Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 maja 2022 imieniny: Tymoteusza, Wiktora

Tomasz Młynarczyk na pełnym etacie w ROK-u

Michał Maliszewski   
wtorek, 04 kwietnia 2017 07:00

Tomasz MłynarczykOd wczoraj (3 kwietnia 2017 roku) Tomasz Młynarczyk obiął stanowisko kustosza Radzyńskiej Izby Regionalnej działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Miesiąc temu Tomasz Pietrzela zrezygnował z pełnienia tej funkcji i na jego stanowisko zatrudniono radzyńskiego fotografika. Zmienił się również wymiar czasu pracy. Pietrzela był zatrudniony na połowę etatu, natomiast Młynarczyk na pełny etat.

- Izba Regionalna nie będzie funkcjonowała na takich samych zasadach jak dawniej – powiedział nam dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury. – Musimy dojść jeszcze do porozumienia i ułożyć plan funkcjonowania tej Izby, ale na pewno nie będzie to funkcjonowało jak dotychczas, że były tylko wystawy. Chcemy zrobić coś więcej. Myślimy o tym, by utworzyć archiwum fotograficzne - cyfrowe i analogowe – miasta Radzynia. Pomysł funkcjonował w środowisku fotograficznym od kilku lat, ale nikomu nie udało się go zrealizować. Mam nadzieję, że nam się uda, a to tylko jedna z działalności. Mamy jeszcze inne pomysły, ale za wcześnie jeszcze by o tym mówić. Czasem coś się zmienia w ciągu kilku dni, jeśli chodzi o pozyskanie środków lub innych czynników. Mamy dużo planów co do Radzyńskiej Izby Regionalnej, a archiwum jest jedną z opcji dodatkowych oprócz tego, co było – tłumaczył Paweł Żochowski.

Zatrudnienie pracownika na pełny etat pracy wiąże się z dodatkowymi środkami z budżetu Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Dyrektor Żochowski zapewniał nas, że T. Młynarczyk będzie miał pełne ręce roboty: - Przed nim dużo większy zakres czynności – tłumaczył. - Nie będzie tylko pracował jako opiekun galerii. On będzie też prowadził zajęcia dla dzieci z fotografii, zajmie się organizacją plenerów. Pomysłów jest dużo i to tylko kwestia czasu ich realizacji – powiedział dyrektor ROK.

Nowy pracownik Radzyńskiego Ośrodka Kultury komentuje swoje zatrudnienie krótko: - Planów mam bardzo dużo ale muszę się zorientować co uda mi się realizować od zaraz a jakie przedsięwzięcia będę musiał rozłożyć na dłuższy czas. Gdy już będą konkrety, będziemy informowali mieszkańców Radzynia Podlaskiego – spuentował Tomasz Młynarczyk.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w realizacji planów.

 

Komentarze  

 
#1 Się da!!!swalencik 2017-04-04 09:19
Jednak w naszym mieście też się Da...!!!
 
 
#2 RE: Tomasz Młynarczyk na pełnym etacie w ROK-uprometeusz 2017-04-04 11:06
Gratulacje Panie Tomku!!! Na pewno jest Pan właściwą osobą na tym stanowisku. Życzę powodzenia! O fotografowaniu niech Pan nie zapomina.
 
 
#3 RE: Tomasz Młynarczyk na pełnym etacie w ROK-uposte 2017-04-04 13:41
Długo chłop czekał na etacik...ale nie ma rzeczy niemożliwych dla jasnie panujacego w mieście kamieni i tablic
 
 
#4 RE: Tomasz Młynarczyk na pełnym etacie w ROK-uaira 2017-04-04 16:54
Przyszła "dobra zmiana "i wszystko jest możliwe ;-)
 
 
#5 RE: Tomasz Młynarczyk na pełnym etacie w ROK-uLomoZ 2017-04-04 21:20
Zaczyna krytyka. Jak będziecie mieli takie osiągnięcia w dziedzinie kultury jak Tomek to dopiero możecie dyskutować. Na razie jesteście za malutczy.
 
 
#6 gośćjeleńleśny 2017-04-05 09:54
Tomek Młynarczyk na dyrektora ROK-u ( już nawet za rok, bo obecnemu kończy się 3 letni angaż). To wcale nie żart, byłaby to właściwa osoba na właściwym miejscu! Powodzenia!
 
 
#7 do gościaKasiora 2017-04-05 17:12
Dyrektorem ROK-u powinien być jakiś animator kultury a nie fotograf - z wielkim szacunkiem do tego co pan Tomasz robi. Tylko bardzo szkoda, że jednemu ucina się etat by potem na pełen przyjąć innego. I to ma być "dobra zmiana" :sad:
 
 
#8 do Kasiora/ybogukowal 2017-04-06 10:14
racja z animatorem (ktorym pan Tomek po trosze jest), ale jeszcze lepszy bylby menadzer zatrudniajacy swietnych animatorow :) a co do etatu - widocznie poprzednik nie mial pomyslu jak zagospodarowac siebie na drugie pol :)Jesli pan Tomek ma i ktos uznal, ze warto - poczekajmy i zobaczymy :)a wszystkim tu narzekajacym powiem jedno - wlasnie tacy ludzie (z umiejetnosciami i pasją) powinni w kulturze pracowac
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.