Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2023 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONII

Andrzej Kotyła   
niedziela, 14 października 2012 10:21

WawelDrogie Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Wam wszystkiego najlepszego: najlepszych szefów, najlepszych uczniów, najlepszych pensji, najlepszych programów nauczania, najlepszych wizytatorów z Kuratorium Oświaty (kiedyś było: "i Wychowania"), najlepszych rodziców Waszych uczniów, najlepszych papierów do napisania i wypełnienia, najlepszych Organów (Nadzoru Pedagogicznego), najlepszych matek, żon i... czego tam sobie życzycie, najlepszych ciucholandów, najlepszych psychiatrów, którzy w wielu wypadkach nie wyłączając mojego mogą, po trzydziestu latach w zawodzie, być pomocni, najlepszych emerytur, najlepszych cmentarzy, najlepszych – sami sobie dopiszcie!

Acha, jeszcze życzę Wam, aby zawód Wasz nie był dla Was zawodem (ale dużo zaimków, co nie?).

Kochajcie swoich uczniów, udzielajcie im fachowej i prawidłowo udokumentowanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, kochajcie wszystko: PiS, PO, PSL, RP, SP, PJN, SLD, nie zapominając o: KPN, UW, UD, PC, Samoobronie RP, LPR, SdRP, SdPL, LiD, PK, KL-D, PD, ZChN, AWS, UP, UPR.

Bądźcie zatem wzorami pluralizmu politycznego, a najlepiej bądźcie – jeżeli to się da – apolityczni.

Na koniec zostawiłem najważniejsze: UCZCIE PATRIOTYZMU, a zatem: uczcie niezakłamanej historii.

Uczcie o tym jak przerżnęliśmy wszystkie powstania narodowe włącznie z warszawskim, obronę Westerplatte i kto naprawdę tam dowodził, gdzie w rzeczywistości zaczęła się II wojna światowa, ile żon i kochanek miał Józef Piłsudski oraz w co wierzył, jak długo po 1989 r. rządzili w Polsce prawdziwi i jedyni patrioci i dlaczego tylko chwilę, na czym polegała i polega polska tolerancja, religijność, waleczność, a więc np. o tym, jak „szli z bagnetem na czołgi żelazne, ale przeszyły, zdeptały na miazgę" (a co miały zrobić???).

Róbcie wycieczki krajoznawcze po regionie i całym kraju, a zwłaszcza zawieźcie dzieci na Wawel, żeby rodzice sami nie byli zmuszeni ich tam wozić. Pokazujcie polską przyrodę, zabytki, wielokulturowość i zróżnicowanie etniczne obywateli RP.

Post scriptum:

No i koniecznie wytłumaczcie swoim uczniom, dlaczego w mediach tak często występuje Stefan Niesiołowski, bo dorośli już wiedzą, a dzieci jeszcze nie.

 

Komentarze  

 
#1 prawdziwe życzeniaJan Zdziarski 2012-10-14 11:10
Nie chcę się wypowiadać za Pana eSPe, ale tej wypowiedzi "duszy" nie można odmówić. Bardzo interesujące jest nawiązanie w ostatnim zdaniu do znanego kulturoznawcy z Radzynia, obecnie na wygnaniu w Kocku, jednego z bardziej znanych specjalistów od żywota Pana Niesiołowskiego. Jakie to dziwne, że w dzisiejszych czasach, buda wypowiada się na temat psa, a nie odwrotnie.
 
 
#2 wezwany do tablicy przez pana j-zdziarskiegoeSPe 2012-10-14 12:19
Nieuprawnione użycie zaimka "wam" Panie A Kotyła. Z tekstu spłodzonego pana ręką promieniuje jedno wielkie szyderstwo. Nie dość że jako nauczyciel stosując zaimek "WAM", podkreśla pan, że tematyka poruszona w pana wystąpieniu nie dotyczy pana, ( Ładniej by brzmiało "NAM" - życzę nam, nam nauczycielom....)to ponadto nie zrozumiałe jest, czy w końcu nauczyciele mają kochać wszelkiej maści partie, czy też być apolityczni? I co do tego wszystkiego ma Niesiołowski, notabene też nauczyciel. Mam nadzieję że śniadanie równie smaczne było jak wczorajsza kolacja. Wszystkim nauczycielom ja mimo wszystkiego życzę zrozumienia naszej młodzieży i powodzenia w życiu prywatnym.
 
 
#3 Pouczające Panie AndrzejuMar Pol 2012-10-14 14:25
a Post scriptum - świetnie dobrane słowa cytuję ,,bo dorośli już wiedzą, a dzieci jeszcze nie''
 
 
#4 teraz ja nie rozumiem panaJan Zdziarski 2012-10-14 14:41
panie eSPe. Brak duszy - krytyka, dusza - jest, też krytyka. Reprezentuje Pan jakieś środowisko? Bo tak to wygląda. Temat dna warty dyskusji! Tylko pytanie - czyje stado nakazuje mówić tak, a nie inaczej? Jest Pan młodym człowiekiem, i nie rozumie, że spotykając się kiedyś w ważnych gremiach, słowo "wam" było świadectwem dbałości o przyjaciół. "To wam się należy, nie mi". Dzisiaj czasy się zmieniły, i zauważa Pan, że "wam" nie wypada, a szkoda, bo właśnie kiedyś wypadało. Niech mi Pan uwierzy - wypada. O brak szacunku dla kogokolwiek, Pana Kotyły proszę nie posądzać. Nie lubimy się wszyscy wyłącznie dlatego, bo nie umiemy odczytywać czyichś przekazów, własne przekazy też są czasami mizernie wyartykułowane /sam wiem po sobie/.
 
 
#5 RE: NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONIIMar Pol 2012-10-14 15:56
Panie. eSPe - Pan A. Kotyła pisze (nie płodzi tekstu, nie kopiuje, pisze swoje przemyślenia, nie obraża, ma szeroką wiedzę o tym co pisze, szanuje to, co myślą na temat Jego tekstów inni)
Panie Andrzeju Kotyła!
Proszę pisać - proszę mówić, proszę być Andrzejem Kotyłą,, ponieważ Andrzejów Kotyłów ( błąd w odmianie?) nam brakuje.
Z wyrazami szacunku - Mar Pol
 
 
#6 RE: NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONIIczarna mamba 2012-10-14 19:35
Przerost formy nad treścią. Coś NAM/WAM się autor dziś nie postarał. Może to skutki świętowania DEN? ;) Smutnym dla autora tekstu (i dającym do myślenia) powinien być fakt, że komentarze są dużo bardziej interesujące.
 
 
#7 Z wyjątkiem ostatniego...akotyla 2012-10-14 20:05
...a insynuacje proszę sobie darować. Nieładnie!
 
 
#8 a mi się ten tekst podobaJan Zdziarski 2012-10-14 21:18
i trzymam z Panem. Pewnie co niektórych zadziwi, skąd moje skoki po ludzkiej sympatyji. Ano stąd, że każdy z nas ma torebkę pełną cukierków, tylko nie chce się nimi dzielić. Dlatego sam wyjmuję cukiereczka i nim się rozkoszuję, będąc pełen podziwu dla każdego tu piszącego /te kłamstwa kiedyś mnie zgubią!/. Dosyć! Ku prawdziwemu mojemu obliczu zmierzajmy /cholerny, dziwny język/.Insynuacje dotyczące świętowania, są świadectwem, że niektórzy czarni, nawet na jabola nie mają, stąd zazdrość ich zżera. Do opieki społecznej proszę się zgłosić. Tam pomogą, nie tylko mambie, ale i rodzinie mamby. I wtedy NAM będzie lepiej, a i WAM się polepszy, nie wspominając o NAS. Sam jestem ostatnim skubańcem tego dziwnego świata /zaraz po fantastycznym Czesławie Niemenie/, ale Pani mambo, tak na przyszłość, proszę oszczędzać ludzi, bo jak ktoś się dowie co czarna mamba robiła/robił w przeszłości, to ja o tym nie chcę słyszeć. Miłego dnia, jaki by nie był.
 
 
#9 a jednak mnie sprowokowałyzzum 2012-10-15 08:32
a niech sobie pan Kotyła pisze co chce, nie interesowałyby mnie wynurzenia członka byłej gadzinowskiej partii( wiadomość dla dzieci SD partia w PRL dla tych którzy chcieli robić karierę a nie mieli na tyle "odwagi" aby wstąpić do PZPR), ale czemu ten pan szydzi z patriotyzmu. Tego pojąć nie mogę czyżby zwietrzył w tym jakowyś, ano czas pokaże
 
 
#10 taaak...akotyla 2012-10-15 14:29
...a w przedszkolu należałem do Klubu Wielbicieli Walentyny Tiereszkowej...
 
 
#11 RE: NA DZIEŃ NAUCZYCIELA – KOLEŻANKOM I KOLEGOM – LAURKA Z DOMIESZKĄ IRONIIczarna mamba 2012-10-15 15:23
Hipokryzją zaleciało...
 
 
#12 ojej...aśka 2012-10-16 15:26
Z całym szacunkiem, ale ahapisze się przez samo h. Widzę też kilka zdań, w których powinien być przecinek, a go nie ma...
Mam nadzieję, że to przez nieuwagę. Pozdrawiam. ;-)
 
 
#13 Ach!akotyla 2012-10-16 20:24
Ze skruchą przyznaję rację! Aha rzeczywiście napisałem błędnie i nie tłumaczy mnie nawet pisownia wykrzyknika: "Ach!". Co do interpunkcji, to spór mógłby być trudny do rozstrzygnięcia. Być może także nie wszystko jest idealnie i nie tłumaczy mnie nawet nieuwaga. Pozdrawiam także.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Łóżko rehabilitacyjne elektryczne
wtorek, 28 listopada 2023
dom parterowy
dom parterowy
wtorek, 28 listopada 2023