Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2022 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria  06.12.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 06.12.2022, 06.12.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

A gdyby zdjąć tylko dwa znaki?

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 12 lipca 2011 00:22

Zakaz skrętu w prawo - ul. GwardiiJak najszybciej dostać się samochodem spod Urzędu Miasta na parking targowiska przy ul. Gwardii?

Z moich obserwacji wynika, że dróg jest kilka- każda jednak dłuższa od poprzedniej. Tym bardziej, że w centrum Radzynia poruszamy się już w zasadzie tylko po drogach jednokierunkowych. A co byłoby gdyby zdjąć tylko dwa znaki drogowe? Przeanalizujmy.

Dzisiaj jeździmy tak:

 

Warszawską najkrócej1) Wydaje się, że najprostsza droga to pokonanie ul. Warszawskiej, Ostrowieckiej, Placu Wolności i Dąbrowskiego. Parkujemy i po zrobionych zakupach szczęśliwi wracamy do domu - wyjeżdżając na ul. Gwardii w prawo, a potem jak kto chce.

 

 

Przy starostwie w prawo do Warszawskiej2) Kolejna metoda, to skręt w ul. Bohaterów, potem Ostrowiecka, przy starostwie w prawo i znów na Warszawską. Dalej jak w punkcie wyżej, tj. Ostrowiecka, Plac Wolności, Dąbrowskiego. Zakupy.

 

Jeździmy dookoła, ale można jeszcze dalej3) Trochę więcej zachodu, ale czasem i tak trzeba... Skręcamy w ul. Bohaterów, w prawo w Ostrowiecką. Przy starostwie w lewo - Gwardii(!), ale tutaj zakaz skrętu w prawo- jedziemy więc dalej prosto. Skręcamy w Armii Krajowej, potem w Pocztową i dojeżdżamy do Dąbrowskiego. Jeszcze tylko skręt w prawo, prosto i parking. Zaaaaaaaaakupy...

4) itd., itd...

 

Trudno jest i ciężko, szczególnie gdy natkniemy się na radzyński korek. Jeśli dojedziemy już na parking, to nikt nie zagwarantuje nam tego, że znajdziemy tam wolne miejsce. A przecież objechaliśmy wszystkie ulice dookoła, obejrzeliśmy witryny sklepowe, powitaliśmy znajomych przechodniów... A co by było gdyby...

Na ul. Gwardii (przy Wydziale Komunikacji) usuwamy znak B-22: zakaz skrętu w prawo i kolejny tuż przy wjeździe (dzisiaj wyjeździe) na parking - B-2: zakaz wjazdu wszelkich pojazdów. Spod Urzędu Miasta pojedziemy tak: skręcamy w ul. Bohaterów, potem w Ostrowiecką (w prawo), przy starostwie w lewo (w Gwardii) i w prawo na parking! Brukowana ulica jest tutaj tak szeroka, że swobodnie przejadą obok siebie dwa samochody. Co Wy na to? Idąc dalej- oprócz wyjazdu na ul. Gwardii, umożliwiamy samochodom wyjazd z parkingu na ulicę Dąbrowskiego i nakazujemy skręt w prawo (do ul. Ostrowieckiej). Tutaj też zmieszczą się dwa auta. Czy nie krócej? Nie szybciej?

Ostrowiecką w Gwardii i w prawo na parking

Omijamy centrum miasta, nie pakujemy się w Dąbrowskiego (uważając by nie wjechać przy okazji w pojazd nadjeżdżający z prawej od Placu Wolności). Ten mały projekt racjonalizatorski już dziś mógłby pomóc poruszać się po ulicach naszego miasteczka, a za kilka miesięcy, kiedy rozpocznie się przebudowa Placu Wolności,  ul. Jana Pawła II i Międzyrzeckiej (od mostu na rzece Białce do ul. Kościuszki)? Pomyślcie, jak wtedy trzeba będzie krążyć po Radzyniu, by kupić kilogram pomidorów?

Czekam na Wasze komentarze. Czy warto myśleć o takiej zmianie? Jeśli uznacie ten pomysł za przydatny, być może uda się go wcielić w życie. Kto wie?

{morfeo 854}

 

Komentarze  

 
#21 niech Pan się nie kryguje :)ferbie 2011-07-13 20:20
przyjmuję modestię i młodzieńczą skromność i prostatę. Ok. Możesz Pan nie być burmisiem. Jednakże ogłaszam końkurs: kto zgłosi pierwszych szesnaście tysięcy osób które lepiej nadają się na urząd niż Pan Kowalczyk dostaną ode mnie nagrodę. Nie wiem jaką, ale coś wymyślę. Serio serio :)
 
 
#22 z butaanonim 2011-07-13 20:41
Panie Admin - nie rozumiem w jakim celu została dokonana ta analiza! Właściwie po co jeździć z UM na ryneczek? Równie dobrze można było przeprowadzić analizę najkrótszej drogi na ryneczek z Bulwar Nr3, Nowa 20, czy też Czereśniowa tak za 30! Ale po co? Zawsze można dojść piechotą - urzędnik to też człowiek i może ruszyć z buta po zakupy.
 
 
#23 ech...Admin iledzisiaj.pl 2011-07-13 20:52
Jedynym powodem umieszczenia punktu startowego przy UM była odpowiednia skala i wielkość mapek przygotowanych do artykułu oraz kierunek jazdy - OD RONDA Kazimierza Odrzygóździa. To nie jest tekst pisany na zlecenie UM! To nie konsultacje społeczne UM. To jedynie mój pomysł na usprawnienie ruchu, który wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem, prawda?
 
 
#24 nieaktualne mapyanonim 2011-07-13 21:09
Panie Admin myślę że lepiej by było, aby pan uzyskał informację, dlaczego plan naszego miasta na oficjalnych portalach typu www.targeo.pl , www.mapgo.pl , www.zumi.pl i innych jeszcze - jest nieaktualny. Brakuje chociażby przydłużenia ulicy Dąbrowskiego go Gwardii, Ronda i ulicy koło TESCO, i kilku innych drobnostek.
 
 
#25 A GDYBY...PRACTOR 2011-07-14 07:45
:lol: :lol: NO NO NO ADMIN ALE DAŁEŚ LUDZIOM POWÓD DO DYSKUSJI JESZCZE CIĘ BURMISTRZEM WYBIORĄ :lol: :lol:
 
 
#26 mam pomysł :)skuter6 2011-07-14 14:18
czytając komentarze wpadłem na pewien pomysł co do artykułu, może by dostawić takie łapki w górę i w dół które czytelnicy mogli by klikać, wiedzielibyśmy jaki jest stosunek osób za w porównaniu tych przeciw, ciekaw jestem jak taka statystyka by wyszła :lol:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.