Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 stycznia 2023 imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

NA NICH!!!

Zbigniew Smółko   
sobota, 16 czerwca 2012 10:50

Reksio! Do boju!A co tu specjalnie kombinować, co napisać. Po prostu, jak mawia Prezes Robert : NA NICH!!!

W loży typerów minister Tadeusz Sławecki, czyli też przedstawiać nie trzeba.

Tako rzecze Sławecki:

Polska – Czechy 1-0. Bo tak mówi serce, bo drużyna gra coraz lepiej, bo tak być musi.

Rosja – Grecja 2-1. Bo Rosjanie są po prostu od Greków lepsi, zależy im na dalszym wygrywaniu. Grecy nie mają argumentów.

 

 


Tadeusz Sławecki

Trzy szybkie do ministra:

1. Panowie politycy, czy tej całej forsy nie dało się wydać sensowniej niż na Euro?

Ludzie potrzebują chleba ale też igrzysk. Jeżeli popatrzymy tylko na kwoty wydane na stadiony, to można mieć wątpliwości. Jeśli jednak rzucimy okiem jak zmienia się choćby Warszawa – od epoki okropnego targowiska na Stadionie Dziesięciolecia po dzisiejszy wygląd centrum – to widzimy, że było warto. Nawet jeśli jedna czy druga droga nie jest już gotowa, to będzie gotowa za chwilę. Pokazujemy, że jesteśmy też gotowi na przyjęcie innych wielkich imprez – może nie Olimpiady, ale mistrzostw w lekkiej atletyce czy siatkarskich z całą pewnością.

2. Pan poseł Jan Tomaszewski grzmiał przed Euro, że w kadrze nie powinni grać zawodnicy, którzy praktycznie nie mówią po polsku i w ogóle z Polską i polskością nie mają za wiele wspólnego. Jakie jest Pańskie zdanie na ten temat?

Trochę dziwię się panu Tomaszewskiemu, że opowiada takie rzeczy. Dziwi się chyba też jego prezes, bo go za takie gadanie zawiesił… Kto zna historię, to wie, że przed wojną z jednym z najwybitniejszych polskich admirałów Unrugiem trzeba było porozumiewać się przez tłumacza, a bliski nam szczególnie Kleeberg kształcił się w austriackich szkołach. Polskości nie ocenia się na podstawie znajomości gramatyki lecz na podstawie tego, co ma się w sercu. Myślę, że nasi piłkarze nie mają wątpliwości.

3. Słyszymy o kryzysie, a ja tu sobie czytam, że Manchester City gotów jest zapłacić Barcelonie za transfer jednego piłkarza 300.000. 000 Euro. Czy ktoś zwariował, czy ktoś sobie robi z nas żarty?

Proszę pana, największe fortuny rosną zawsze właśnie w czasach kryzysu. Z pewnością pomysłodawcy takiej transakcji są pewni, że na niej zarobią – czy to wprost, czy dzięki marketingowi. Suma wielka, ale nic nadzwyczajnego…

Ponadto:

Kotka Regina: wygrane Polski i Rosji.

Mariusz Szczygieł: Polska zwycięży! (2:1), Rosja 3:0

Zbyszek Smółko: NA NICH!!! Niech to się do cholery wreszcie zacznie! NA NICH!!! Że co? W drugim meczu wygrają Ruscy.

XXX

Sposób, żeby się dorobić: chodzić do bukmachera z typami naszych ekspertów: na 16 meczów 13 trafionych. Gęsto…

 

Eugen Polanski przed meczem Polska - Czechy:

 

 

Kotka Regina typuje:

Regina typuje zwycięstwo Polski

 

 

Komentarze  

 
#1 NagrodaAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-16 22:13
Nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim wylosował sloncefrank147. Gratulacje!
Tylko 20 osób postawiło dzisiaj na zwycięstwo Czechów lub Greków... Tylko 4 osoby wytypowały przegraną Polski 0:1, a 6 typerów porażkę Rosji 0:1. Niestety, to oni mieli rację... Smutny to wieczór, bo nasza drużyna odpada z dalszej gry. Miałem nadzieję, że założę jeszcze w te mistrzostwa śmieszną, biało-czerwoną czapkę lub perukę na głowę... trzeba je jednak odłożyć i poczekać do 11 listopada. Wtedy będzie kolejna okazja, by przybrać narodowe barwy.
Nasz typer trwa oczywiście nadal. W dalszym ciągu typujemy wyniki i nagradzamy zwycięzców - aż do finału, kiedy spotakamy się w jednym z radzyńskich lokali, by wspólnie obejrzeć mecz i wyłonić zwycięzcę, który otrzyma Tango 12.
 
 
#2 Bardzo fajne pytania...uppage 2012-06-17 00:54
... ale mnie bardziej interesowałoby np. co Pan Minister, jako były nauczyciel, sądzi o pracy nauczycieli do 67 roku życia i czy 67 lat to ostatnie słowo PSL-u, oraz jakie jest stanowisko Pana Ministra, jako zdeklarowanego katolika, w sprawie lekcji religii.
Do redaktora: Czy uważa Pan takie pytania za niegrzeczne?
 
 
#3 wylądowałjanek 2012-06-17 04:30
Najlepszy komentaż do naszych piłkarskich występów padł w filmie Kiler - chyba 2. "I w p i z d u wylądował..." :cry:
 
 
#4 wylądowałjanek 2012-06-17 04:32
Tak - wiem komentaż pisze się przez rz ale to nie ma już znaczenia...
 
 
#5 Mecz o wszystko.George 2012-06-17 08:28
Miało być pięknie - wyszło jak zawsze.Oglądałem wszystkie mecze grupowe na EURO 2012.Według mojej oceny mecz Polska - Czechy był jak do tej pory najsłabszym widowiskiem piłkarskim.Czesi skutecznie przekuli ten napompowany balon pychy i zarozumialstwa kreowanego przez wielu dziennikarzy.Żal było patrzeć na naszych wspaniałych kibiców,jak musieli oglądać i dopingować zespół,który "nic nie grał" poza kilkoma akcjami z pierwszego kwadransa.Błędy jakie popełnił Smuda w ustawieniu i zestawieniu drużyny na mecz z Czechami wołały o pomstę do nieba.Do wyjścia z grupy potrzebne nam było zwycięstwo nawet minimalne,a trener ustawia zespół jednym napastnikiem.Mało tego nasi pomocnicy nie podjęli gry i nie potrafili wspomóc Lewandowskiego.Ta formacja była zaprzeczeniem słowa "pomocnik",bo z tego zadania nie potrafiła się należycie wywiązać.Czesi zagrali bardzo mądrze{przetrzymywali piłkę,wybijali,faulowali,symul owali,robili zmiany},aby wybić naszych piłkarzy z meczowego rytmu.Każdy,kto się na piłce zna to wie,że aby mecz wygrać to trzeba mieć plan,umiejętności,zdrowie i serce do walki - wierząc,że te czynniki w połączeniu - dadzą korzystny rezultat końcowy.To zadanie przerosło trenera,piłkarzy - a nam kibicom zadało cios w serce - bo przegraliśmy po słabym meczu.Wyjście z grupy{grupy marzeń} było jak najbardziej realne.Kończymy te mistrzostwa bez zwycięstwa ,z dwoma zdobytymi punktami,na ostatnim miejscu w grupie,grając u siebie,przy wspaniałym dopingu i to boli najbardziej kibiców.
 
 
#6 i po Smudziezbynieks 2012-06-17 09:07
do uppage - Pańskie pytania są zarówno grzeczne jak i ciekawe. Po prostu w tej rubryce staram się pytać o sprawy związane zarówno z piłką nożną jak i specjalnością Gościa. Myślę, że przepytać Pana Sławeckiego o sprawy czysto polityczne będzie okazja.
do georga - zawsze wysoko cenię sobie Pańskie komentarze i czasem nawet oceniam, że są ciekawsze niż artykuły, które Pan komentuje. Proszę o kontakt mailowy na celem zaproszenia do loży ekspertów. Pozdrawiam
Zbyszek Smółko
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.