Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Liga typerów - Dzień czwarty

Zbigniew Smółko & Michał Szczygielski   
poniedziałek, 11 czerwca 2012 10:19

Five o'clock!Emocje coraz większe, praktycznie już wszyscy gracze pokazali karty.

Dzisiaj przekonamy się, jak przygotowani na imprezę stawili się jej współgospodarze z Ukrainy,  waleczni jak zwykle Szwedzi oraz Francuzi i Anglicy. Szczególnie po drugiej parze spodziewam się stworzenia świetnego widowiska i kilku efektownych bramek. Na żadne rozstrzygnięcie w tym meczu nie postawiłbym złamanego grosza. Zresztą jaka różnica kto tam wygra…

Dzisiaj naszym ekspertem jest znakomity gość: Damian Panek. Damian to żywa legenda klubu, rekordzista pod względem liczby zdobytych bramek, lider drużyny, po zakończeniu kariery zawodniczej trener grup młodzieżowych. Zdaniem niektórych doskonały materiał na szkoleniowca pierwszej drużyny „biało – zielonych”. O piłce wie dużo, inteligentny facet, wszyscy go szanują. Czemu by nie? Byłaby w tym jakaś logika…

Tako rzecze Panek:

Damian PanekAnglia – Francja 0:1
Uważam, że nowy trener Francuzów wykonał świetną robotę w ciągu ostatniego roku. Największe gwiazdy tego zespołu, takie jak np. Ribery i Benzema udowodniły przed turniejem, że są w znakomitej formie. Stawiam na Francję, tym razem ta drużyna wreszcie pokaże, na co ją stać.

Ukraina – Szwecja 1:0

Gospodarzom zawsze pomagają ściany. Minimalnie lepsza okaże się Ukraina niesiona dopingiem publiczności. My nie wygraliśmy, zatem niech uda się chociaż sąsiadom i współorganizatorom turnieju.

Trzy szybkie do „Pancura”:

1) Dla Orląt strzeliłeś w ciągu kilku lat ponad sto goli. Chyba sam przyznasz – przyszłe pokolenia radzyńskich grajków chyba jeszcze długo będą za „krótkie”, żeby zbliżyć się do tego wyczynu…

W tej mierze najważniejszą kwestią jest liczba sezonów spędzonych w Orlętach. Trzeba pamiętać, że grałem w tej drużynie aż dziewięć lat, dlatego miałem szanse strzelić trochę tych goli. Obecnie zawodnicy grają tu najczęściej przez dwa, góra trzy sezony, jest spora rotacja. Myślę jednak, że spore szanse na pobicie mojego wyniku ma Paweł Pliszka, który występuje w Orlętach od zawsze. Jego wymieniłbym w pierwszej kolejności.

2) Już od dawna nie myślisz o graniu w piłkę, ale… gdy tak patrzysz np. na poziom czwartej ligi, nie korci, żeby jeszcze spróbować? Nie wierzę, że tak zupełnie nie dałbyś sobie rady np. w Orionie Niedrzwica albo Janowiance…
Wszystko zależałoby od zdrowia. Powiem wprost – myślę, że nie byłoby problemu, jeśli chodzi o umiejętności i tutaj być może jeszcze dałbym radę. Zdrowia jednak się nie oszuka, a przecież w tej przeciętnej czwartej lidze też trzeba walczyć i zasuwać na całego. Nie ma co się okłamywać – to jest obecnie poziom dawnej klasy okręgowej, dotyczy to wielu zespołów. Bez zdrowia nie ma jednak szans, by realnie myśleć o grze na jakimkolwiek szczeblu.

3) Trzecioligowy sezon Orląt za nami. Jesteś zadowolony z ich postawy?

Obejrzałem jako kibic dziesięć meczów na własnym stadionie. Przyznam, że oceniam występ Orląt bardzo pozytywnie i uważam, że zespół wykazał się ambicją we właściwie wszystkich spotkaniach. Plusem Orląt było zarówno niezłe zgranie drużyny, jak też indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników. Jeśli chodzi jednak o drugoligowe plany, właściwie nie powinno się o tym nawet dyskutować. Żeby awansować, trzeba być na to przygotowanym pod względem organizacyjnym i liczyć się ze znacznym wzrostem kosztów.

Kot Regina: dwa remisy!

Mariusz Szczygieł - Już śni mi się "Tako rzecze...". Dzisiaj wygra Francja 3:1, no i Szwecja 2:0.

Zbyszek Smółko – Ukraina – Szwecja 1-1, Anglia – Francja 1-4.

 

Komentarze  

 
#1 Ile dzisiajoski 2012-06-11 15:18
Dlaczego przy typowaniu nie ma już obstawiania liczby bramek z całego dnia? Tak ma być, czy to jakiś błąd systemu?
 
 
#2 RE: Liga typerów - Dzień czwartypawel2521 2012-06-11 16:29
Panie Damianie Francuzi na remisik 1:1 na pewno ;).

@oski.
ILEDZISIAJ zrezygnowało z tego systemu brakowego już całkiem ;)
 
 
#3 otóż...Admin iledzisiaj.pl 2012-06-11 16:33
Tak ma być. Zbyt dużo problemów sprawiało nam liczenie tej punktacji. Zaczęły pojawiać się błędy, na co nie można sobie pozwolić... Tutaj o tym piszemy: ww.iledzisiaj.pl/index.php/euro-2012/3105-uwaga-typerzy-zmiana-regulaminu.html
 
 
#4 RE: Liga typerów - Dzień czwartypawel2521 2012-06-11 20:36
Widzi Pan Panie Damianie, trzeba się słuchać swoich wychowanków. Francuzi 1:1 ;)
 
 
#5 ZwycięzcaAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-11 21:50
Dzisiejsza nagroda ufundowana przez Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim wędruje do robixa73. 10 punktów i losowanie spośród 4 typerów o takim samym wyniku zapewniło mu wygraną. Gratulacje!
 
 
#6 robix73robix73 2012-06-12 05:47
witam gdzie odbieramy nagrody bo na emilu nic nie mam pozdrawiam :-)
 
 
#7 RE: Liga typerów - Dzień czwartyJOLA 2012-06-12 06:47
Byłam pierwsza i nie jestem ,dlaczego?
 
 
#8 Jesteś!Admin iledzisiaj.pl 2012-06-12 07:02
U mnie jesteś w dalszym ciągu. Przecież jesteście we czworo ex aequo na podium. To że pozycjami "miele" - nic na to nie poradzę...
 
 
#9 robix73robix73 2012-06-12 07:40
Witam gdzie mogę odebrać nagrodę pozdrawaim
 
 
#10 Błądwierny kibic 2012-06-12 09:13
Dlaczego mam za mecz Ukraina - Szwecja tylko 3 pkt, a powinienem 5 mieć, przecież wytypowałem 2-1.pozro
 
 
#11 Nie ma błęduAdmin iledzisiaj.pl 2012-06-12 09:42
3 punkty za wynik - OK.
A 2 punkty za co? Toto nie zostało zaznaczone. Nie ma błędu. Pozdro
 
 
#12 RE: Liga typerów - Dzień czwartyJOLA 2012-06-14 05:09
Kto wygrał czwartego dnia bo nie wiem ?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.