nie tłumaczy mnie nawet pisownia wykrzyknika: "Ach!". Co do interpunkcji, to spór mógłby być trudny do rozstrzygnięcia. Być może także nie wszystko jest idealnie i nie tłumaczy mnie nawet nieuwaga. Pozdrawiam także.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.