Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

NA ILEDZISIAJ COŚ SIĘ KIEDYŚ DZIAŁO. A TERAZ "NĘDZA".

Mariusz Szczygieł   
sobota, 06 sierpnia 2011 23:45

osp-nedzaOsłupiałem, kiedy na jednej z radzyńskich stron internetowych (bo nie na naszej, co ciekawe) zobaczyłem taki oto komentarz ...NA ILEDZISIAJ COŚ SIĘ KIEDYŚ DZIAŁO. A TERAZ "NĘDZA"...

Zacząłem myśleć, o co może chodzić autorowi? I nie wymyśliłem niczego. Wydaje mi się, że tekstów jest coraz więcej- staramy się, by codziennie zaserwować coś nowego naszym Czytelnikom i raczej się rozwijamy. Nie mogę sobie przypomnieć co takiego kiedyś działo się na iledzisiaj.pl, kiedy teksty w zasadzie pisałem sam, nie mogłem być nawet na połowie imprez, nie było relacji z sesji rad miasta i powiatu, "112 Radzyń"? Dziś jest łatwiej. W stałym składzie dziś oprócz mnie na stronie pisze Karol Niewęgłowski i Katarzyna Wodowska. Na stronie można przeczytać także teksty innych autorów. Piszemy w zasadzie o wszystkim co dzieje się w naszym powiecie (już nawet nie mieście). Nędza? Nie rozumiem. Pomóżcie. Co takiego się kiedyś działo? Napiszcie czego brakuje na naszej stronie? Będziemy się podciągać.

 

Komentarze  

 
#1 gazetki w PDFdrawer 2011-08-07 00:21
Może chodziło o to, że nie zamieszczasz pisma "Radzyń" w PDFach, ale ono chyba się nie ukazuje?
 
 
#2 co?meduza38 2011-08-07 00:22
Czytam i nie dowierzam... kto mógł napisać takie głupoty? Szczerze mówiąc to teraz nie nadążam za artykułami tyle ich się pojawia na stronie. Nie przejmujcie się ludzkim gadaniem, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie szukał dziury w całym. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
 
 
#3 Wszystko ok :)ferbie 2011-08-07 07:09
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Szczygieł Mariusz, naszego portalu Iledzisiaj.. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki! To nie ludzie – to wilki!
Aha, to śpiewałem ja, ferbie.W ubiegłym tygodniu nie śpiewałem bo byłem na żaglach.
 
 
#4 imprezygkzm 2011-08-07 07:53
Ja mam tylko taką uwagę, że brak jest zapowiedzi wielu imprez na stronie, a jak już są to przeważnie ograniczacie się do Radzynia. Z chęcią myślę że wiele osób by się wybrało ale nic o tym nie wie co gdzie się dzieje. Tym bardziej, że wiecie o imprezach ponieważ zamieszczacie z nich zdjęcia, chociażby ostatni przykład to festyn dla dzieciaków na którym była Kasia,a o którym nie było żadnej informacji.
 
 
#5 brak czasu?znajomy 2011-08-07 10:40
Ja uważam, że chyba Pan Mariusz ma za dużo informacji z powiatu i musi wybierać co dać na stronę a co nie, albo brak czasu nie pozwala na zamieszczenie wszystkich nadesłanych informacji. Ale mimo to strona jest ok. Wiem coś na temat prowadzenia strony, bo też się tym zajmuję i prowadzę stronę. Ale wracając do tematu informuję, że przesłałem informację (opis, zdjęcia, filmik) z Muzeum w Woli Osowińskiej i nie ukazała się ona na Pana stronie .Pomimo to informuję wszystkich, że znajduje się tam miejsce godne zwiedzenia i obejrzenia. Polecam.
 
 
#6 RE: NA ILEDZISIAJ COŚ SIĘ KIEDYŚ DZIAŁO. A TERAZ "NĘDZA".PRACTOR 2011-08-07 11:17
a ja proponuje umieszczanie nekrologów, wiadomo co dzień ktoś umiera a tak wchodzę na stronę i wiem kto zmarł
ps.jako komentarze mogły by być kondolencje dla bliskich osoby zmarłej.
 
 
#7 NAGA PRAWDA !Serbian 2011-08-07 17:01
Jak ktoś nie wie co powiedzieć to mówi byle co. I takie "byle co" napisano o ILEDZISIAJ.PL Myślę, że zamiast tylko krytykować mozna przecież zaproponować coś ciekawego. Wiem, że Mariusz chętnie się zapozna z nowymi propozycjami. Powodzenia i gratuluję wytrwałości bo strona się rozwija. Tym, którzy tego nie widzą proponuję zdjęcie okularów przwciesłonecznych ;-) Wtedy wszystko jest jasne.
 
 
#8 Do adminaasasas 2011-08-07 23:02
Gdzie znalazłeś ten komentarz?
 
 
#9 co proszę?radzyniak z warszawy 2011-08-07 23:03
Na iledzisiaj.pl nic się nie dzieje? Nędza? Chyba kogoś, za przeproszeniem, pogięło. Strona jest aktualizowana z podziwu godną systematycznością, codziennie porcja zupełnie nowych informacji. Sam prowadzę stronę, wiem ile pracy to wymaga, zatem doceniam działalność Mariusza i spółki. Trzymajcie tak dalej, a frustratami nie ma sensu zawracać sobie głowy. W Radzyniu już tak jest, że jeśli coś idzie dobrze, to każdy traktuje to jako normalkę i jeszcze narzeka. Tylko jeśli nagle nastąpi jakieś "wielkie sru" i przestanie wychodzić, ludzi nagle dosięga refleksja. "Heniuś/Władziu/Zdzisiu, ale było wtedy dobrze, a teraz taka kicha"...
 
 
#10 asasasAdmin iledzisiaj.pl 2011-08-07 23:21
Na takim społecznym portalu radzyńskim dla radzyniaków... miejsce akurat nieważne, ważniejszy komentarz, bo skoro komentator wiedział o czym pisze, musi także być naszym czytelnikiem. Dlatego zapytałem co mamy zrobić, by było tak jak kiedyś... Bo z tego krótkiego tekstu nie mogę niczego wywnioskować
 
 
#11 Może chodzi o coś innego?skuter6 2011-08-08 09:17
Może ten ktoś, źle kieruje swoje słowa, bo myślę, że może chodzić o to, że kiedyś w naszym mieście było więcej festynów imprez, które były tu opisywane, dlatego zostały skojarzone z tą stroną, a tak naprawdę chodzi o to miasto to ono robi się "nędzne", jeżeli chodzi o rozrywkę to jest jej coraz mniej.
 
 
#12 racja skuter6meduza38 2011-08-08 09:54
Coś w tym jest co piszesz... częstym jestem gościem w Łukowie, Międzyrzecu czy Białej Podlaskiej bo jeżdżę tam do znajomych i powiem Ci, że wszędzie są jakieś festyny, imprezy na powitanie czy pożegnanie lata a u nas? Nędza, zero, poseł widzę jedynie co zorganizował koncert ale nie wszyscy muszą lubić taki rodzaj muzyki choć ja aby zabić niedzielną nudę wybrałam się tam i było nawet fajnie.
 
 
#13 do widzeniaanonim 2011-08-08 21:51
Coraz rzadziej bywam w Radzyniu i w związku z tym postanowiłem już nie zabierać głosu na tym nazwijmy Go - PORTALU. Drugim nie mniej ważnym powodem mojej absencji będzie sam fakt, że TU już się nic nie dzieje! A może nigdy się nie działo, tylko nie zauważyłem? Przez kilka czy też kilkanaście lat w telewizji leciał serial "Rodzina zastępcza" Była to taka wyidealizowana w zachowaniu, byciu, mówieniu, rozumowaniu itd, rodzina którą już po kilku odcinkach nie sposób było bez sarkazmu i krzywienia się oglądać. Bo czy są na co dzień takie zagłaskujący się na wzajem członkowie rodzin? Podobnie jest z tym "Iledzisiaj". Admin niby pisze o rzeczach złych i dobrych ale podświadomie dąży do zagłaskania tematu, zagłaskania czytelników. Takie tam "ą" "ę" bułka przez papierek, kultura pełną gębą, poprawność małżeńska i religijna o oczywiście przynależności partyjnej pewnych braci wymaganej. Czyste flaki z olejem jak to młodzież w szkole nazywa. Trudno już wiarygodną decyzję podjąć, czy admin to jeszcze chłop, czy już niewiasta. To samo tyczy się współpracowników tworzących klimat szczęśliwej katolickiej rodziny z kubkiem obowiązkowej herbaty, atrybutem przykładności w każdym obecnym polskim serialu. Ja nie nadaję się do zagłaskiwania, ja wolę być typowym bezczelnym chłopem, a dla takich tu nie ma miejsca. hej!
 
 
#14 ech..Admin iledzisiaj.pl 2011-08-08 22:23
No cóż... Niedawno czytałem świetny felieton mojego imiennika Mariusza Szczygła, w którym zastanawia się, dlaczego wchodząc do czyjegoś domu Polak zdejmuje buty. Dochodzi do wniosku, że to chyba pozostałość po tym, kiedy ludzie mający w swoich domach jedynie klepisko, nie chcieli wybrudzić podłóg w domach, w których gościli. Wydaje się, że dziś kiedy podłogi są już w zasadzie wszędzie, pisać i czytać też nas nauczono, jakiejś kultury i ogłady również, wypadałoby w jakiś sposób z tych umiejętności korzystać. Nie równajmy do prostaków, chamstwa i bylejakości. Nie cofajmy się w rozwoju. To mamy codziennie na ulicach. Równajmy do lepszych. Czy zagłaskujemy? Nie wiem... Ja podchodzę do tego inaczej- my opisujemy problem. Czytelnicy mają możliwość komentowania- niech to robią. Bardzo często opisywany problem znają lepiej od nas, bo są jego stroną. Co ciekawe, w Radzyniu "dzieje się" tylko, kiedy trzeba komuś "dowalić". Bo tak fajnie i zabawnie? Ale jaki to poziom? Czy wtedy wychodzi nasza prawdziwa natura? Myślę, że nawet bezczelny chłop potrafi się czasem również odpowiednio zachować...
 
 
#15 żenujący stylliterka 2011-08-15 10:15
mnie osobiście przeszkadza słaba jakość językowa tekstów, bardzo dokładnie widać, że nikt z Was nie należy do grona fachowców z dziedziny pisania, a szkoda... o ile w tekstach informacyjnych chodzi głównie o przekazanie treści, o tyle w felietonach już nie - muszą być skonstruowane na przynajmniej poprawnym językowo poziomie. Wy zdajecie się nie zdawać sobie sprawy z tego, że felietony powinny pisać osoby, które zapracowały na to swoim dorobkiem i weszły na odpowiedni poziom stylistyczny. Nie macie pojęcia o tym gatunku. To co nazywacie felietonami zasługuje co najwyżej na miano cyklu: "Moim zdaniem...".
 
 
#16 "literkowe" widzi mi sięSerbian 2011-08-15 17:34
Zacznę od cytatu: "mnie osobiście przeszkadza słaba jakość językowa tekstów". Rozumiem, że wypowiadasz się "literka" jako fachowiec w tej dziedzinie. Mniemam, że skończyłeś studia dziennikarskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna ... Jeśli zatem czujesz się na siłach krytykować to może lepiej zamiast tracić energię na krytykanctwo (bo to krytyką nie jest) dołączysz do zespołu redakcyjnego iledzisiaj.pl i będziesz każdego dnia ubogacał nas swoją wiedzą, mądrością i bogatym doświadczeniem.

A tak na marginesie. Tak po ludzku mówiąc. Skoro tak Ci przeszkadza styl pisania na iledzisiaj.pl to po co tu zaglądasz?
"Literka", męczysz się, zadajesz sobie ból świadomie a to już normalne nie jest.
 
 
#17 zgadzam sięAdmin iledzisiaj.pl 2011-08-15 20:44
Zgadzam się z literką... No cóż... nie mamy wykształcenia dziennikarskiego, piszemy jak umiemy, staramy się. Być może trzeba będzie zmienić nazwę działu na "Moim zdaniem". Dzięki za komentarz
 
 
#18 konkurencjaMESJASZ_999 2011-11-26 11:27
a moze poprostu konkurencja dołki pod iledzisiaj.pl kopie? piszac takie bzdury dla mnie strona rozwija sie z widocznym skutkiem. pozdrawiam
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Traktor ogrodniczy FS
niedziela, 16 czerwca 2024
noimage
mieszkanie 2 pok.
czwartek, 13 czerwca 2024
MaltaÅczyki
Maltańczyki
sobota, 22 czerwca 2024