Już niedługo
- 12.07 | 17.00
"Mąż i Żona" - komedia w wydaniu Teatru Sztampa - 12.07 | 19.00
"Mąż i Żona" - komedia w wydaniu Teatru Sztampa
Reklama

Komentarze
- Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Wydaje mi się, że liczba 2 tys. osób (12 tys. zgłoszonych / 14 tys. mieszkańców), które nie są zgłos...
- for_sale - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sad-wstrzymuje-przesluchania-netanjahu-premier-izraela-unika,n...
- pioter
Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską

- Kiedy:
- 15.03.2016 16.30
- Gdzie:
- Skwer Podróżników w Radzyniu Podlaskim -
- Kategoria:
- Inne
15 marca (wtorek) zapraszamy do Radzynia Podlaskiego na spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską. Początek o godz. 16:30 na Skwerze Podróżników, gdzie globtroterka odsłoni pamiątkową tabliczkę. Dalsza część spotkania – od godz. 17:00 – odbędzie się w radzyńskim I LO (ul. Partyzantów 8) i będzie połączona z promocją książek pt. „Tam, gdzie byłam”. Wstęp wolny.
– Elżbieta Dzikowska opowie w Radzyniu o swojej fascynacji Ameryką Łacińską i licznych wyjazdach, poznawaniu niezwykłych miejsc i ciekawych ludzi. Usłyszymy o jej podróżach służbowych i pisaniu artykułów dla czasopisma „Kontynenty”, ale również (a może przede wszystkim) wyjazdach z mężem Tonym Halikiem i wspólnym tworzeniu telewizyjnych programów podróżniczych z cyklu „Pieprz i wanilia” – powiedział nam Robert Mazurek, organizator „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. – Poznamy historię wyprawy, której wynikiem było dotarcie do tajemniczej Vilcabamby, ostatniej stolicy Inków. Dowiemy się też, jak podróżniczka doprowadziła do wzniesienia pomnika Ernesta Malinowskiego i przywrócenia pamięci o genialnym polskim twórcy Kolei Transandyjskiej – dodaje Mazurek.
Na 16. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Więcej na: www.facebook.com/radzyn.spotkania
Elżbieta Dzikowska – urodziła się 19 marca 1937 r. w Międzyrzecu Podlaskim. Historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej.
Ukończyła sinologię w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 1959 r. dostała korespondencyjnie propozycję pracy w nowo otwartej redakcji miesięcznika „Chiny”. Pracowała tam do rozwiązania tego pisma i powstania w 1964 r. redakcji „Kontynentów”. Związana była z nią przez 20 lat, zwiedzając z aparatem fotograficznym całą Amerykę Łacińską.
W 1976 r. wraz z Tony Halikiem byli pierwszymi Polakami, którzy dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba, ostatniej stolicy Inków. Jako małżeństwo przygotowali wspólnie około 300 filmów i programów telewizyjnych z cyklu „Pieprz i wanilia”. Razem odbyli wiele podróży do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, jak również do: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii i Tanzanii, do Maroka, Libii, Egiptu. Po śmierci męża w 1998 r. Elżbieta Dzikowska zajęła się głównie popularyzacją ciekawych miejsc w Polsce, realizując krajoznawcze programy telewizyjne z cyklu „Groch i kapusta” i tworząc cykl książek „Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce!”.
Elżbieta Dzikowska jest inspiratorką budowy pomnika inż. Ernesta Malinowskiego – twórcy do niedawna najwyżej położonej kolei na świecie w Peru – oraz powstania Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu. Od 2015 r. ponownie prowadzi program telewizyjny z cyklu „Pieprz i Wanilia”, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.
Pliki
plakat.jpg |