Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 grudnia 2022 imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria  09.-11.12.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 09.-11.12.2022, 09.12.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

No to mamy epidemię

Mariusz Szczygieł   
sobota, 21 marca 2020 13:01

Największy na świecie statek-szpitalJestem ciekaw, ilu nosicieli koronawirusa było w sobotę 21 marca w radzyńskich sklepach...

Ilu zarażonych macało chlebek, pomidorki i kazało sobie ukroić siedem plasterków tamtej szyneczki... Ilu przebywających właśnie na kwarantannie stało za Wami w kolejce do kasy, prawie na Waszych plecach, bez żadnego odstępu, narzekając, że długa ta kolejka, że ludzi dużo, że nie myślą wcale... A przed sklepem mięsnym? Przed warzyniakiem? Jeden na drugim.

Ile osób dzisiaj się zaraziło i za tydzień doda siebie do statystyk?

Siedź w domu - piszą, mówią, śpiewają nawet. Nie ma programu w telewizji, gazety, strony internetowej, żeby nie pisali o koronawirusie. Jest efekt? Wystarczy przejechać przez miasto i zobaczyć... 

Msze w święta mają być bez ludzi, w Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów, urzędy pozamykane, usługi uziemione, a przedsiębiorcy drżą ze strachu, skąd wezmą za parę tygodni na ZUS, czym zapłacą ludziom za ich pracę. Ekspedientki w sklepach uważają jak mogą, żeby się nie zarazić, szpital nawet zamknięty, USA dwa statki szpitalne wyciągnęło z lamusa - każdy po 1000 łóżek, Francuzi taki sam dzisiaj na morze wypuścili, bo chorych muszą odseparować - innego wyjścia nie ma... We Włoszech po 500 osób CODZIENNIE umiera, wojsko trumny z Bergamo wywozi - przecież wszyscy chyba widzieliście. Mało? Daleko? Nas nie dotyczy?

- Przygotowaliśmy w powiecie radzyńskim, w ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Maryninie, miejsce do kwarantanny. Są tam pomieszczenia przygotowane do przyjęcia 125 osób - mówi starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski. 

Po co to? Bo będzie lepiej? Że tylko 70 zarażonych wczoraj było w całej Polsce? I przedwczoraj też tylu? I tylko 452 łącznie? Tych 70 z wczoraj, to ludzie, którzy zarazili się tydzień temu. A ilu zarazili przez ten czas? Każdy 3 osoby? A może 30? To dlatego minister Szumowski mówi nawet o 10 tysiącach zarażonych już niedługo... Będą i w naszym mieście i wioskach. I co wtedy?

To nie wojna z niewidzialnym wrogiem, bo na wojnie można walczyć. A my nie mamy czym. Nie wiemy jak.

Kryjcie się jak tylko można. Wychodźcie tylko kiedy musicie. Dbajcie o swoje życie i... myślcie za innych.

 

Komentarze  

 
#21 Do yzzumradon 2020-03-22 10:05
Jad nienawiści zalewa twój rozum.Opluwasz rządzących nie dając nic od siebie dla otaczających ciebie bliźnich.
Jeżeli się mylę napisz co sam zrobiłeś dla naszego Kraju oprócz gloryfikacji karierowiczów i deptania tych co angażują się ratując nasze społeczeństwo.
Szczególnie w tym okresie potrzeba rozsądku.
 
 
#22 Bogaci powinni wspomóc biedne państwogospodyni 2020-03-22 10:44
Czy milioner premier Morawiecki przeznaczy część swoich pieniędzy by wspomóc służbę zdrowia. A może niech żyje z "miski ryżu" jak sam mówił o Polakach.
 
 
#23 @radonyzzum 2020-03-22 10:48
Dziękuję za ten przepełniony miłością wpis dotyczący mojej osoby. A tak z ciekawości w którym momencie to "pluję" na rządzących. Reszty nie komentuję.
 
 
#24 do SEEROMEGA 3 2020-03-22 11:45
Bardzo proszę o przeczytanie mojej wypowiedzi ze ZROZUMIENIEM , ze ZROZUMIENIEM tekstu !!!!! Pochodzę z Radzynia , w którym nie mieszkam od 20 lat , ale mam sentyment do tego cudownego miasteczka jak również do jego Mieszkańców . Nigdy, nikogo nie opluwam . Pracuję w służbie zdrowia od dawna i nie uciekam na emeryturę choć mogę więc proszę mi nie pisać jak my pracujemy , bo wiem to z doświadczenia , a nie ze słyszenia . Gdyby nie My , byłaby selekcja samoistna . Odnoszę się do ODPOWIEDZIALNOŚCI lekarzy , z pewnego szpitala ( i tutaj włącz myślenie i się dowiedz o kogo chodzi - bez obrazy ) . Wpis bez jadu i nieobrażający NIKOGO z mojej strony .
Pozdrawiam Wszystkich
 
 
#25 Omega 3seer 2020-03-22 13:00
Fajnie, ze wiesz jak pracujemy. Od 3 tygodni zupełnie inaczej..
Pozdrawiam z przekształconego szpitala.
 
 
#26 ś-wiruszenek44 2020-03-22 17:44
Czytam, czytam i doszedłem do przekonania, koronawirus był w Radzyniu i przeorał niektórym mózg.
 
 
#27 RE: No to mamy epidemięsnajper116 2020-03-22 18:37
W Radzyniu nie ma wirusa - a ilu radzyniaków zostało przebadanych pod kątem jego obecności? Ilu w ciągu ostatnich 2 tygodni było w Warszawie czy Lublinie gdzie przypadki są? Ilu studentów wróciło do Radzynia bo uczelnie na miesiąc zamknięte? Ilu z tych co wróciło wuchodzi z domu? Ilu z nich mieszka z rodzicami/rodzeństwem którzy wychodzą z domu?
We Włoszech miesiąc temu było 9 przypadków - co jest teraz wszyscy widzą w TV.
 
 
#28 Tu masz rację "Snajperku"fajny20 2020-03-23 00:14
I WŁAŚNIE DLATEGO - ZOSTAŃ W DOMU !!! NIE WYŁAŹ !!!
 
 
#29 MyślcieTeressa 2020-03-31 06:14
Ludzie nie drwijcie sobie. Koleżanka mówi na zakupkach bylam,druga -mięsko kupilam.A ja jem kaszę i siedzę na (...).
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.