Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 maja 2022 imieniny: Aleksandry, Eryka

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 20.-22.05.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 20.-22.05.2022, 20.05.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Czy "karna pytka" pomoże niepełnosprawnym odzyskać ich miejsca parkingowe?

Mariusz Szczygieł   
piątek, 01 kwietnia 2011 12:56

Źle parkujesz to teraz zdrapujesz...Jakiś czas temu w tygodniku OPINIE ukazał się tekst autorstwa Karola Niewęgłowskiego, pt.: "Walka o parkingową miejscówkę".

Autor opisuje w nim problemy niepełnosprawnych z zaparkowaniem na wyznaczonych dla nich miejscach. Miejsca te są bardzo często zajęte przez pełnosprawnych kierowców. Niefrasobliwych kierowców nie wzrusza już hasło: "Zabrałeś mi miejsce, zabierz też kalectwo" (tabliczkę taką możemy znaleźć przed radzyńskim szpitalem), nie odstrasza także wysokość mandatu - 500 zł i 5 punktów karnych.

Niedawno w naszym społeczeństwie pojawiła się nowa inicjatywa, która być może pomoże niepełnosprawnym w odzyskaniu ich miejsc parkingowych. Co ciekawe, prowadzona jest przez osoby jak najbardziej sprawne. Akcja polega na przyklejeniu na szybie nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu naklejki symbolizującej męski organ rozrodczy. Na nalepce, którą otrzymałem od jednego z mieszkańców naszego miasteczka widnieje taki oto napis: "Źle parkujesz to teraz zdrapujesz". Dalszej części tekstu nie odważę się napisać, ale możecie go przeczytać na zdjęciu obok. Nie widziałem jeszcze w Radzyniu samochodu z taką nalepką, ale... wydaje się to chyba tylko kwestią czasu. Jak przebiega akcja w Warszawie, gdzie jej zwolennicy nazwali ją "Karną pytką" możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Co myślicie o tej akcji? Czy zmieni coś w mentalności polskich kierowców?

 

Uwaga! Film zawiera treści uważane za wulgarne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BnKwBjr8boQ

 

Komentarze  

 
#1 RE: Czy "karna pytka" pomoże niepełnosprawnym odzyskać ich miejsca parkingowe?drawer 2011-04-01 14:16
rewelacja!
 
 
#2 Nie wierzę?!kk 2011-04-01 17:38
:cry: Adminie pomyślałeś 2razy zanim opublikowałeś powyższy felieton? Chyba nie. Zarówno naklejka jak i film to czysta forma zwykłego chamstwa. Nawet idea wsparcia inwalidów tego nie usprawiedliwi. Publikując ów materiał popierasz grubiaństwo i brak kultury. Jesteś świadom, że tę stronę odwiedzają też bardzo młodzi ludzie?! Napisy h.., teksty spier...- czy nie można tego załatwić inaczej?
Ktoś inteligentny kiedyś już powiedział, że odpowiadając chamstwem na chamstwo tylko pogłębiamy degenerację jaka i tak panoszy się w naszym społeczeństwie. Twój tekst jest ewidentnie wyrazem poparcia dla tych metod- a może warto zadać pytanie, czy nie stać nas na bardziej cywilizowaną walkę z osobami parkującymi na kopertach dla inwalidów, co?!
 
 
#3 tak trzymaćanonim 2011-04-01 18:34
O ile nie jest to skecz związany z pierwszym kwietniem, uważam akcję za prawidłową. Od dłuższego czasu w naszym społeczeństwie szerzy się przekonanie, że niektórym jednostkom wolno więcej. A to z racji zawodu, wykształcenia, posiadanych pieniędzy, znajomości, lub bufonady. Takie objawy należy niszczyć z zalążku, najlepiej karą ośmieszenia publicznego i niezależną od tego karą pieniężną. Tak jak wspomniano na załączonym filmie, nawet 500 zł. Nie ma usprawiedliwienia dla takiego postępowania, należy z nim walczyć. A metoda przedstawiona na filmie jest jak najbardziej cywilizowana. Bo gdy nie było cywilizacji, nie było tych problemów, no i takiego papieru wówczas też nie posiadali. Proponuję jeszcze dodatkowo ze dwa jajka na przedniej szybie zbić, gdy zaschnie to ze dwie godziny skrobania aby wycieraczki ruszyć chciały.
 
 
#4 podpowiedzqwerty 2011-04-02 17:20
Swietny pomysl..... popieram :)

Pomysl na wymiane zbitej szyby :) lub uszkodzenia karoseri :)

przeszlo w warszawie w radzyniu tym bardzie :)
 
 
#5 RE: Czy "karna pytka" pomoże niepełnosprawnym odzyskać ich miejsca parkingowe?miś 2011-04-03 12:34
Rozumiem, że ten znaczek jest dla źle parkujących facetów a dla kobiet powinien być inny.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.