Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

A gdyby zdjąć tylko dwa znaki?

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 12 lipca 2011 01:22

Zakaz skrętu w prawo - ul. GwardiiJak najszybciej dostać się samochodem spod Urzędu Miasta na parking targowiska przy ul. Gwardii?

Z moich obserwacji wynika, że dróg jest kilka- każda jednak dłuższa od poprzedniej. Tym bardziej, że w centrum Radzynia poruszamy się już w zasadzie tylko po drogach jednokierunkowych. A co byłoby gdyby zdjąć tylko dwa znaki drogowe? Przeanalizujmy.

Dzisiaj jeździmy tak:

 

Warszawską najkrócej1) Wydaje się, że najprostsza droga to pokonanie ul. Warszawskiej, Ostrowieckiej, Placu Wolności i Dąbrowskiego. Parkujemy i po zrobionych zakupach szczęśliwi wracamy do domu - wyjeżdżając na ul. Gwardii w prawo, a potem jak kto chce.

 

 

Przy starostwie w prawo do Warszawskiej2) Kolejna metoda, to skręt w ul. Bohaterów, potem Ostrowiecka, przy starostwie w prawo i znów na Warszawską. Dalej jak w punkcie wyżej, tj. Ostrowiecka, Plac Wolności, Dąbrowskiego. Zakupy.

 

Jeździmy dookoła, ale można jeszcze dalej3) Trochę więcej zachodu, ale czasem i tak trzeba... Skręcamy w ul. Bohaterów, w prawo w Ostrowiecką. Przy starostwie w lewo - Gwardii(!), ale tutaj zakaz skrętu w prawo- jedziemy więc dalej prosto. Skręcamy w Armii Krajowej, potem w Pocztową i dojeżdżamy do Dąbrowskiego. Jeszcze tylko skręt w prawo, prosto i parking. Zaaaaaaaaakupy...

4) itd., itd...

 

Trudno jest i ciężko, szczególnie gdy natkniemy się na radzyński korek. Jeśli dojedziemy już na parking, to nikt nie zagwarantuje nam tego, że znajdziemy tam wolne miejsce. A przecież objechaliśmy wszystkie ulice dookoła, obejrzeliśmy witryny sklepowe, powitaliśmy znajomych przechodniów... A co by było gdyby...

Na ul. Gwardii (przy Wydziale Komunikacji) usuwamy znak B-22: zakaz skrętu w prawo i kolejny tuż przy wjeździe (dzisiaj wyjeździe) na parking - B-2: zakaz wjazdu wszelkich pojazdów. Spod Urzędu Miasta pojedziemy tak: skręcamy w ul. Bohaterów, potem w Ostrowiecką (w prawo), przy starostwie w lewo (w Gwardii) i w prawo na parking! Brukowana ulica jest tutaj tak szeroka, że swobodnie przejadą obok siebie dwa samochody. Co Wy na to? Idąc dalej- oprócz wyjazdu na ul. Gwardii, umożliwiamy samochodom wyjazd z parkingu na ulicę Dąbrowskiego i nakazujemy skręt w prawo (do ul. Ostrowieckiej). Tutaj też zmieszczą się dwa auta. Czy nie krócej? Nie szybciej?

Ostrowiecką w Gwardii i w prawo na parking

Omijamy centrum miasta, nie pakujemy się w Dąbrowskiego (uważając by nie wjechać przy okazji w pojazd nadjeżdżający z prawej od Placu Wolności). Ten mały projekt racjonalizatorski już dziś mógłby pomóc poruszać się po ulicach naszego miasteczka, a za kilka miesięcy, kiedy rozpocznie się przebudowa Placu Wolności,  ul. Jana Pawła II i Międzyrzeckiej (od mostu na rzece Białce do ul. Kościuszki)? Pomyślcie, jak wtedy trzeba będzie krążyć po Radzyniu, by kupić kilogram pomidorów?

Czekam na Wasze komentarze. Czy warto myśleć o takiej zmianie? Jeśli uznacie ten pomysł za przydatny, być może uda się go wcielić w życie. Kto wie?

{morfeo 854}