Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2018 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Piknik Rodzinny Naturalnie Zdrowi 2018 image
Piknik Rodzinny Naturalnie Zdrowi 2018, 24.06.2018, 09:00, Plac przy ZSP
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Spotkanie z podróżnikiem Tomkiem Michniewiczem

  Spotkanie z podróżnikiem Tomkiem Michniewiczem
Kiedy:
18.09.2017 17.00
Gdzie:
Skwer Podróżników w Radzyniu Podlaskim -
Kategoria:
Inne

Tomek Michniewicz – podróżnik znany z telewizji TTV, radiowej Trójki i audycji „W drogę!” emitowanej w Radiu Zet, autor czterech bestsellerowych książek, przyjedzie do Radzynia w ramach 21. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. W poniedziałek 18 września o godz. 17.00 odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników. Następnie o godz. 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym wystąpi z prelekcją „Świat równoległy. O tym, jak bardzo wierzymy w fikcję”. Wstęp wolny.

Wizyta Tomka Michniewicza w Radzyniu związana będzie z jego ostatnią książką pt. „Świat równoległy”. Jak sam podróżnik twierdzi, jest ona całkowicie inna od dotychczasowych, bo nie tylko o podróżach. – Każda kolejna wyprawa utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się – podkreśla Tomek Michniewicz, po czym dodaje: – Po pokonaniu tysięcy kilometrów i poznaniu dziesiątek osób powstała książka zmuszająca do refleksji nad tym, jak złudna potrafi być nasza wiedza o świecie.

Na 21. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, a także organizatorzy: Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, Radzyński Ośrodek Kultury oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Sponsorami wydarzenia są: firma dr Gerard, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad wydarzeniem objął ogólnopolski miesięcznik „Poznaj Świat”. Więcej o spotkaniu można przeczytać na www.facebook.com/radzyn.spotkania

Tomek Michniewicz – urodził się 31 maja 1982 r. Podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. W podróży spędza często połowę roku. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie.

Autor programu „Inny świat” w telewizji TTV, audycji „W drogę!” w Radiu Zet (a wcześniej „Reszty świata” w Jedynce i „Trójka Przekracza Granice” w Trójce) oraz założyciel projektu Manufaktura Podróży. Publikuje w największych polskich mediach, zajmuje się sprawami międzynarodowymi i różnicami międzykulturowymi. Laureat czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”.

Mieszkał z Pigmejami Baka w ich szałasach pośrodku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko-kameruńskim. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił handlarzy dzieł sztuki z XII w. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej. Jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi najsłynniejszej firmy poszukującej skarbów – Fisher’s Treasures. Spędził bez ochrony cały dzień w więzieniu San Quentin przeznaczonym dla najgroźniejszych przestępców. Regularnie organizuje wyprawy na Saharę, do afrykańskiego buszu i do równikowych dżungli. Przepłynął najtrudniejszą rzekę raftingową na świecie – Zambezi. Nurkował z żarłaczami białymi i żarłaczami tępogłowymi, eksplorował pieszo Deltę Okavango i park narodowy Mana Pools w Zimbabwe, łapie węże, podchodzi dzikie słonie i nieustannie schodzi z utartego szlaku.

Doświadczenie zdobyte podczas wypraw i ekspedycji wykorzystuje przy realizacji projektów medialnych i coachingowych. Jest cenionym mówcą motywacyjnym. Prowadzi szkolenia z wyznaczania i realizowania celów, wystąpień publicznych, relacji z mediami oraz umiejętnego działania w kryzysie i pod wpływem emocji.

Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara. Na drogach, których nie ma” (książka w wersji elektronicznej została uznana za pierwszą polską książkę multimedialną), „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Swoją drogą. Opowieści o trzech podróżach po inne życie” i „Świat równoległy. Reportaże o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy”.


Pliki

Show download button? plakat.jpg
Miejsce:
Skwer Podróżników w Radzyniu Podlaskim

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.