Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 maja 2022 imieniny: Aleksandry, Eryka

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 20.-22.05.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 20.-22.05.2022, 20.05.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Herby miasta i powiatu przed pałacem Potockich

piątek, 08 lipca 2011 11:07

Herby miasta i powiatu

Od dłuższego czasu tuż przed czołem radzyńskiego pałacu Potockich można zobaczyć pięknie wykonane herby Miasta Radzyń Podlaski oraz Powiatu Radzyńskiego.

Może ktoś zapyta, dlaczego postanowiłem o tym napisać? Już wyjaśniam... rozmawiając często ze znajomymi wplątywałem gdzieś na zakończenie rozmowy temat tych właśnie herbów. Wszyscy byli bardzo zdziwieni, pytając gdzie coś takiego widziałem, i że coś mi się chyba musiało przywidzieć. Stwierdziłem, że chyba nie zauważamy tego, co dzieje się na "naszym podwórku" i warto o tym napisać.

Emblematy zostały wykonane przez pracowników Urzędu Miasta, którzy są odpowiedzialni za zieleń w naszym mieście. Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź jednego z moich kolegów, który słysząc, że powstało coś takiego przed pałacem stwierdził: - A po co oni wydali pieniądze ja jakieś herby, mogli by coś dla miasta zrobić, jakiś festyn na rozpoczęcie wakacji, albo coś? Natychmiast wyprowadziłem go z błędu, bo jak powiedział mi starosta radzyński, koszt wykonania herbów był minimalny. Jeśli przyjrzymy się dokładniej to zauważymy, że zrobione są z rozbitej czerwonej cegły, kawałków kostki brukowej, kamieni oraz odrobiny farby.

Moim zdaniem pomysł fajny, wykonanie również. Pytając okolicznych przechodniów o wrażenia, mówią, że są pozytywnie zaskoczeni i że zawsze to coś innego niż sama trawa i "kwiatki w dołku".

{morfeo 847}

 

Komentarze  

 
#1 Trawapolanddanny 2011-07-08 15:46
Czy o tą trawę, która jest tłem nie można zadbać? Kwiatki mamy jak się patrzy, herby ładne a trawa jak widać :-?
 
 
#2 do Filozofaobiwankenobi 2011-07-08 16:02
Trawa jest zółta i zdeptana, ponieważ jakoś trzeba było się dostać do tego miejsca. Z powietrza raczej tego nikt by nie zrobił, a sądzę, że trochę czasu musiało zająć ułożenie tych herbów.
 
 
#3 Drogi obiwankenobipolanddanny 2011-07-08 21:54
ale tu mi nawet nie chodzi o okolice tych ładnych herbów. Ogólnie przed pałacem "trawa" jest beznadziejna, kszaki jakieś, kszaczki, chwasty- nie wiem co to jest. W kazdym razie wygląda jakby sie samo zasiało i samo o siebie dbało.
 
 
#4 filozofia jedijanek 2011-07-11 01:36
Fajnie to wygląda. O trawę to się nie martwcie -odrośnie. ALE czy ty filozof i obiwankenobi nie uważacie, że kolor nieba jest zbyt jasny? Moim zdaniem to bezdyskusyjna wina naszych władz. Jeśli nie potrafią zadbać o tak istotny szczegół trzeba ich zmienić lub choć odrobinę sponiewierać. :P
 
 
#5 DO JANKATosiek 2011-07-11 08:55
A CZEGO TY OCZEKUJESZ!!! ZA PISANIE O TRAWIE NIKT NIE BĘDZIE CIĄGANY PO SĄDACH. JAKOŚ NIE WIDAĆ KOMENTARZY PO SESJI RADY POWIATU.CISZA JAK MAKIEM...KNEBEL DZIAŁA!!! POZDRAWIAM
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.